Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recomandari vopsea de par


Recommended Posts

Eu nu prea m-am vopsit la viatza mea insa acum ar cam trebui sa o fac din diverse motive [bang]. Intrebarea mea era daca imi puteti recomanda o marca de vopsea de par care sa nu imi arda firul de par si care sa dureze culoarea in timp. Va multumesc anticipat si o seara cat mai placuta, Andra mamica lui Matei (6 saptamani) si Andrei (4 ani si 6 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu iti recomand tot L'Oreal. Poti folosi Recital sau Feria, depinde unde gasesti exact nuanta pe care o vrei. Este cea mai buna vopsea de la noi de pe piata. Recital are avantajul ca are in cutie si o masca-balsam super buna pe care o poti folosi pana la urmatorul vopsit! Balsamul de la Feria trebuie folosit tot odata, dupa vopsire! Sa ne spui cum a iesit! Pupici[pup], Ioana[gravi] 36 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am vazut o reclama la Garnier Nutrisse - tentatia ciocolatei. Culoarea arata tare bine si cred ca m-am hotarat cum ma fac... Ane eu am mai fost facuta cu REVLON - un castaniu inchis. Acum as fi vrut sa ma fac ceva apropiat de culoarea mea - eu sunt cam bruneta...dar parca "neagra" nu m-as face, asa ca am ales culoarea ciocolatei. Va voi arata pozne de la botez...sa vedeti cum arat, da? Pupici Andra mamica lui Matei (6 saptamani) si Andrei (4 ani si 6 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incercat diverse marci, printre care si l'Oreal, Garnier, dar mie cel mai mult mi-a placut marca Wella. Pe langa faptul ca nu-ti distruge parul, culoarea iese identica cu cea de pe cutie si se pastreaza perfect chiar si 3-4 luni (ceea ce nu pot spune despre vopselele L'Oreal sau Garnier, de altele nici nu mai vorbesc). De cativa ani eu ma vopsesc la un salon si ei au vopsele profesionale, care sunt de 100 de ori mai bune decat cele din magazine, din toate punctele de vedere.E drept ca si cele profesionale pe care le-am incercat au fost tot de la Wella si Londa. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine, cea mai buna vopsea de par a fost si este Wella, Koleston Perfect, vopsea pt uz profesional.Culori superbe si de durata.Asta inRo!Ca in D nu exista vopsea care sa reziste apei de-aici. [bang] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit foarte multe marci de vopsea pana am descoperit una care sa tina si sa nu-mi arda parul...de mentionat ca eu am fost mai tot timpul roscata, pentru ca acum am culoarea mea naturala, care de foarte multi ani nu mai stiam ce nuanta e... Am descoperit ca pentru parul meu cea mai buna vopsea a fost Viva de la Wella,asta e singura care mi-a ramas o perioada lunga de timp...nu a iesit defel la spalat... Am folosit L'Oreal, Garnier, Londa, Pallete, etc, dar niciuna nu s-a comportat atat de bine ca si Viva de la Wella. Din cate mi-am dat seama sta depinde foarte mult si de par, nu-ti poti da seama cu exactitate ce marca e mai buna decat daca incerci mai multe... Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai indicat ar fi sa nu faci experiente pe capul tau si sa te duci la un coafor bun. Eu iti recomand Creative -langa Mariott. Chiar daca dai un ban in plus macar nu risti. Eu am avut experiente tare neplacute: la un spectacol al unei mari firma internationale (va dati si singure seama care e) mi-au decolorat parul de mai multe ori si dupa un an a trebuit sa ma tund pana la urechi. De atunci merg la acest coafor si abia acum dupa 4 ani si multe milioane cheltuite pe tratamente pot sa spun ca parul meu si-a revenit.Si inca ceva: in general o vopsea din comert nu are acceasi calitate ca cea profi - iti recomand sa te duci la magazinul Top Line - Langa Mitropolie - si sa iti iei de acolo vopsea L'oreal si un tratament de par vopsit de Kerastasse Asa ca fetelor nu faceti economie cu parul vostru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...