Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie-iulie 2003(16)


Recommended Posts

Hai ca sunt culmea!!! Inca de la primul raspuns am vrut sa zic LA MULTI ANI !!!! Magda si sa ia parte de un an din viata minunat, plin de surprize frumoase, bucurii, sanatate si visuri implinite alaturi de toti cei dragi! Sa stiti ca si Tudor a invatat sa zica PA! si sa faca cu mana... e drept ca face cand il apuca pe el, fara semnificatie, adica, dar tot e un scumpic cum turuie 'papapapa' scuturandu-si manuta... daca dragoste nu e, nimic nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna,prietenele mele, Fetita mea[fetita] parca pe zi ce tece vrea tot mai multa sa se ridice in picioare ...dar[copil]nu poate! Si ca sa fiu si eu umpic asa [^]: SI FETITA MEA BATE DIN PALME CAND II ZICEM BRAVO! e o minune sa te uiti al ei cum bat din palmutele lor mici!Acuma i-am luat la Paula pui cu garnitura de orez la borcanel.Din pacate nu i-a placut cand data trecuta i-am luat spanac.Abia astept sa vad cum va reactiona la pui-acest delicios preparat. Ieri i-am luat un corvrig sa molfaie si i-a placut[yami][yami] Muzica ii place tare tare tare mult! Daca mancam in fata eui i se afce pofta... Daca ar fi dupa ea s-ar uita toata ziua la desene sau la muzica[harp](la tv) Voi sunteti norocoase ca azi este soare afara...sau macar sa fie cald ca la noi,in Oradea e o vreme f urata.Afara sunt 11 grade si ploua tare. Paulei nu i-au trecut din pacate umflaturile de la ochi si nici cea rosie de pe fata.nu stiti careva de la ce se datoreaza??? Magda-am sa incep cu tine spunandu-ti La multi ani![bis][bis][bis][yami](sa primesti asa un tort amre si [cina2]asa de la sotul tau [flo][flo][flo]momentan-asa primesti de la noi si multe asa-[s][s][s][s][s][pup][pup][pup][pup][pup][pup] [cri][cri][cri][cri][cri] Crisa-cum e cu cerclajul/E fetita[fetita]?sau baietel[baietel]?Nu conteaza...sanatos sa fie insa eu am o resimtire acre stiu ac se va adeveri...si anume ca bb nr 2 este o fetita[fetita]!Ca nu prea conteaza...sanatos sa fie!!!!Cand e DNP?In ce luan esti? anamaria-Tudor al tau e un dulce!Cre ca sunt atre draguti cand fac cu mana. Si eu tot carucior Graco am.Sunt foarte multumita de el!! romana-nu te-am mai vazut pe forum de multicel timp!Cum mai esti?Dar bb tau? bibi-4 dinti deodata?Voi abteti recordul.Vad ca suntem tare multe pe aici cu carucior Graco! Totusi,in total cati dinti are bb tau???Paula are 2 doar.....dar va ajungem noi din urma imediat! carmenutza-si Paula face cu mainile asa...dar din pacate doir uneori(rare ori) reactioneaza la "bravo".A ta bb stie sa zica "mama"?Ca mogaldeata mea nu stie!Abia astept sa se intample minunea ca sa ma falesc si eu cu ea(de parca nu m-as fali destul)]] madishor-ar fi fain sa ne intalnim la Bran dra noi suntem in Franta atunci!!!Facem un mic tur de 1 week ca mai mult i-am zis sotului ca nu stau separata de al meu bb!Miruna si Paula (minunicile mele dragi) stau acasa cu mama mea:Dida,poreclita de copii"Oricum e super fain acolo...o sa vedeti voi defapt!!! klheyr-tu nu mai dai nici un semn de viata?sorry[ups][ups][ups] daca nu ti-am scris numele corect,cum nu ami aparipe net nu ami stiu nici numele sa ti-l scriu!Poate totusi , ca l-am nimerit! pupici [hop][hop][hop]si spor la ale casei![copil][spala][vase][rufe][pathot][patut][papica][papica] miru&nana=>fetele mele frumoase
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult pentru urarile de sanatate. Maria se simte mult mai bine dar nu mai suporta medicamentele. I le pun in mancare, sa ne vezi dimineata pe la 4-5 cum cantam "un elefant se legana..." ca sa manance copilul cereale cu Ospamox si Eferalgan. Bibi SANATATE. Romana SANATATE. Turor bebeilor SANATATE. Dr Radu Mihaela este un mediv f bun. Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in seara asta in Orhideea si am cautat faimoasa masuta educativa dar nu a fost chip sa o gasesc si i-am antrenat pe toti pe acolo dar degeaba...Am aflat insa ca exista o casa prioritara pentru bb si handicapati..si daca esti cu bb in brate nu mai stai la coada..direct in fata...asta da veste, ca eu oricum urasc cozile.[V]Crisa, poate iti aduci aminte ce marca era masuta sau alte detalii..Cum a fost ? Ai aflat ce este bb 2? Maria m m, Maya spune doar mama si asta doar cand trebuie neparat...cand ii este foame mare, sau cand este intr-o pozitie ciudata si nu se mai poate ridica singura, sau cand vrea in brate..altfel nu isi aduce aminte sa spuna....oricum este singurul cuvant pe care il zice.....si mai nou de vreo saptamana vorbeste pe muteste....adica isi misca buzitele ca si cum ar vorbi dar fara sa scoata vreun cuvintel. Acum ca am invatat de Bravo...pasul 2 este sa invatam si de pa. Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, mamici. Profit ca e putin mai liniste la birou in dimineata asta sa va mai scriu si eu citeva rinduri. Am vazut ca tot mai sint bbi raciti, si Mariucai inca ii mai curge nasucul, dar nu are febra sau alte complicatii si sper sa-i treaca in curind. Oricum, multa sanatate tuturor bbilor. MAGDA - desi cu intirziere, "LA MULTI ANI!" ROMANA - multumiri din nou pt site si sanatate multa tie si CRISEI si la bbii no. 2. ADI - vad ca "un elefant se legana" si "in casuta din padure" sint in top. Noi mai cintam si "a, a, a, acum e toamna da" si "una este luna", dar de cind cu bona mi-am mai odihnit si eu corzile vocale, pt ca pe timpul zilei ii cinta ea. Ca sa ne mai laudam si noi un pic, Mariuca sta bine in picioruse si daca se tine bine face "turul" patutului cu destula usurinta si mai nou, danseaza (adica face sus-jos din genunchi) cind aude muzica. De vorbit, a ramas la ma-ma, a-bu, a-be, uiti, te si pa, plus onomatopee doar de ea intelese. In continuare nu avem nici un dintisor, dar parca-parca se zareste ceva... V-am pupat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,am dat de naiba![:D] pe zi ce trece alexandra mea e mai nazdravana!credeam ca in premergator e in siguranta,ca nu ajunge la prize,la lucrurile de prin biblioteca...as!umbla la prize-si cand ii spun ca nu are voie rade la mine si tot acolo se duce!ieri am gasit-o jucandu-se cu baza de la telefonul din casa!a pus ceasul din dormitor sa sune...e mortala. afara e circul dupa lume.ne intalnim cu inca doua mamici cu copii de un anisor si doua luni...si mergem toate trei in rand...si copii isi dau manutele intre ei...si canta...si se imita!mor de ras si de drag! in patutul ei merge foarte bine,trece de pe o parte pe alta...mai trage cazaturi dar nu plange!sa se ridice in picioare ii este foarte usor acum.mi-e un drag cand ii vad fundul ala mare de nu mai pot! face si ea bravo de cateva zile si danseaza chiar si cand sta in fund daca ii cant!de putin timp se scoala dimineata la 6.30-7,spre disperarea mea...noroc ca sta cumintica in patut si se joaca macar o ora ca sa fac si eu ochi! mananca almette cu soldatei de paine!!!i-am facut ieri o mancarica cu spanac,loboda si broccoli...a mancat,dar numai cu un varf de almette la fiecare lingurita! e taaare sclifosita la mancare de cand cu dintii astia!ea manca foarte bine.acum se stramba numai cand vede lingurita.si pe mine ma doare sufletul Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am trimis din greseala. asa...ma doare sufletul cand nu mananca! dar nu o fortez.cat vrea ea,atat sa manance! noi vrem sa facem curatenie generala in casa.si e muuulta munca!alexandra se duce in weekendul acesta la parintii mei si din punctul asta de vedere ne-am scos![:D] maine ma duc cu cea mica la radiografia de sold.mi-e teama!mergem la Budimex,la dna doctor Daraban.stie cineva de dansa? va pupic dulce!bucurati-va de zilele astea frumoase!am vazut ca au inflorit copacii! Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate tuturor copiilor... Eu sunt un pic data peste cap. Prietena mea cea mai buna din liceu are un baietel de doi ani si o fetita de numai o luna. Baietelul a racit acum vreo saptamana, dar s-a facut bine fara probleme. Insa cea mica a luat raceala de la el si dupa ce s-au chinuit vreo cateva zile cu o tuse cumplita, voma, nu putea sa manance mai nimic (alaptata fiind), ieri a dat in pneumonie si au trebuit sa se interneze in spital. Nici nu vreau sa ma gandesc cum trebuie sa se simta biata mama... Am vorbit cu ea si se tinea tare, dar imi inchipui ce este in sufletul ei... Fetita este pe antibiotice si a pierdut in greutate, insa nu are febra. Cred ca eu as muri sa i se intample asa ceva Stefaniei, si ea deja e maricica. Ma gandesc numai la ele si le tin pumnii atre de tot. Slava Domnului ca noi n-am trecut prin asa ceva... in afar de Gio care a avut atunci indigestia aceea cumplita, dar parca Taisia era mai mare... Va pupam pe toate si sa ne auzim cu bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pont pentru medicamente. De cand cu raceala asta nenorocita, David care manca si pamant daca ii dadeam acum nu mai suporta sa vada seringa, lingurita, pipeta si alte asemenea ustensile. Ca sa-l fac sa inghita totusi siropurile fara sa mai planga pana se inroseste ii dau o lingurita in mana si cum da sa o bage in gurita, hop si eu cu seringa si ii mai dau un mililitru. Si uite asa, din patru cinci incercari inghite baiatul tot medicamentul fara scandal. Sanatate si poate ne mai auzim azi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...