Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (13)


Recommended Posts

Fetelor, eu sint noua aici si sper sa nu va suparati daca va scriu si eu o dieta de 3 zile , se pot slabi pina la 5 kilograme cu ea - spun ei , eu am dat jos numai 3 ...nu e chiar "ucigatoare" dar te cam chinuie fomica ...eu beau pepsi diet sau 7 Up diet cind ma rontaie stomacelul . Aceasta dieta este sugerata de Miami Heart Institute si, daca o urmezi EXACT, poti slabi pana la 5 kg. Aminteste-ti insa: pentru a mentine greutatea, trebuie sa continui cu un plan de dieta sanatos!!! Daca vrei sa slabesti mai mult, fa 4 zile pauza si repeta dieta, pana cand ajungi la greutatea dorita! INSTRUCTIUNI: • Bea 1.5 litri de apa plata pe zi. • Poti adauga ierburi, sare, piper, zaharina, lamaie, otet, sos de soia, mustar la toate mesele. PRIMA ZI - Mic Dejun Cafea sau ceai negru 1/2 Grapefruit sau sucul 1 felie paine prajita 1 lingurita unt arahide?!? - Pranz 1/2 ceasca de ton 1 felie paine prajita Cafea sau ceai negru - Cina 100 gr orice carne slaba 1 ceasca fasole verde 1 ceasca morcovi/ sfecla 1 mar 1 ceasca inghetata de vanilie obisnuita ZIUA A DOUA Mic Dejun Cafea sau ceai negru 1 ou 1 felie paine prajita 1/2 banana Pranz 1 ceasca cas sau ton 5 crackers obisnuiti sarati Cafea sau ceai negru Cina 2 bucatele carne vita/ 2 hot-dog 1 ceasca broccolli sau varza 1/2 ceasca morcovi 1/2 banana 1/2 ceasca inghetata de vanilie obisnuita ZIUA A TREIA Mic Dejun Cafea sau ceai negru 5 crackers obisnuiti sarati 50 gr branza cheddar/cas 1 mar Pranz 1 ou fiert 1 felie paine prajita Cafea sau ceai negru Cina 1 ceasca ton 1 ceasca morcovi/ sfecla 1 ceasca conopida 1 ceasca pepene galben 1/2 ceasca inghetata de vanilie obisnuita Daca vreti sa incercati 3 zile nu e mare lucru zic eu . Succes. Eu am un bebe de 3 luni si pina aacum nu am incercat nici o dieta de cind l-am nascut dar ar cam trebui asa ca de miine incep 3 zile si va tin la curent. Cu primul bebe am tinut Atkinsul 2 saptamini, am dat jos 7 kilograme dar mi s-a acrit de carne. Va pup si sa auzim de cit mai multe kilograme date jos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La mine merge mai greu, abia am scapat de 300g saptamana asta... E drept ca am mai avut si niste abateri, dar asta e. In doua luni de Montignac am slabit 6 kg, ceea ce nu-i rau deloc (zic eu). Mai am inca 4 kg pana la greutatea mea dinaintea sarcinii si poate chiar ma ambitionez si scad sub pragul asta. Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 9 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreti dieta? Faceti 3 zile de burta stricata si dati jos un kil fara probleme.... acu, fara gluma, eu am tinut Montignac faza a doua cu fitnnes si am slabit in sfarsit la 50 de kile.Dar acum sunt la munte si tare buna0i painea neagra...sper sa rezist si sa ajung in iunie sa am 47, 48 de kile.La Parafango am dat jos doar 3 cm din talie si 2 la fund( in 13 sedinte) Asa ca....tot sportul, ma face sa nu mai mananc seara. Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alta dieta (vorba vine): curatenia de primavara + copila cu amigdalele inflamate care nu prea doarme/mananca/sta linistita+ stresul de rigoare+astenie de primavara (adica la mine lipsa de pofta de mancare) = -2 kg intr-o saptamana. Dar n-o recomand la nimeni [bang][bang] Pupici, Crisia. Poze cu fetita mea, Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele! Ce faceti? Nu ati mai scris demult- de-abia v-am gasit (pe pagina 4)! Cum merg regimurile? Eu am dat jos 2,5Kg. Acum sunt in saptamana de intretinere; pe care o voi mai prelungi si dupa Paste, dupa care o iau de la capat. Aici duminica a fost o zi superba, asa ca am hotarat o iesire cu biciletele.[bicla] Doar ca dupa 22Km de drum cu pante si rampe, de-abia am mai reusit sa ma urc in masina: ma dureau toate cele, inclusiv "dorsala"! Noroc cu aspirinele, ca a doua zi mi-a fost mult mai bine. Si nu m-am invatat minte: de-abia astept viitoarea iesire! Onutza, ai inceput regimul cel dur? Cum merge? SimonaM, ne-ai mai promis ceva fotografii. [foto] (Sau gresesc eu?) Numai bine la toate fetele si multe succese! [flo] [pup] Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...