Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie-iulie 2003(16)


Recommended Posts

parca fata mea si-a mai revenit.a inceput sa guste iar cereale cu portocala...o trec treptat din nou pe lapte normal...e mai vesela.... acum astept sa se trezeasca ca sa iesim afara!mergem la copii!!!si la leagane. cu boala alexandrei am mai dat si eu vreo 2 kg jos.am 50... in casa avem frumos,curat,desi nu am facut curatenie ca lumea decat in dormitor.poate zilele astea din weekend cand o iau socrii pe alex reusesc sa mai fac ceva!oricum e misto!a pus razvan al meu jaluzele verticale in imensul nostru balcon...avem flori multe si doua scaune unde ne petrecem serile si diminetile la cafea... in rest...ce sa va mai spun?toate bune si frumoase!de-abia astept sa ies afara la aer si soare!si o sa o duc pe alex numai pe la soare sa se bronzeze si ea un pic!:)) va pupic dulce Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor harnicute, bine v-am regasit. Eu v-am citit, dar am putin timp de stat pe Internet. Nu mai fac fata de loc la birou. Abia astept sa plec. Maine e liber. O sa hoinaresc prin oras sa-i cumpar cadou Mariei. Maine face 9 luni si am primit 1.200.000 lei cadou de Pasti pt. copil. Si pt. ca mi-am adus aminte de bani. Stiti ca eram suparata ca iau mai putini bani dect daca as fi ramas in concediu. Am gasit solutia: a intrat tati in concediu. Pana acum nu imi picase fisa ca se poate. Daca aveti posibilitatea sa faceti asta (sotul meu e angajat la firma lui), cred ca e o idee buna ca sa castigati 6 milioane. Ce bine ca Alexandra si David nu mai sunt bolnaviori. Multa sanatate tuturor! Pupici si burticilor! Va pupam, Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi mamici.Revenim si noi dupa atita amar de vreme.Avem un dintisor....sintem tare fericiti.Ne-a chinuit multe nopti pina a iesit si vad bine ca si-a facut un obicei din a se trezi noptile plingind[bang][bang].Sintem cheauni .Sa speram ca o sa se linisteasca si ea putin.Acum si frumusica mea ma striga diminetile ma-ma ca sa ma trezesc ,poate i se pare ca dorm prea mult.Ca si asa noptile nu mai stiu demult ce-i aia somn.Dar e o scumpa ,ca-mi vine sa o maninc. Cornelia La multi ani ptr Mariuta ,sa va traiasca si sa fie fericita. Sanatate la toti bebeii.Va pupa Catan ,piciul nazdravan si bebita Cindy Vreau si eu sa trimit pozici cu Cindy dar nu stiu de ce nu am reusit data trecuta .Cind le-am trimis nu au ajuns.Ptr site-ul cu bebei.Daca ai timp Romana sa-mi spui si mie din nou adresa site-ului.Catan si trupa de pitici. dy. http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, dragutelor, eu ramasesem la partea a 15-a, dar vad ca s-au incins povestile. Ma bucur ca sunt bine bb-ii (daca mai pot fi numiti asa). Noua abia acum ne iese primul dintisor, in 4 aprilie avem 10 luni. E tarziu? Medicul mi-a zis sa ii fac analize sa vad daca nu sunt urme de rahitism, de nu i-au iesit pana acum. Diana e bine, are 9.450 kg si chiar ma gandesc ca a pus cam mult, ca s-a nascut doar cu 2.900 kg. Mamicile celelalte zic sa o las ca nu e grasa. Nu mai stiu ce sa ii dau sa pape. Parca eu m-am saturat de cereale, pireu, banana cu iaurt. Mai ziceti si voi niste retete pentru 10 luni. Ce mai papati>???? Alte realizari: zice: mama, tata, babo (bravo), bubu, o intreb unde e becul? si imi arata cu manuta, unde e televizorul si imi arata. Umbla de o manuta, in patru labe face ture prin casa, in premergator se zbenguie toata ziua daca o las. In general suntem bine, nu prea am facut ftze cu iesitul dintelui, mananca, doarme, e ok. Please!!! spuneti-mi daca e ok cu dintisorul, voua v-au iesit cu mult mai repede? Si ceva retete de papica. Va pupam, sa cresteti mari si sanatosi. Denisa&Diana (10 luni(aproape))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa, am citit pe forum despre colisai carora nu le iesise nici un dintzisor la un an, asa ca dupa parerea mea nu etarziu. in ceea ce priveste rahitismul eu stiu ca sunt mai multe semne dupa care sa te orientezi. Poate numarul dintzilor e cel mai putin relevant. david al meu face 9 luni pe 8 si are 6 dintzi, dar in acelasi timp e si rahitic. semne clare ale rahitismului sunt: coaste evazate, stern infundat. Ce mai face David. Se terzeste dis de dimineata, adica pe la 6-6.30 si trancane in continuu. Din cand in cand mai baga mana printre zabrele si ma trage de par, doar doar m-oi trezi. Si cand in sfarsit fac si eu ochi dumnealui e tot un zambet. Azi l-am luat cu mine in pat si am inceput sa-i repet ta-ta-ta. Reactia - s-a crispat tot, s-a incordat ca un arc, s-a incruntat si a inceput sa tipe. Ce am inteles eu? Ca vrea sa ne spuna pe nume[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Am citit pe sarite, maine sper sa ne mutam, doamne ajuta, e a treia tentativa. Deja nu mai suport. De luni fac curat trei femei si nu au terminat ! Teo e bine, doar doi dintisori ! Amik, fetele care ati mai avut bebei raciti si fara pofta de mancare, nu va ingrijorati isi revin in doua, trei zile si noi am patit asa de Craciun. Dr. mi-a explicat ca in special suptul e afectat fiindca dor urechiutele. De aceea musca sau nu sug din biberon. Si doare si gatul chiar daca nu e inflamat ! Deci normal ca nu pot manaca saracutii ! Am poze frumoase din parc !! Dar tb. sa le scanez si n-am timp si n-o sa am internet ... Va pupam, Teodora si mami Nicol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ati lipsit foarte mult, dar toata saptamina am fost ocupata si ff suparata. N-am avut timp sa citesc decit rimele pagini si am vazut ca au fost multe probleme cu bebei raciti. Multa sanatate in primul rind si vreau sa va povestesc ceva. In urma cu 2 saptamini v-am spus ca Alex a tot avut nasul infundat si semne de raceala usoara. Mama (terorizata de complicatii la plamini) a fost cu el la pediatra.Diagnostic:viroza, tratament amoxicilina, paracetal, Nazomer pentru nasuc.Peste 2 zile a facut febra 39.Pina sa vina pediatra acasa,disperati l-am dus la un alt pediatru (cica bun). I-a schimbat tratamentul, tot antibiotic. Ma lungesc inutil...pentru ca peste 5 zile...bubite, RUBEOLA. Si noi l-am umflat de antibiotice[bang][bang] Bine ca au erupt bubitele...desteapta de pediatra a spus ca fost perioada de incubatie cam lunga. Oricum atentie ca aerul asta de primavara e plin de virusi!Si mai ales aveti grija cu cine intra bb in contact. Acum sa ma apuc de citit ce-ati scris. Va pup Marina si [copil]Alex care ne-a tras o mare sperietura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...