Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
FELICITARI VEVE!!![flo][flo][flo] Sa-ti traiasca Vevericul mic si sa fie cuminte si mancacios! Vad ca te-a pacalit putin si-a venit mai devreme decat planificasei tu cu doctorul.:) Acum dau fuga si la gasca noastra de mamici de martie-aprilie sa iti mai transmit niste felicitari! (A mea papusica nu zice nimic. Nici un semn ca ar vrea sa vina! Dar mai e muuuult pana saptamana viitoare cand se fac 40 de saptamani!:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IUBIUBI, daca bebe are sub un an astia zic ca de la miere poate face botulism (cazuri f rare, dar e un risc, scrie dealtfel si pe miere!), deci nu ii da miere! solutie salina gasesti la farmacie speciala pt copii si bebelusi, daca cu asta nu merge, cumpara Little Noses (phenilepinephrin cc.125%) si infants tylenol (asta e bun si daca are febra), nu ii da ibuprofen,... Fa aburi in toata casa: fierbi cei de musetel si il lasi pe aragaz sa se evapore, sau cumperi un humidifier, asta daca nu ai, si pui niste ulei de inhalatii sau ulei de eucliptol in apa respectiva, fa-i baite si dusuri calde, nu-l scoate cateva zile din casa. Ulei de eucalipt gasesti la Health Food Stores, Giant Eagle (unele) si Bath & Body Shop sau online. Dupa 3-6 luni poti folosi Johnson's baby bath cu mentol, eucaliptol si crema cu astea de dat pe piept, de la Vicks se folosesc dupa un an cremele acelea de dat pe piept, dar poti folosi de la ei inhalantul. Daca face rosu in gat, febra, tuseste mergi la medic poate atuncea are nevoie si de antibiotice... Cand folosesti pompita il tii pe bebe cu nasul in jos, deci nu pe spate si trebuie intai pusa sol salina sau picaturi de nas. La al meu bebe i-a trecut in 4 zile asa raceala. muuulta sanatate! VEVE felicitari! sa iti traiasca creasca mare si sanatos si frumos![cool][copil][:D][bis] allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am citit si io tot, harnicutelor! IUBIIUBI da-i inainte cu mierea ca e mare deja bebe! subscriu si eu la tot ce au zis fetele inainte![flo]sanatate! de fapt numai aicea in SUA e faza asta cu mierea si bebelusii? ca mie cand mi-a zis medicul am ramas f nedumerita ca mie mama mi-a dat miere cand eram bebe si racita, in ceai de tei! LIA ma bucur ca esti mai bine! dar Doamne ce probleme asa de mari sa slabesti asa de mult in cateva zile? asa as vrea sa fiu langa tine![pup] MIRCEA un [pup] pt fetita nedorita... pupici la toate fetele! allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele si fetita nedorita' am gasit pozele....lui Lia....of ce drogata is....[alcool][alcool][alcool][hot][hot][hot] pai daca scrieti atata si io-s in polemici pe alte subiecte....[:D] tre sa va iau in detaliu sa gasesc si poze si alde alea.... pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...