Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Este Computerul daunator BEBE-ului?


Recommended Posts

Dragi mamici si viitoare mamici, Am si eu o intrebare, Este daunator computerul pentru sarcina atunci cand lucrezi mai mult de 6 h pe zi? Sunt curioasa sa aflu pareri pe aceasta tema care pe mine ma ingrijoreaza f tare. Merci http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si pe mine m-ar interesa raspunsul la aceasta intrebare .Cu toate ca acum oricum nu mai am ce sa fac fiind sarcina avansata.Insa macar pentru linistea mea sufleteasca .Eu am facut prostia de a sta cu laptopul in bratze ,adika il tineam chiar pe burtica .Asta pana pe la 4 luni[bang].
Insa La eco bebitza pare a fi bine si sanatoasa .Cu toate astea as vrea sa aflu niste pareri. Eryka & sufletzica din burtica (31 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu in sarcina am lucrat cam 7 ore pe zi la calculator si bebelina nu are nimic!!!! Frate-miu lucreaza pe calculator cam de la 3-4 ani si acum are 17 si nici el nu are nimic. Cred ca important e sa ai un monitor bun care sa-ti protejeze tie ochii ca in rest radiatii electromagnetice emite si frigiderul... Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum intoxicatii cu crom? de la computer? ntttttt..... stai linistita ca nu o sa aiba bebe nimic 100% sure! daca monitorul e de proasta calitate sunt afectati ochii calculatoristului (de aicea faza cu lucrul de 6 ore....) dar cu monitoarele din ziua de azi cu LCD este totul in regula si din acest punct de vedere... in rest radiatiile emise sunt mai putin daunatoare sau la fel ca cele emise de televizor si alte obiecte electrocasnice... pai eu ce sa zic ca am lucrat gravida fiind f mult pe pc si in timpul liber am navigat multe ore pe internet... si am lucrat si in laborator de chimie si biotehnologii, laboratoare cu studentii unde spargeau astia borcanele cu substante de tot vapori erau pe acolo, iar dincolo cu substante cancerigene, anticoagulante si chiar cu gaz sarin...! si am nascut un bebe perfect sanatos fara nici macar o pata pe el daramite malformatie! pai sotul meu ar fi mort de mult daca ar fi reala faza cu cele 6 ore, caci el lucreaza minimum 12 ore zilnic si si in weekend-uri....[:D] si fiind in "Vest" nu stim pe nimeni care sa fi lucrat doar 6 ore si majoritatea prietenilor sunt programatori (localizati in SUA, Olanda, Japonia, Belgia.....) pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am lucrat la calculator pana in luna a9a si bb a fost sanatos. Cred ca laptopul este si mai evoluat, asa ca nu cred ca ar trebui sa va faceti probleme, nu? Sanatate ca-i mai buna decat toate si nastere usoara[flo] Andra mamica lui Matei (6 saptamani) si Andrei (4 ani si 6 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu stresati. Nu calculatorul, ci radiatiile de la monitoare ar putea avea un efect. Cu cat mai nou monitorul si cu ecran de protectie cu atat mai bine. Laptop-urile si alte monitoare cu cristale lichide nu au nici un efect, neavand radiatii. Oricum ar fi eu in timpul sarcinii am lucrat pana la opt luni alternativ pe un laptop si pe un desktop cu ecran low radiation. Si bebe e perfect. Iar sase ore dormean... restul erau cele de lucru...[flo]. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...