Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, am lipsit cateva zile de pe forum dupa ce abia ma prezentasem voua, sper sa nu ma fii uitat atat de repede. Motivul a fost multiplul, mai intai sotul meu si-a sustinut pe 1- teza de doctorat si in plus am mai avut-o si pe mama "in vizita" la noi. De fapt ea a venit pt aceasta ocazie si ca sa imi aduca cate ceva specific romanesc pt pot. Apoi as mai avea o noutate care a venit cam in aceeasi zi ci sustinerea si anume 2 teste de sarcina pozitive. Dar nu am ajuns inca la gyneco ca sa pot 100% convinsa. Si pt ca am vazut ca sunt fete care ar vrea sa stie un mijloc de transport spre sud-vestul Fr, eu stiu de alta firma Amad Touristik din Sibiu care de fapt este o firma afiliata cu Intercars si deserveste aproape toata Franta si tarile de langa. Mama mea a venit la Toulouse cu aceasta firma in 2 zile si a facut un schimb la Nimes. Biletul a fost cam 260€. Daca mai vreti si alte amanunte spiuneti-mi si va voi aduce mai multe. Acum va las si va doresc un weekend placut. Frumoasa e primavara din sufletul nostru... Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine ce mai gateste astazi? mai spuneti si voi ce faceti de mincare ca eu sint nula la capitolul asta si lipsita de imaginatie .......Ieri am fost la Foire ,bineinteles ca Rominia nu avea stand ,de ce sa se deranjeze sa vina pina aici erau aproape toate tarile din Europa si Orientul apropiat ,mi-a ramas inima la standul egiptian unde reprezentantii erau imbracati in faraoni si la cel turc unde niste "cadine" [ispita]cu ochii incondeiati preparau de zor tot felul de bunataturi si delicatese ce te inbiau cu mirosul lor oriental ,china iarasi foarte prezenta [asia]unde toate femeile se ingramadeau sa-si probeze rochitele lorviu colorate, brodate cu flori de china ,lungi pina jos si despicate pe margini ,eu m-am multumit sa-mi iau o crema dinaceia mentolata in cutiute mici rosii buna pentru durerile de cap,polonezii erau si ei cu crisatalurile lor vestite iar rusii cu papusile lor "babusca" care inta un ain alta si bijuterii cu pietre de mare semipretioase pe care ei le au din abundenta ,ce sa va mai spun o lume pestrita si colorata invaluita in miros de "épices"orientale si muzica si dans de "clachete"irlandeze,ieri chiar ca am regretat ca nu sint bogata caci mi-as fi dorit cam jumatate din ce era pe standurile alea![alcool][alcool][alcool][zid] Aura&Luca,2 ani! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari dama si bine ai revenit! Daca vrei sa fii sigura, poti sa ceri medicului tau generalist sa-ti prescrie o analiza de sange,pana ajungi la ginecolog, oricum asta este mai sigura si de cat controlul ginecologic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru primire! Si eu m-am gandit la voi si mi-ati lipsit, zau asa! In afara de faptul ca am mult, mult de invatat, nu cred sa mai existe piedici pentru intalnirile noastre virtuale. Dovada ca mi-am parasit cartile intr-un colt si iarasi m-am lipit de scaunul calculatorului. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare-ntrebatoare: ati incercat sa sunati in Ro de la o cabina telefonica utilizand nr de la telerabais? As vrea sa stiu cu cat anume taxeaza France Telecom primul minut si daca si minutele urmatoare sunt taxate. Pe site doar de primul minut scrie ca e taxat la un tarif mare... "Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul."(N.Iorga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dama
Apoi as mai avea o noutate care a venit cam in aceeasi zi ci sustinerea si anume 2 teste de sarcina pozitive. Dar nu am ajuns inca la gyneco ca sa pot 100% convinsa.
Felicitari pentru teste! [bis] ...si cum se facura 10 pagini, va invit la un nou capitol...[EU] ~Otilia&LaAdelita~ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...