Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Moda in Romania


Recommended Posts

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by EdeL
quote:
Initial creeata de cipcipcip
M-am intors zilele trecute din Romania si m-am minunat de cum se imbraca lumea acolo. Pantaloni evazati pina la refuz si pantofi ascutiti cu virfurile intoarse in sus ca la papucii turcesti.(chiar si la barbati) Fuste plisate super super scurte si cizme cu tocul maxim si lungi pina mai sus de genunchi. Culori super vii ca sa nu spun tipatoare, si foarte multi tineri care poarta haine sport de firma pe strada sau la discoteca (eu eram obisnuita sa le vad numai in cluburi de fitness). Ma intreb de unde vine moda in Romania? Ca eu ca pe acolo n-am vazut nicaieri. Cine sta la Paris sau Milano lamuriti-ma si pe mine, e asta moda europeana si nu stiu eu?[alcool] PS. Mesajul meu nu se vrea negativ, e numai o constatare...fiecare se imbraca cum ii place pina la urma...
Dar prin ce colturi ale Romaniei te-ai plimbat ca fusei si eu prin februarie in Romania dar nu am vazut nimic ciudat, sau aiurea sau cum spui tu.....
In Bucuresti, pe strada, Mall si mai ales in cluburi/discoteci... Daca mie mi s-a parut mai mult decit exagerat, probabil altora nu li se pare... Am vazut si lume imbracata still business, clasic si simplu, dar mi s-a parut in minoritate. (vorbesc de virse intre 20-30 ). Dar daca iesi in Bucuresti in cluburi te cam iei cu miinile de cap. Sau or fi fost producatoare si nu mi-am dat eu seama, dar eu m-am cam speriat de cum erau intolite unele (o mare parte)...[:D] Na, eu pe unde am umblat, am vazut tocuri stilett (inalte si de metal) si cizme pina mai sus de genunchi numai in cluburi de striptease si nu pe strada... In provincie am vazut ca lumea e imbracata in general mai "normal".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Fetelor, sa fiu sincera admir moda din Rom. si frumusetea si eleganta romancelor. Dar parca e prea mult snobism. De unde are romanul atatia bani? M-a uimit pretul la tzoale, mai scumpe ca in USA. Vorbesc cu o ruda de-a mea si ma roaga sa-i cumpar niste adidasi Nike (cu bani trimisi de el) la $100. Pai eu nu as da atatia bani pentru o pereche de adidasi. Maxim $50-$60. Daramite tinand cont de salariile din Rom... Apoi tricou, dar sa scrie pe el NIKE. Pai cu atata facatura in Rom. la mama naibii mai dai atatia bani pe un lucru pe care sa fie mentionata firma? Fac turcii si chinezii tot ce se poate. Copiaza tot. Imi spune ruda: nu mai trimite lucruri cu hilfiger ca sunt o gramada de facaturi aici. Iar eu platesc o gramada ca pe lucru ala sa fie scris Hilfiger. Ce parere aveti? Aici stau si ma gandesc de doua ori daca e bine sa cumpar lucrul respectiv si daca merita banii. Apreciezi mai mult in USA $100 decat in Rom. Spuneti-mi si mie de ce? Ca stau cu gandul sa strang bani ca sa ma intorc in tara? Nu. Atunci de ce?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da' sa vezi cum eu le trimit numai lucruri de la Walmart si Target. Si nu comenteaza nimeni de "marfa" de aici. Or fi ele de "firma" in Ro, dar sunt de o calitate indoietnica. Am primit o gramada de lucrusoare din Ro, pentru fiul meu, dupa un spalat, incep sa se deshire, ies culorile, turcisme/chinezisme de la o posta. Iar vedetele, mama-mama, auzi numai de MaxMara, Dolce&Gabbana, Armani,Donna Karan, etc., de parca ar creste pe strada banii. Dar asa-i in tenis...si aici cand mergi la biserica romaneasca, lumea (nu) vine sa aprinda lumanari, si sa se "etaleze" in biju-uri si tzoale. Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una sunt pentru calitate si sincer , am mai spus cred , haine din Romania nu se merita sa cumperi , doar pt bebei mai gasesti calitativ (orientandu-te bine) si mai ieftin ca in orient . Oare cu ce ar trebui sa ma incalzeasca numele firmei pe hainele pe care le imbrac ? Asta e doar snobism , sau , ai prea multi bani si nu mai ai pe ce sa-i cheltui. Diana .http://community.webshots.com/user/deborah_debby-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...