Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie-iulie 2003(16)


Recommended Posts

LA MULTI ANI Magda si tot ce iti doresti! [bis] Petrecere placuta diseara, presupun ca sarbatoriti cumva. CRISA, cu intarziere iti tin pumnii la cerclaj. Cred ca la ora asta ai terminat deja. Te cred ca ai emotii, dar trece repede. MADISHOR, AMIK: bine ati revenit. Nu mai stiam nimic de voi. MIHAELA, m-a impresionat povestea cu cersetorul. ANAMARIA, si noua ne-au iesit intai cei laterali de sus, si apoi cei din centru. Cred ca singura regula stabila este ca primul iese unul dintre cei doi de pe mijloc de jos. MADISHOR si eu vreau de Pasti la Bran dar din pacate cred ca turul asta tre' sa serbam cu socrii [}:)] Vad ca multi bb-i sunt raciti... Se pare ca e sezonul. Si mie mi-a placut foarte mult Karvol-ul, ii desfunda bine de tot nasucul. Noi facem progrese pe zi ce trece. A inceput sa dea peste mana daca nu ii place mancarea. Ieri statea la tatal ei in brate pe canapea si ii pusese palma in fata ochilor sa nu se uite la TV (ca de, sa-l inchida nu putea [ttv]). Si Stefa ii dadea peste mana, sa coboare palma sa vada si ea... A inceput sa vrea in picioare, am pus-o in parc in carutz si i-a placut la nebunie. O invat sa se ridice tinandu-se de marginea patului ei si parca parca a inceput sa se ridice singura. Din zi in zi e mai activa si mai curioasa. Va pupam si vreme frumoasa ca tare a fost bine in ultimele zile [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
BUNA DIN NOU, FETELE... Tudor iar n-a prea vrut sa pape, abia cateva inghitituri, l-am pacalit cu un Danonino, poate sa fi mancat cu totul vreo 100-150 g. [bang][bang][bang] dintii astia ma innebunesc! suntem taare suparati, [indecent] T face KK des, si a facut basicute, e oparit, plange cand il sterg... chiar am inceput de ieri sa-i dau Ercefuryl, parca face ceva mai rar (azi-noapte n-a facut deloc). i-am dat cu crema Baneocin, sa ne amintim de cand era galma nou-nascut. si ploaia asta de afara... tocmai ma obisnuisem cu plimbarea zilnica, si azi[q][q][q], NEVOIE!!! ne-am luat si noi carucior nou, Graco - sport, de la Carrefour, sunt taaare mandra ca am si eu carucior frumushel, a costat destul, insa nu merita piciul??? aveam unul imprumutat, ca acela pe care l-am avut la Bogdan il rupsesem... , insa nu avea umbrar, si T plangea tare rau cand ii vine soarele in ochisori. mai devreme il pierdusem prin casa, l-am lasat pe jos la jucarii cat spalam eu vasele, dar el a luat-o la sanatoasa, pana sub masa din bucatarie, unde s-a apucat de curatenie, ajutorul mamei, erau ceva firmituri pe acolo - noroc ca avea suzeta in gurita[mamica], n-a apucat sa le 'guste'... vroiam de mult sa va intreb, pe cele cu burtici[grasa], BB2 a fost planificat? daca nu, cum v-ati obisnuit cu ideea? vreau sa zic ca mie mi se pare foarte greu, cu o diferenta asa mica de varsta... la noi sunt 3 ani, si tot imi mai trece uneori prin cap, la nervi si oboseala, ca n-am avut de lucru sa mai vreau un BB, tocmai cand incepeau sa se linisteasca lucrurile cu primul!!! nu vrewau sa supar pe nimeni, si daca am fost preea indiscreta[poc], imi cer iertare, nu-mi raspundeti!!! azi ploua afara, tare nas daca dragoste nu e, nimic nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA DIN NOU, FETELE... Tudor iar n-a prea vrut sa pape, abia cateva inghitituri, l-am pacalit cu un Danonino, poate sa fi mancat cu totul vreo 100-150 g. [bang][bang][bang] dintii astia ma innebunesc! suntem taare suparati, [indecent] T face KK des, si a facut basicute, e oparit, plange cand il sterg... chiar am inceput de ieri sa-i dau Ercefuryl, parca face ceva mai rar (azi-noapte n-a facut deloc). i-am dat cu crema Baneocin, sa ne amintim de cand era galma nou-nascut. altfel, sunt foarte mandra de el, cand are chef mesteca ca oamenii mari, carnita sau painica, banana - e un pofticios, si de cate ori vede pe cineva ca mananca/ bea vrea si el ceva de ros... pacat ca nu vrea sa-si pape portia zilnica, dar va trece si asta pana la urma... si ploaia asta de afara... tocmai ma obisnuisem cu plimbarea zilnica, si azi[q][q][q], NEVOIE!!! ne-am luat si noi carucior nou, Graco - sport, de la Carrefour, sunt taaare mandra ca am si eu carucior frumushel, a costat destul, insa nu merita piciul??? aveam unul imprumutat, ca acela pe care l-am avut la Bogdan il rupsesem... , insa nu avea umbrar, si T plangea tare rau cand ii vine soarele in ochisori. mai devreme il pierdusem prin casa, l-am lasat pe jos la jucarii cat spalam eu vasele, dar el a luat-o la sanatoasa, pana sub masa din bucatarie, unde s-a apucat de curatenie, ajutorul mamei, erau ceva firmituri pe acolo - noroc ca avea suzeta in gurita[mamica], n-a apucat sa le 'guste'... vroiam de mult sa va intreb, pe cele cu burtici[grasa], BB2 a fost planificat? daca nu, cum v-ati obisnuit cu ideea? vreau sa zic ca mie mi se pare foarte greu, cu o diferenta asa mica de varsta... la noi sunt 3 ani, si tot imi mai trece uneori prin cap, la nervi si oboseala, ca n-am avut de lucru sa mai vreau un BB, tocmai cand incepeau sa se linisteasca lucrurile cu primul!!! nu vrewau sa supar pe nimeni, si daca am fost preea indiscreta[poc], imi cer iertare, nu-mi raspundeti!!! azi ploua afara, tare nas daca dragoste nu e, nimic nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

este model sport, nu din cvel care se strange ca o umbrela, insa este f usor de manevrat, de strans si nu are prea multe kg... chiar cu B inauntru. spatarul este reglabil, pana la o pozitie aproape culcat (cam la 30 de grade, cred), asa ca poate dormi comod acolo. are cos destul de incapator, si o combinatie de culori draguta - gri si galben, mai erau si bleu cu bleumarin. a, si a costat 2milioane jumate, cam asa. daca dragoste nu e, nimic nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot vreau sa ma laud si eu cu ceva de cateva zile si mereu uit...Maya stie de bravo...adica noi ii zicem Bravooooo...si ea aplauda si rade de mama focului....imi vine sa o mananc cand o vad cum aplauda ea cu manutele alea grase..... La multi ani Magda! Petreceti azi?[cina2] sau[berica] Nasol azi afara...sper ca de maine sa isi revina vremea ca nu prea ne mai place in casa...[V] Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, draga Magda![bis] Multumim pentru urarile de sanatate, dar se pare ca nu prea vrea sa dea pe la noi. Colac peste pupaza acum sunt si eu bocna de racita. Abia vorbesc si capul vajaie, vajaie, dar a trebuit sa plec azi de acasa mai mult ca sa nu stau pra mult pe langa David. caruciorul este GRACO MIRAJE. L-am recunoscut din descriere. Si al nostru e la fel. saracutul meu baietel, dupa ce ca se chinuie cu durerile de gat ii mai ies si 4 dinti odata. Vai mama lui! plec sa mananc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va mltumesc pt urari. Sper sa iesim undeva doar eu si sotul meu daca-l pot lasa pe alex cu soacra mea. Daca nu.......nu. De musafiri, ce sa zic, nu as prea avea timp (nu de chef duc lipsa), ar trebui sa pregatesc ceva, dar chiar nu am timp si cred ca o las pe sambata. Si eu vreau sa-i cumpar carut. De fapt am unul de la Chicco, e sport, dar nu este asa de mic; oricum fata de celalalt pe care l-a avut pana acum e super usor. Sanatate la bebici si pupici pe nasucuri. Magda si bb Alex puisor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De fapt este Graco City Sport, probabil ca seamana... am auzit numai de bine despre marca asta, pare a fi solid, pt ca noi intentionam sa-l folosim cel putin pana Tudor face 2 ani, cand mami pleaca la scarbici... dupa aia e treaba lu' mamaie, desi eu zic ca e mult mai usor si comod plimbarea cu caruciorul. daca dragoste nu e, nimic nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...