Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor voteaza vreuna dintre voi astazi caci eu sint pusa pentru prima data in fata acestui lucru,sotul nu vrea sa discute cu mine cu cine ar trebui sa votez si de ce (el zice ca e alegerea fiecaruia si atit) cine-i cine si ce face pentru societate (pe mine ma intereseaza mai !mult ce-i ce fac ceva pentru emigranti )mai sint citeva ore inainte sa mergem la vot si eu habar nu am care dintre ei merita si votul meu ,voi cele care a-ti mai votat aici si cunoasteti cit de cit "pretendentii" v-ati format o idee ,aveti o sugestie asupra cui sa-mi indrept privirea? care merita dupa parerea voastra ? spune-ti-mi si mie sa nu ma duc acolo si sa aleg pe cel care are numele mai scurt ......![help] Aura&Luca,2 ani! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, Aura, sa inteleg ca ti-ai luat nationalitatea, cartea de identitate si cartea de elector si nici macar nu ai dat de baut??? [alcool] Pai vezi cum esti?... [:o)] Ce taci asa chitic? [:I] Eu tocmai m-am intors de la vot, am votat conseillerul general, asta a fost simplu, ca l-am votat tot pe cel care a fost, care in plus e prieten cu sotul meu, deci... n-am avut nici un dubiu... Asta e la cantonale. Si la regionale n-am votat cu extrema dreapta care e contra strainilor (adica Le Pen sau Bruno Mégret sau nu-stiu-cum), nici cu comunistii (mi-a ajuns portia servita in Ro!), am votat cu UDF, dar si verzii sunt buni. Na, ca ti-am dezvaluit si secretul votului... Si cit m-am ascuns acolo in cabina ca sa nu stie nimeni ce fac! [8D] Succes! Sa ne zici cum a fost! [flo] ~Otilia&LaAdelita~ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...si Aura draga, astea-s regionale si cantonale, deci tu trebuie sa stii, toata luna ai primit acasa tot felul de plicuri cu informatii despre candidati, ai fi putut sa le iei la puricat si sa le citesti pe toate... Noi n-avem cum sa-ti spunem cu cine sa votezi, caci in fiecare departament sunt alti participanti. [:D] Dar asa, in linii generale, fereste-te de extrema dreapta sau de extrema stinga [:o)] Asta e parerea mea (personala) [}:)] [EU] [pup] ~Otilia&LaAdelita~ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, parca ne-am fi vorbit ! Exact la fel m-am gindit si io, cu diferenta ca cel pe care l-am votat la cantonale e un adjunct al primarului si cu toate ca nu sintem prieteni il cunosc mai mult decit pe ceilalti "catindati". Noi l-am luat la vot si pe Alex, asa ca sa-si dezvolte si el simtul civic :-). Plus ca e cunoscut de toti pe la Primarie si le trage niste zimbete largi, atragindu-si o multime de laude!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci fetelor sinteti niste dulci ,asa sa stiti ca am facut si eu pina la urma ,am luat-o prin eliminare extremele m-am gindit eu ca nu sint bune oricare ar fi ele ,si pe la mijloc mai ramasesera vreo doua partide asa ca trasei cu ochiul la sotul meu si bagai in plic buletinul galben -orange!cit despre toate pliantele care mi-au venit acasa Otilia.......sa fim noi sanatosi n-am eu timp sa le citesc ca trebuie sa stau pe calculator!!!merg direct la gunoi cum vin asa pleaca.....in fine se facu si asta si tot fimiu a facut onorurile ca si baetelul lui Marox,el a dat cartea electorala la semnat si cea de identitate la verificat ,sa se invete de mic cu responsabilitati!sa ne fie de bine deci si sa fie intr-un ceas bun!tuturor! Aura&Luca,2 ani! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

P.S.Cit despre nationalitate .......sa stii Otilia ca pentru mine nu se schimba mare lucru (mi-a venit aproape automat dupa 11 luni de la depunerea dosarului )caci pina la urma chiar daca am o carte de identitate bleo deschis tot se vede de la o posta pe ea locul nasterii :SALCIOARA -ROMINIA si cind vreau sa ma angajez pe undeva ......[zid].mi se spune ca au fost selectati candidati mai apropiati de profilul cerut.........[alcool].poate am fost eu prea ghinionista s-au poate....cine stie ,pina acum insa singurul patron care m-a angajat a fost unul care-i vecin cu socrii mei.......dar eu sint rominca incapatinata si nu ma las .....[zz]uite-asa! Aura&Luca,2 ani! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza fetelor!!! Vad ca atzi fost harnicutze in WE si... atzi votat! Eu n-am votat ca n-am drept de vot :D (inca, sper...) In schimb am profitat din plin de WE si... am pus tapet in camera copiilor. A fost distractiv, ca numai eu aveam experientza in domeniu. Sotzul mai mult figurant...,soacrela sa nu mai vorbim. A avut grija de copii ;) Emma a fost de coma :)) Cand scoteam tapetul vechi se stramba si zicea: UUUU, pas bon mama, pas bon mama...Dupa ce am pus tapetul, din proprie initiativa mi-a zis: Bravo mama! :)) Otilia, fa o mise à jour a catalogului, si trece-o pe KiKi cu 10 luni!!! Le implineste sambata!!! (si sa va spun un secret... mare aniversare mare in WE asta!!! Carina face 2 luni!!!! si mai ales... Octavia implineste... 4 ANI!!! La Multi Ani Octaviuta! Baieram la Palesesti!) Pupici, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...