Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Citizenship Test Canada


Recommended Posts

Pe 18 Martie 2004,am avut testul de citizenship,testul a fost usor,dar eu repezita cum sunt de felul meu ,am insercuit ca am testul C,dar nu am scris in casuta C.Cu toate ca ne-au spus sa fim atenti , ca daca nu testul va fi reject.Chiar o sa pic testul pentru o banala greseala.Ce se poate intampla?[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 2 weeks later...
Draga Neli, ce am inteles e ca in momentul in care dai ex. de cet. ei au deja certif. gata facut.S-ar putea sa ma insel dar din ce am mai auzit nu cred sa-l mai dai o data .Cind au dat niste prieteni acum citiva ani, am fost si eu sa asist la ceremonie(juramint)si pe masura ce fiecare termina cu ex. scris,ieseau normal din sala respectiva.Stiu sigur ca au fost niste indieni care nu stiau sa deschida gura.I-a tinut ultimii, probabil ca au mai discutat ..cert e ca toata lumea a dat (depus)atunci juramintul.Ce am inteles ca au modif. acum e aminarea cu certif. de cet. Te mai pune o data pe drumuri(nu ti-l da in aceeasi zi cu ex. )Sper sa ai noroc.Daca ai intrebari, si crezi ca pot sa te ajut scrie-mi pe privat.Cu drag Simona simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca s-au schimbat procedurile mai nou.Eu am dat examenul anul trecut in iulie si pe loc am avut si cartea de catatean si am depus si juramantul.Nu stiu ce sa zic..s-ar putea sa te pice ca, din cate -am inteles eu ei corecteaza cu grila....dar, daca vor vedea ca ai gresit la aproape toate intrebarile s-ar putea s ate verifice si cu celelalte grile si-atunci o sa descopere ca n-ai incercuit bine. Bafta..si spune-ne si noua procedura care e acum. http://community.webshots.com/user/sympa200 http://community.webshots.com/user/sympa2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...