Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (13)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by pufyna
Pupici, Crisia!!!!! Ma apuc de studiat. Tu ce regim urmezi? are efect? Andrada.
Eu deocamdata termin mancarea de la Paste, mai am de luptat cu niste cozonac... De saptamana viitoare tin iar disociatul, cate o saptamana pe luna si intre 2 ture de disociat un fel de Montignac faza 2, de mentinere, plus ceaiuri de cozi de cirese, matase de porumb, etc. Asa slabesc cam 3 kg/luna. Pupici si spor la slabit, Crisia. Poze cu fetita mea, Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Sabina
Vreti dieta? Faceti 3 zile de burta stricata si dati jos un kil fara probleme.... acu, fara gluma, eu am tinut Montignac faza a doua cu fitnnes si am slabit in sfarsit la 50 de kile.Dar acum sunt la munte si tare buna0i painea neagra...sper sa rezist si sa ajung in iunie sa am 47, 48 de kile.La Parafango am dat jos doar 3 cm din talie si 2 la fund( in 13 sedinte) Asa ca....tot sportul, ma face sa nu mai mananc seara. Sabina & Sofia Galagia
Draga Sabina, spune-mi si mie, te rog, unde ai facut parafango si cat dura si in ce consta sedinta? Iti faceau si masaj? Si cat te-a costat? Multumesc [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 7 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, tzop si eu. Nu am rezistat tentatiei sa nu ma bag si eu. Simona arati super. M-ai omorat. Sunt convinsa ca dieta nu a fost usor de tinut. Ca doar totul se face cu sacrificii. La mine dietele nu prea tin. Miscarea isi spune cuvantul. Din proprie experienta am facut infometare si, aiurea, nimic. Deci daca nu mananc, nu slabesc. Daca tin o dieta cat de cat si fac miscare, atunci, da rezultate. Dupa ce am nascut aveam 173 pounds, iar acum am ajuns la 133. In 5 luni. Faptul ca nu prea am alaptat am slabit destul de greu si munca multa. Asa am inteles pe aici ca alaptatul te ajuta sa slabesti mai usor. Inainte de a ramane insarcinata aveam 120 pounds, deci mai am in fata 13 pounds ca sa ajung la cum eram inainte si cred ca astea sunt cele care nu prea vor mai vrea sa se dea jos de pe mine. Si burta ma omoara. E tot mare. Sa fiu sincera mi-e cam lene sa fac abdomene. Ce am incercat si a mers la mine a fost dieta cu supa de varza. Mi s-a parut o dieta agreabila si cu bun simt. Faptul ca ai parte de lactate, proteine, legume, iti asigura tot necesarul pentru organism. Sa va spun ce dieta a tinut mama mea cand era tanara: dieta numai cu proteine. MARE GRESEALA! Nu care cumva sa o faceti. Sa fiu sincera nu stiu cat a durat acea dieta. Cred ca mai multicel. Dar s-a ridat la maxim. Recomand dietele care au cate putin din toate. De aceea aleg dieta cu supa de varza. Buna si dieta lui Demis Rusos. Sa va mai spun alta treaba. Cumnata mea a slabit peste 30 kg intr-un an, deci slabirea a fost relativ lenta si cu ce? Pastile de la California Fitness. Nu va pot spune ce schimbare este la ea. O persoana total schimbata. Acele pastile am inteles ca reduc acidul gastric si nu mai ai pofta de mancare. Nu stiu cum se numesc, dar la ea au fost foarte benefice. Succes la toate, Ciuf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Victoria, cred ca tu ai cerut dieta grupei A. Sistemul digestiv celor cu grupa A prelucreaza lent alimentele greu suportabile. Produsele lactate sunt slab digerate si rpovoaca reactii insulinice - un alt factor in incetinirea metabolica. In plus, produsele lactate sunt oarte bogate in grasimi saturate, tipuil de grasimi acre afecteaza inima si duce la obezitate si diabet. Graul este un factor mixt in dieta grupei sanguine A. In vreme ce persoanele cu A pot sa manance grau, ei trebuie sa aiba grija sa nu consume prea mult, pentru ca, in caz contrar, tesutul lor va deveni hiperacid. Alim. care fav. crestearea in greutate: carne - slab digerata, depozitata sub forma de grasime, creste nivelul toxinelor digestive produse lactate - inhiba metabolismul substantelor nutritive, sporesc secretiile mucoase fasolea mare - interfereaza cu enzimele digestive, rata metabolica lenta grau - inhiba eficienta insulinei, afecteaza utilizarea caloriilor Alim. care fav. scaderea in greutate: uleiuri vegetale, alimente pe baza de soia - ajuta digestia eficienta, previn retentia hidrica, se metabolizeaza rapid, optmimizeaza functia imunologica legume - ajuta metabolismul eficient, cresc motilitatea intestinala ananas - creste utilizarea caloriilor, creste motilitatea intestinala Pentru a obtine cele mai mari beneficii, cei cu grupa A ar trebui sa elimine toate produsele de carne din alimentatie. Incepeti prin a inlocui carnea cu pestele de cateva ori pe sapt. Atunci cand consum. carne, alegeti cele mai slabe bucati pe care le puteti gasi; carnea de pasare este preferabila carnii rosii. Evitati complet produsele din preparate de carne cum ar fi sunca, frankfurterii si feliile de carne rece. Acestea contin nitriti, acre fav. cancerul gastric la pers. cu niveluri scazute ale acidului gastric - o trasatura a grupei A. De evitat: Costita, vita, carne tocata de vita, bivol, rata, gasca, sunca, inima, miel, ficat, oaie, potarniche, fazan, carne de proc, iepure, carne de vitel, vanat, prepelita Benefice: crap, cod, macrou, stiuca, pastrav, curcubeu, somon, sardina, biban galben, melc, peste cu carne alba De evitat: baracuda, ansoa, beluga, bluefish, drac-de-mare, caviar, molusca, scoica, crab, rac cu platosa, tipar, platica, broasca, hering, homar, somon afumatcaracatita, scruimbie, creveti, calcan, calamar, broasca testoasa PRODUSE LACTATE SI OUA de evitat: branza americana, blue cheese, unt, lapte batut, branza Cheddar, branza Colby, branza Cottage, branza cu samnatana, inghetata, parmezan, Schweitzer, zer, lapte integrat ULEIURI SI GRASIMI benefice: ulei de seminte de in, ulei de masline de evitat:ulei de porumb, din seminte de bumbac, de arahide, de sofran si de susan NUCI SI SEMINTE benefice: arahide, unt de arahide, seminte de dovleac de evitat:nuci braziliene, nuci de mahon, fistic FASOLE SI LEGUME benefice: fasole neagra, fasole verde fasole pinto, soia rosie, linte domestica, linte verde, rosie, mazare neagra de evitat: fasole mare, fasole lima, fasole rosie, fasole aramie, fasoel grabanzo CEREALE benefice:amarant si hrisca de evitat: crema de grau, faina de cartofi, granola, grape nuts, germeni de grau, cereale combinate, grau decorticat, tarate de grau PAINE SI BRIOSE benefice: prajituri de orez, painedin faina de soia, paine din grau germinat de evitat: grau arnaut, paine hiperproteica, aine poli-cerealiera, paine din grau integrat, briose din tarate de grau CEREALE SI PASTE FAINOASE benefice: faina de orez, aovaz, secara, taitei Soba, paste fainoase din anghinare hrisca de evitat: gaina alba, faina de grau integral, paste fainoase semolina, paste fainoase cu spanac LEGUME Evitati rosiile, deoarece lectinele lor au un puternic efect daunator asupra tractului digestiv. Brocoli recom. pt. efectele sale benefice antioxidante Fol. usturoi din belsug Benefice: anghinare domestica, frunze de sfecla, brocoli, morcovi, cicoare, papadie, escarole, hrean, nap, laptuci romaine, gulie, praz, cepe rosii, cepe spaniole, cepe galbene, usturi, patrunjel, dovleac, ridichi, spanac, muguri de alfalfa, sfecla mangold, tofu de evitat: varza rosie, alba, chinezeasca, vinete, fasole lima, ciuperci de casa, masline negre, masline grecesti, spaniole, ardei verzi, jalapeno, rosii, galbeni, cartofi dulci, rosii, albi, rosii si ingame FRUCTE benefice: caise, mure, afine, cirese, merisor, grapefruit, smochine uscat, proaspete, lamai, ananas, prune negre, verzi, rosii, uscate de evitat: banane, nuci de cocos, mango, pepene cantalup, dulce, portocale, papaya, rubarba, mandarine SUCURI SI LICHIDE benefice: caise, morocv, telina, cirese negre, grapefruit, anans, prune uscate, apa (cu lamaie) de evitat: portocala , papaya, rosie MIRODENII benefice: usuroi, malt de orz, ghimber, sos de soia, miso, tamari de evitat: capere, gelatina simpla, piper Cayenne, piper boabe, boia de ardei, piper alb, otet din cidru demere, otet balsamic, otet din vin rosu, otet alb, perisor CONDIMENTE de evitat: ketchup (eiminat complet din alim), maioneza, muraturi, muraturi picante, sos Worchestershire DIVERSE BAUTURI benefice: cafea decofeinizata, obisnuita, ceai verde, vi rosu de evitat: bere, bauturi distilate, apa carbogazoasa, cola sifon dietetic, ceai negru decofeinizat, ceai negru obisnuit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] fetelor, ma primiti si pe mine in club??? [help] nu de alta, dar daca sunt singura in lupta cu kg [duel] ma lenevesc de-a binelea... nu am nici un pic de ambitie [V] dupa ce am slabit vreo 6 kg, acum m-am lasat pagubasa [bang][bang][bang] nu ma lasati sa redevin [grasa] plizzzz [:(][:(] Daniela si doi pitici http://community.webshots.com/user/bdaniela101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rodica, multumesc pentru aprecieri, sa stii ca nici eu nu mai speram sa slabesc...Dar am reusit tinand Montignac (desi de la o vreme am cam avut multe abateri, altfel cred ca as fi avut deja 50kg, tinta la care vreau sa ajung...). Hai si tu cu noi la subiectul respectiv, de luni chiar o sa raportam rezultatele si va fi foarte antrenant... Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...