Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie-iulie 2003(16)


Recommended Posts

Kehleyr: saracuta bebelusa; asa micuta si asa de bolnavioara ! Sa dea Dumnezeu sa se faca bine cat mai repede papusica. Sanatate grabnica! Crisa: ti-am tinut pumnii zilele astea si astept vesti la revenirea acasa. (fetita, baietoi?)Sanatate si pupici la ambii bebici. Nici nu stiu ce sa fac astazi. E frumos, dar bate un vant groaznic si mi-e teama sa nu raceasca Alex daca-l scot afara . Mai vad cum evolueaza vremea mai tarziu. Anul asta parca ne-a zapacit vantul: a batut aproape in fiecare zi. In alta ordine de idei : mai este cineva fara dintisori? Noi ne inscriem in acest club (deocamdata) pentru ca nu exista nici macar urma. (gingia nu e umflata, nu este marait, dar are balute de zici ca-i Dunarea albastra). Magda si bb Alex puisor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Multumim pt. toate inf. ref. la carucioare. Dana, multa sanatate bblushei micute. O sa ne gandim si noi la ea. Si bb-ii mai marisori bolnaviori ce fac? Multa sanatate! Vad ca primavara asta a venit cu multe raceli. Amik, spor la curatenie! Madic si celelalte fete cu bb-i vorbareti, eu ajung seara la Maria si o incep: ma-ma, ta-ta, pa etc, dar ea ... nimic in afara de "maimutareli". Pa si bravo face si ea, ca altfel, ii faceam program de "scoala". Crisa, cum a fost? Abia te asteptam cu vesti. Am inceput sa scriu mesajul acum aproape o ora si dupa pauza asta nu prea mai stiu ce sa va spun. Va pupam Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia-si Mara are asa ceva pe gingie exact in zona de care spui tu doar ca Mara are 2-3 care apar si dispar cam dupa cateva saptamaniSi asta se intampla de cand avea o lunaAm dat-o cu tot felul de solutii dar degeaba. Ama si bb Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor Daca mai intru asa rar pe forum o sa va gasesc la partea 17-a si o sa-mi para rau ca nu am fost si eu. Hai spuneti daca v-ati bucurat de zilele astea insorite ? Azi cred ca a fost ultima zi frumoasa pe la noi. Am iesit pe insula si ne-am plimbat cu tot cu papa dupa noi. Nu prea mai avem pofta de mancare dar mergem incontinuare mai departe. Sunt si eu bucuroasa ca Flaviu a inceput sa doarma noaptea si se mai trezeste cam dupa 4 sau 6 ore de somn continuu. Sa ne tina tot asa si mai bine.Sus se pregateste sa iasa al 3 lea dintisor (in total). Suntem doar un pic umflati dar nu facem febra. In schimb stand pe afara in vanticelul asta de primavera am reusit sa-l “mucaresc”. De mancat am incercat sa-I dau spanac cu lapte sin u a fost prea incantat. In schimb ne plac placintele de casa cu branza sau dovleac. Ce alimente noi mai introduce-ti la bebei? tb sa citesc si ce ati mai scris. va sarut si numai bine.[grup] Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAGDA: LA MULTI ANI! [flo] [flo] [flo] Sanatate si numai bucurii din partea lui Alex CORNELIA: Avem un telefon ca si cel clasic , cum erau cele cu disc, doar ca discul e cu 6 gauri si e pe partea ce se tine in mina. Asta e dintr-o serie de 9 jucarii pe care bebe le-a primit de 8 martie cadou, ca doar trebuia sa primeasca si el ceva. Mai avem un telefon mobil de jucarie care scoate zgomote cind apesi butoanele, dar Cristi il prefera pe primul. ANAMARIA: Sa va luati reserve de mincare pentru calatoria la Singeorz ca pe acolo nu prea gasesti. E un orasel mic, aproape ca o comuna. Zona e frumoasa. Distractie placuta. La noi bebe2 nu a fost neaparat planificat. Mai vroiam copii si cum eu nu am luat niciodata anticonceptionale, nici de data asta nu am facut-o. Si s-a intimplat. Oricum dupa ce nasc o sa vad ce fac sa nu vina si bebe3 asa de repede. Nu ai fost indiscreta. Si uneori e greu si cu unul dar cu doi sau trei. Dar nu dispera. Peste citiva ani o sa fii foarte mindra de copiii tai. MARIA M M: Sintem cam raciti. Bebe e destul de bine, dar eu sint un pica mai rau si nici macar nu pot sa iau nici o pastila, doar ceaiuri, lamiie, portocale, vit. C. Of. Las ca trece intr-o saptamina. CRISOTEXA: Sper ca esti bine dupa cerclaj. Acum am vazut mesajul ca ieri nu am intrat pe internet. Din cauza racelii ma misc in reluare. Ce chestie ca nu s-a vazut sexul lui bebe2. Te tine in suspans. E un/o smecher(a) Noi nu am mai iesit afara de cind cu febra si acum cu vintul asta. Am fost doar eu sa-mi fac analizele ca peste o saptamina si ceva trebuiea sa merg iar la control. Doamne … mai am 3 luni si vine bebe2. Sint curioasa cum o sa arate si daca o sa semene cu Cristi. As vrea sa se mai opreasca vintul asta, dar sa nu fie mai cald de 25 de grade pina nasc ca sa nu ma chinui ca anul trecut pe canicula aia. Va sarut pe toate si incerc sa ma ocup si de site dar din cauza racelii nu prea am spor. http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, scriu putin ca sa nu satu mult in fund [:D]. In primul rand la multi ani Magda, mamica fericita!!! In al doilea rand bafta multa prietenei tale si fetiteti ei, Kehleyr!!! Doamne ajuta! Multumesc de incurajari. Sunteti prietenele mele dragi [pup]. Cerclajul a decurs bine. Trebuie sa stau o perioada mai linistita. Si acum o veste de care nu stiu daca sa ma bucur inca: dr. Albu de la Giulesti (care e renumit ca bun ecografist) ii dicta la doctorita sa scrie in fisa mea: coloana vertebrala cu asptect normal, placenta fundica, alte alea, sex feminin, lichid normal.... Io repede: sigur domneule doctor? (ca asa am patit la cerclajul trecut la ecografie - mi-a zis ca probabil e fetita si a fost baiatel - ce-i drept nu dr. Albu) si el a fost imperturbabil, nici nu m-a bagat in seama. Pe fisa de externarare scrie la ecografie, sex feminin. Ma gandesc ca daca nu era sigur nu zicea, nu??? Eh, mai vedem pe 9 aprilie la ecografia morfologica la dr. Iosup. Pupa Crisa burticoasa cerclata si o sa va citesc si mai scriu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Suntem si noi racite, dar vad ca e la moda! Magda, ce misto! Suntem nascute in aceiasi zi! sa traim! Hi! Hi! Cornelia, si Taisia are ceva in genul a ce spui tu. Nu cred ca e vreo problema. Sa-mi spui si mie ce zice dr. Ce bine ca reusesti s-o inveti lucruri educative..ca Taisia a invatat ceva de la taica-su. Ii canta "cine sare este caine" si incepe sa dea din picioare si sa sara la el in brate. Asta da educatie, ce ziceti? In legatura cu caruciorul, noi avem sport de la Primii Pasi, a costat 2,3 mil, si toata gama lor le imita pe cele de la Chicco. E usor, se lasa pe spate de tot, doar ca..s-a cam umplut Buc de ele... Mihaela, eu inca sterilizez biberoanele, dar asta pt ca mi-e f simplu - le bag in sterilizator si..gata! Ana Maria, si noi tot trei dinti avem si toti trei jos! Dr m-a asigurat ca nu ies dintii in ordine la toti bebelusii. Bibi, multa sanatate!! Un dr bun in Buc iti pot recomanda pe dr Stanciu, de la Budimex, la care mergem noi. Stiu multe persoane multumite de el. In legatura cu raceala, si e uam luat de la Taisia, si sa vezi ce am atentat la toate siropurile ei..NUrofen, Efferalgan si la Karvol, ca dorm cu ea in camera[:D]....ca tuseste in somn, mititica. Numai copii bolnavi sa nu avem... Dana, sanatate multa fetitei prietenei tale...stiu ca e cumplit in spital, dar bbii sunt bine ingrijiti..Taisia avea 2 luni, intr-adevar atunci. Crisa, eu bag mana in foc ca e fata bb 2 ! Aveti grija de voi!!! Noi avemn poze noi in ultimul album, o parte de la munte si o parte de la ziua lui mami. sa nu va speriati dac vedeti si niste pahare cu bere!!! Ne-am permis si noi, macar de ziua mea! http://community.webshots.com/user/taisiaeliana Pupici, Gio si Taisia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Crisa, mamica cu [baietel] si burtica roz! [majoreta] Gio, la multi ani si tie!!! Daca nu am stiut nimic... cu intarziere. Romana, multa sanatate tie si lui Tudor! Ama, Gio, o sa intreb medicul sapt. viit. ca sa ma lamuresc ce e cu "coltisorul" alb de pe gingie. Mihaela, eu sunt in pana de idei cu diversificarea. Asa ca stam la fel ca acum doua luni. peste nu am incercat decat o data, dar tot citind ce scrieti voi, cred ca o sa-i introduc o masa cu peste pe sapt. Am luat ieri carucior Graco Mirage, model mai vechi cu doar 2 mil! As fi vrut ceva si mai micut, dar sunt multumita de manevrabilitatea lui. Abia astept sa-l probam pe afara. Macar de s-ar opri vantul asta! Ieri Maria mi-a facut o faza haioasa. Va ziceam eu ca ii tot repet cuvinte usoare si astept sa zica si ea ceva. Eu spuneam "ma-ma, ma-ma, ma-ma" si ea parea ca incearca sa ma imite. S-a chinuit putin si a zis dulce "ta-ta". Am incercat si invers, sa zic eu ta-ta si poate, poate aud un "ma-ma", dar nu a functionat[:D]. Va pupam, Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of,of,of..si noi am racit...si asa de tare ma oftic ca a luat-o de la o bunica..daca racea ea singurica mai era cumva da' asa..[bang][bang] Am si fost la dr azi dimineata si avem gatul plin de secretii..tuseste mititica si azi noapte nu prea a dormit deloc din cauza nasucului infundat.Noi luam Fluimucil, picaturi ptr. nascuc(preparate la farmacie dupa reteta) si 3 zile de amoxicilina. Sper sa ne facem repede bine ca nu suport sa o vad asa bolnavioara. Bebelusi bolnaviori ce mai fac?? Sanatate multa! Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenutza tare rau imi pare pentru ultima achizitie a Mayei. Din proprie experienta pot sa-ti spun ca foarte bine face serul fiziologic. Pune-i de cateva ori pe zi si de fiecare data curata-i nasul cu pompitza. Ma mut la alt calculator ca asta merge ca ochiul mortului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...