Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie-iulie 2003(16)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor Vad ca nu prea ati avut spor la scris, ce s-a petrecut?! Hai sa va povestesc ceva adevarat petrecut pe 1 april. Copilasul meu cel vessel si-a facut vant pe hol si in viteza a trecut si cele 2 trepte cu premergatorul; acesta s-a rasturnat bb ajungand cu fata de un prag si mainile sub premergator. Pur si simplu nu stiu cum s-a petrecut, o secunda am intors capul in alta parte si …. Mai trecuse cu premergatorul peste trepte dar nu s-a rasturnat niciodata. Am tras o spaima serioasa cand am vazut ca s-a lovit la arcada si o bucat buna din fata. Am avut tot in acea zi o femeie la curatenie si fiica ei. Vreau sa spun ca daca nu esti langa ele sa le dirijezi, sa le arati unde ce si cum…fac treaba asa la repezeala. A doua zi nu au mai venit desi spusesera ca vor veni; si uite asa mi-au lasat casa vraiste. Exigenta cum sunt cand m-am uitat cum au sters geamurile, m-am gandit ca ce faci doar cu mana ta e sfant. Am muncit pe rupte zilele astea si inca mai am ceva de terminat la bucatarie, dar las si eu pe luni. Ajung moarta de somn ca nici nu pot sa adorm de obosela, daca ati mai auzit asa ceva.! Seara, ca si cum ziua nu fusese plina, bb a ajuns la o crema de corp a mea si a resusit sa o desfileteze, si-a bagat degetele cu satisfactie si apoi le-a bagat in gurita. A mancat ceva crema de mi s-a facut mie rau cand am vazut. Nu a patit nimic dar cand ma gandesc ce gust poate sa aiba….brrr!!! A da, a mai fost ceva in acea zi, m-a muscat de sfarc de am crezut ca innebunesc; mi s-a fisurat sfarcul si am o rana tare dureroasa mai ales cand papa el. Cu ocazia asta m-am hotarat serios sa -i tai portia definitiv. Mai astept sa faca 10 luni si gata. Nu stiu cum va impacati voi cu muscaturile dar nu sunt bune de loc. va imbratisez cu drag Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio, tare frumoase pozele!! Pojo, ai tras ceva spaima. Fetelor, eu am avut ieri o sangerare si am tras o mare spaima. Inca mai sunt ingrijorata dar ma rog ca totul sa fie bine. Azi am fost la doftor. Am un hematom format intre placenta si uter care zice doctorita ca se va elimina si resorbi. Deci o sa mai am sangerari. Trebuie sa ma opresc din orice treaba si e tare greu. Au venit ai mei insa mama in urma tratamentului pe care il face e ca o leguma. Noroc cu tata. Dupa Paste se intoarce dadaca si sper sa stea macar pana cand nasc. Colac peste pupaza v-am spus ca a plecat si menajera. Le las si eu pe toate asa cum sunt, asta e!!! Daca auziti de vreo menajera v-as fi foarte recunoscatoare. Doamne ajuta sa fie bine!!! Pupa Crisa burticoasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici, Si Alex al meu e cam racit. Cred ca a luat raceala de la maica-mea, ea e cu tusea. Si eu sint cu nasul infundat...racesc acuma la spartul tirgului cind vine primavara. In schimb Alex a facut si o conjunctivita la un ochisor. L-am gasit intr-o dimineata cu ochiul asa de umflat de nici nu-l mai putea deschide. Doctorul mi-a spus sa ma astept sa faca si o otita, cica in general astea doua se fac impreuna. Si tot asa, nu stiu ce are de se trezeste noaptea. Parerea unanima e ca ii mai iese un dinte, al cincilea, dar inca nu l-am dibuit. Io sper sa-i iasa ce i-o iesi cit mai repede pen'ca nu mai rezistam cu somnul! Sanatate tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Mamici, Nu am mai scris de tare multa vreme. Timp nu prea mai am deloc ... Simona nu sta nici o clipa singura. Tot timpul vrea sa ma joc cu ea. V-am mai citit din cand in cand si stiu ca majoritatea bebeilor au fost bolnaviori... nimic nu este mai trist pt. o mamica decat puiutul ei bolnav. Si noi am avut 3 saptamani cumplite. Totul a debutat cu lipsa poftei de mancare. Nu mai manca aproape nimic. eram disperata. Cateva zile febra, iar dupa 12 zile ... RUBEOLA! Au fost groaznice zilele in care a fost bolnava.Nu pofta de mancare , nu chef de joaca.. toata ziua era plangacioasa. A slabit aprox. 300 gr. in acea perioada. Dar, de 3 zile suntem bine .. mananca ... se joaca .. si zice TATA![bis]ca mama a zis prima oara in urma cu o luna! Crisotexa, 20 de saptamani.. ce repede a tracut timpul! Doamne ajuta sa fie bine! [pup] gianina si bebe Simona Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...