Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Aurelia
Cum mai chatonel ca adineauri am sunat si eu si robotul mi-a spus tot 33,7 centi pentru portabil ,o sa incerc si pe fix ,desi am sunat si pe fix astazi.......
Aura, pe portabil e tot 33,7 centi... iar pe fix trebuie sa suni cu alt numar decit cel cu 12 centi, si anume: Roumanie (normal) tarif local 0811-65 31 31 Va las, sar acum pe telefon! [cool] ~Otilia&LaAdelita~ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa ma invat minte si sa scriu mesajele pe word, inainte de a le posta pe forum ! [bang]Iar am pierdut tot textul dintr-o miscare gresita ! Salutari tuturor fetelor !Ma bucur sa va regasesc ! Apar si eu cu intarziere, nu mai sunt la curent cu ce s-a mai intamplat pe forum caci de prin octombrie nu am mai avut internet acasa . M-am mutat, am avut de dat examene, si alte cele….Totu-i bine cand se sfarseste cu bine ! Asadar de azi am reintrat in normal , si revin la boala contagioasa care este [dc]. Daca mai adaugam si subiectul deschis de voi, se vor da batalii groaznice acasa la mine pentru monopolul ordinatorului. Am uitat sa incep cu inceputul, adica sa ma prezint. Nu inainte de a trimite pupicuri si [flo] lui emoison si Aureliei (pe care le cunosc mai bine) si care ma vor ierta ca nu le-am scris nici un mesaj de atata amar de vreme. Asadar : Mihaela, 36 de ani, de 5 ani in Franta, casatorita cu un francez. Locuiesc langa Nice (PACA), mai precis la Villeneuve Loubet . Am o fetita Ruxandra, 11 ani , din prima casatorie. Voila ! Acum ma retrag, ca sa va citesc mai pe indelete dragelor si sa intru in atmosfera ! Abia ma obisnuisem pe DC, acum imi trebuie iar un timp sa ma dez-intimidez caci nu imi vine usor sa ma bag in vorba ! Contez pe caldura si prietenia voastra.[hia] A! Sa nu uit: multam frumos celor care m-au avertizat pe mail de subiectul acesta! PS. Aurelia, am tras cu ochiul un pic si am vazut ca scriai ceva de auxiliaire de puericulture. Daca ai nevoie de informatii, sunt in masura sa te lamuresc, eu am dat concursul de aide soignante in toamna si acum fac scoala. Dupa aceea voi continua pt infirmiere dar nu imediat, trebuie sa lucrez ca AS o perioada (chestie de finantare). Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Samsara!!!!!![flo][flo][hia][hia]cit ma bucur ca ai revenit iata telepatia functioneaza nu mai bine de citeva minute ma gindeam la tine si ti-am scris un mesaj! Bravo ma bucur ca nu ai lipsit din alte motive decit acestea enumerate de tine ,i-mi era teama....ia uite ca rindurile se string,sincer nu stiu acum in ce domeniu sa ma indrept ezit inca inte receptionist de hotel si altele ,ieri m-a cautat un fost coleg de cursuri si zice ca vrea sa faca o intreprindere si ar fi vrut sa lucram inpreuna nu stiu inca despre ce este vorba ,astept sa reincep si eu "remise au niveau" ca sa ma intilnesc cu el sa vad ce vrea sa faca ,eu plec acum la 1 aprilie pentru o cursa de 4 luni de mate ,franceza si informatica timp in care pot sa ma gindesc ce vreau sa fac mai departe ,in principiu ceva ce se poate face la AFPA ca sa fiu remunerata si sa am o diploma recunoscuta ,ma tot uit pe pliantul ala al lor si nu pot sa ma decid sint in tatonari deocamdata ,i-ti multumesc insa ca nu m-ai uitat si ti-ai adus aminte de mine ,abia astept sa ne spui tu cum esti? Aura&Luca,2 ani! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, Mihaela, sau mai degraba bine ai revenit, ca inteleg ca esti veche pe aici. Imi face placere sa vad ca locuiesti pe aproape, deci daca-ti face placere da un semn! Vad ca fetita ta are 11 ani. Pica bine, fiindca a mea are 10! Ma gandesc ca fiind de aceeasi varsta, in mod sigur au preocupari comune! Ia-o ca pe o invitatie! Cu bine Lulu (Cannes) « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bre mie nu-mi vine sa cred... Ma gandeam ca sunt mai unicat prin Frantza cu numele... Dar uite ca numai pe o lista s-au strans deja 3 (TREI) Mihaele... Sper c-am numarat bine. Bine ei revenit Mihaela. Chiar ma gandeam la tine... stii trimisesei mai de mult un mesaj despre cum sa facem sa obtinem n***tea (cuvantul ala interzis pe forum). Ma gandeam cum mai dau de tine sa ma stafuiesti. O sa am nevoie pe la anu... ;) Cu drag, Mihaela PS. ca semn de identificare, io de acu incolo o sa ma semnez Mih caum mi-era obiceiu cu ceva vreme incolo... donc, Mih
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...