Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (13)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Simona, felicitari! [flo] Si eu ma alatur fetelor care te roaga sa ne spui mai multe despre dieta. Eu sunt hotarata ca de maine sa ma apuc de Scarsdale + 8 minute dimineata, insa daca in doua luni nu sunt multumita de rezultate categoric voi schimba sistemul. Mult succes la toata lumea! Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fetelor. eu nu pra am vrut sa scriu pt ca sa nu se supere fetele pe mine ca hop si eu am intrat pe aici. eu toata ziua va citesc si imi place foarte mult...mai bag si eu la cap.[:D]ce scrieti pe aici. despre regimul meu (eu l-am mai scris odata)e foarte usor de spus...dar e foarte greu de tinut...dar pt mine s-a meritat,si nu imi pare rau...si inca il mai tin si acuma(acum dau mai putin jos,dar se merita pt cine vrea sa il tina) deci:eu 2 zile maninc salata(adica salata,rosii,castraveti,ridiche,gogosar)dar nu mai mult de 800 gr pe zi(poti sa alegi intre salata si fructe)....eu am tinut o zi salata cu putina brinza feta si sucul de la o lamaie,si o zi cu fructe(mere,portocale...in afara de cele uscate,si bananele)...dar poti sa alegi sa maninci in aceste 2 zile numai fructe,sau numai salat(atit)ordecite ori imi era foame,luam salata. eu dupa ora 6 nu maninc nimic(decit beau multa apa),si de 4 ani nu maninc cu piine. dupa aceste 2 zile de salata sau fructe....urmeaza 2 zile de lapte(cel mai gras lapte)e foarte greu..dar se merita pt cine vrea sa slabeasca.in cazul in care iti este foame in astea'2 zile de lapte...poti sa maninci o jumatate de banana...sau o lingurite cu miere de albina......si tot asa trebuie tinut regimul 10 zile.Dupa 10 zile de regim..eu am inceput sa imi fac mincaruri dietice...de ex. putin orez fara sare cu mult peste(mie pestele imi place la nebunie)piept de pui la gratar cu un cartof copt,salate multe,iaurturi naturale,,oua fierte...dar nu mai multe de 3 pe zi,morcovi fieti(cu carne de vita fiarta),.....eu am lista de calori si de acolo imi mai pregateam cite ceva...eu ma uitam sa nu depasesc de 500 calori pe zi(e foarte putin,dar stomacul meu se obisnui asa) aaaaa,si m-ai mincam cite o inghetata dietica pe saptamana(avea cam 140 calori pe bucata).....si cam asta e reteta(trebuie tinuta 2 luni de zile)eu slabeam in fiecare zi cte un pound. deci 2 zile(fructe sau salate) 2 zile lapte(plus daca iti e foame...o jumatate de banana,sau o lingurita cu miere de albine) 10 zile tinuta dieta,10 zile intrerupta(poti minca in astea 10 zile mancaruri dietice).de exerciti pot sa va spun ca nu prea facea....dar am o gramada de casete video cu aerobi...si mai fac din cind in cind.(acum mi-am cumparat o coarda, si toata ziua s-ar coarda cind am timp). e foarte grea reteta(de spus e foarte usor,dar de tinut e greu...dar merita.) eu acum v-am spus tot.eu asa am tinut-o ,si cred ca ati vazut pozele.....am sa mai pun niste poze poate saptamina viitoare(deci acum am 160 pound.) sper fetelor sa intelegeti ce v-am scris...dar rog sa nu se supere fetele pe mine ca am postat si eu reteta mea(am mai scris-o odata pe aici) dacia,adriana_m,laura_B,....mult succes.[flo] mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, De azi incep din nou Montignac, runda a doua. Am 67kg, obiectivul este sa ajung la 60kg ( am 1,67m)pana la vara ( adica peste 3 luni). Eu cred ca e destul de realist ( inseamna aprox. 2,3 kg/ luna). O sa dau raportul peste fix 1 sapt. V-am pupat, Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De azi incep si eu regimul disociat, cu ziua de lactate.M-am aprovizionat cu iaurt 0% grasimi si branza Exquisa 0,2%, si singurul lucru de care mai am nevoie e....vointza. Sper din tot sufletul sa reusesc sa mai dau jos, ca nu ma mai incap hainele din anii trecuti... Va urez succes la toate, V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scarmanus, multumesc pentru mesajul de incurajare! Tare frumos si este chiar motivant! Bravo! Nu imi doresc altceva decat sa ajung si eu ca tine sa merg la cumparaturi si nu mai plang in cabinele de proba ci sa-mi pot cumpara absolut orice haina imi doresc, fara sa imi fac probleme ca mi-e mica. Inca o data bravo![bis] Simona, Bravo! Te felicit, diferenta este uimitoare, regimul a meritat! Dai dovada de multa vointa si pentru asta te admir! [bis]Daca nu ti-e cu suparare pune pozele si in albumul nostru de pe webshots user: frumoasele, parola: frumoasele. Invitatia este valabila pentru toata lumea! Eu sunt incantata sa va anunt ca am mai pierdut 2 kg, deci am ajuns la greutatea la care ramasesem cand am abandonat regimul 76 kg. Asdtept cu nerabdare sa cobor sub, pentru ca unul din motivele pentru care am abandonat a fost ca nu reuseam sa trec de 76. Asa ca tineti-mi pumnii. Multa bafta si vointa, doamnelor! Avem deja doua exemple care sa ne motiveze. Se poate! [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele dragi, Va raspund cu intarziere la potopul de felicitari ce le-am primit cu ocazia postarii pozelor la "dupa" (a propos, am vazut ca pagina a fost vizitata cam de 500 de ori in 2 zile!!!). M-ati impresionat asa de tare, fetelor, nu stiu de ce insa nu ma asteptam sa se produca asa impact, singurul impact la care speram a fost cel cauzat de postarea odiseei mele, mi-am zis ca cel mai mare cadou pe care vi l-as putea face este sa va ambitionez si pe voi. Iar daca am reusit, atunci mi-am atins scopul. Monicaa, mesajul tau m-a emotionat in mod deosebit. Tu stii prea bine ca e doar o chestiune de timp, de fapt asta e tot secretul, daca exista vreunul, intr-o cura de slabire. Am sa folosesc prilejul sa raspund si fetelor care mi-au scris pe MP si care ma intreaba cum am slabit. Am mai scris de foarte multe ori ca eu am tinut o dieta echilibrata, cu de toate, dar in cantitati masurate, dieta prescrisa de o nutritionista. Daca e chiar asa de important ce si cum am mancat sa-mi spuneti ca va scriu, desi dieta mea a adaptata la mancaruri ce se fac si se gasesc pe aici. Altceva mi se pare mai important a puncta. NU VA ASTEPTATI LA MIRACOLE PESTE NOAPTE. RABDARE SI PERSEVERENTA. Daca credeati ca 15 kilograme se pot pierde intr-o luna mancand un ou, un mar, o frunza de salata, etc., atunci regret sa va dezamagesc, dar o dieta adevarata (in care se urmareste sa nu dezechilibrezi organismul si sa nu-l privezi de vitamine si tot ce-I mai trebuie pentru a functiona bine) este de fapt un program de invatare a unor deprinderi alimentare corecte, primo, si secundo este si un test de rabdare. Am scris in nenumarate randuri (cu riscul de a suna ca o placa stricata) ca sunt total impotriva dietelor de genul fulger cu supa de varza (daca tine careva asa ceva sa ma ierte, insa se pacaleste singura) sau altele care-ti promit ca slabesti cate 1 kilogram pe zi. Asa ceva nu este posibil de la natura, insa partea frumoasa este ca nu poti sa te convingi de adevarul celor spuse de mine decat daca ai tinut o cura adevarata, de lunga durata. Abia atunci inveti cum functioneaza corpul tau, care-I sunt nevoile, etc. Fetelor, mai am si eu inca multa treaba, de fapt partea dureroasa abia acum inepe, ca pana am eu un abdomen plat, picioare si brate frumos slefuite, o-ho, multa sudoare o sa curga. A propos, nu va lasati pacalite de poza mea, ca eu de fapt am picoare groase, insa fiindca eram pe tocuri par mai lungi si mai subtiri. Un amanunta cu care m amandresc, fustita din poza e facuta de mine, hihi. Ei, nu va parasesc asa de usor, ca dupa socotelile mele ar trebui sa existe inca vreo 5 kilograme de dat jos de pe picioare, mai ales, dar prin exercitiu, ca aici se discloca cel mai greu grasimea, parca e lipitoare dom'le! O intrebare as avea eu pentru voi. Stiti voi cumva ce exercitii trebuie facute pentru a scapa de perinitele de grasime de pe solduri? Alea care se cheama love handles. Va imbratisez cu drag, o saptamana plina de avant va doresc. scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi implinesc 7 saptamani de cand tin Montignac (cu ceva abateri, mai ales ieri si alaltaieri ca a fost ziua mea), si am 53.6kg (de la 59kg la 1 februarie), deci minus 5.4kg. Si mai continui, dar de azi tin 2 saptamani de Scarsdale, care nu contravine regulilor Montignac (pentru asta, fructele de la cina le mananc inainte de cina cu ceva timp), caci pe Montignac nu vreau sa-l parasesc nicicum...A fost singurul de care m-am putut tine si care a dat rezultate la care nu speram sa mai ajung vreodata... SimonaM, felicitari pentru ce ai realizat si...tot inainte! Eu nu cred ca as fi reusit sa tin regimul tau... Succes si celorlalte fete care sunt la inceput de dieta! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 11 luni) si Ramona (1 an si 10 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Mona, bravo Mona [bis][bis][bis][cool][cool]. Nu te lasa, nu va lasati fetelor, pe ele, mamaliga lor de kilograme in plus! Androix, nu te lasa, pragurile sa le accepti ca pe ceva natural, ca se intampla tuturor, eu am stagnat si o luna dar nu m-am dat batuta. Tu fa ce trebuie sa faci si o sa vezi cum o sa te imprietenesti iar cu cantarul.[:D] Monicaa, cum merge [bicla]? scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...