Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Baton fibre pentru slabit !


Recommended Posts

Eu am slabit acum 4 ani cu varianta din Galati:fibrosan"..la vremea aia...mancam fibrosan si lapte batut..atata..si am slabit 27 kg..pe bune la noi este facut din taratza,apa..sare...si arata ca niste tutrtitze..sunt crocante si merg super cu lapte batut..iaurt cu 0% grasime! De miercuri termin scarsdale..si trec la vesnicele mele fibrosane.... KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am ridicat si eu coletul de la posta acum cateva zile. Am comandat impreuna cu colegele 50 de bucati pentru ca este mai ieftin: de la 50 buc inclusiv in sus pretul este 10.500 lei. Eu ma simt f. bine de cand consum batoanele acestea. Le consum doar seara si inlocuiesc ultima masa. Am slabit deja 2 Kg fara prea mult efort. Ma credeti sau nu, eu care sunt o gurmanda, dupa ce mananc 3 sferturi de baton ma satur ca dupa o masa consistenta. Nici nu prea pot manca unul pana la capat. In plus ma simt mult mai usoara, si digestia este mult mai buna de cand le folosesc. Una dintre colege, de cand consuma batoanele are o pofta de mancare de nestapanit !!! La ea a functionat pe dos: dupa ce mananca un baton se duce si termina si toata mancarea din frigider, dar macar ea nu e grasa, le mananca in locul dulciurilor in exces pe care le devora pana acum. Asadar, toata lumea este multumita. Ma ingrijoreaza insa ce a spus o fata mai devreme, ca ar fi cancerigene: CE SUNT CANCERIGENE - BATOANELE SAU SOIA??? Eu una manac multa soia si stiam ca este buna. Te rog mult spune-mi si mie ce este cancerigen. Melania & Anna-Luciana melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele...mi-am comandat si eu 10 batoane care mi-au ajuns prin posta...si pt ca sunt f indarjita..in slabitul fara efort..:)))...sa-mi fie rusine mi-am mai luat si : Secretul siluetei - pudra pt facut turte dietetice si Siluet anticolesterol (vanilie) - produs pt ardearea grasimilor.... de maine incep si eu sa vad ce branza mare fac cu ele... daca stiti ceva de produsele de mai sus ...spuneti-mi si mie..pls... va pup Maria&Vladut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am postat inainte un raspuns cu privire la efectele negative ale batonului respectiv datorate ingredientelor acestuia. In primul rand este vorba despre aspartama cesta otrava (nutrasweet equal sau canderel cum mai este numit)care este responsabila de o gama larga de afectiuni si efecte secundare precum: defecte congenitale la nou-nascuti, cancer de creier, dereglari metabolice, tulburari emotionale, epilepsie, probleme sexuale si impotenta, dereglari menstruale, migrene,pierderea memoriei, hipertensiune, urticarie, etc(acestea sunt doar cateva). pentru mai multe info, vizitati: http://www.holisticmed.com/aspartame/ si cautati cu motorul de cautare "search" de pe www.mercola.com cuvantul aspartame. In al doi-lea rand este vorba despre margarina sau uleiul hidrogenat cum se mai numeste, compus care are in alcatuire acizi cancerigeni trans-grasi avand o compozitie chimica foarte asemanatoare cu cea a plasticului. Din cauza ca acest compus nedigerabil nu se regaseste nicaieri in natura, organismul uman (si nu numai) nu il recunoaste,si incercand sa-l elimine il depoziteaza sub forma de celulita precum si pe artetere si pe peretii celulari ducand astfel la boli cardio-vasculare si imuno-depresive. Ar fi multe lucruri(rele) de spus despre margarina, insa ideea e ca nu cred ca vreti sa tineti pe langa casa un produs atat de periculos pentru sanatate (da-ti margarina la dusmani, nu mancati voi). -pentru mai multe info, vizitati : http://www.nexusmagazine.com/margarine.html , si cautati cu motorul de cautare "search" de la www.mercola.com cuvantul margarine. In al trei-lea rand este vorba despre soia, mai precis despre izolatul de soia utilizat in fabricarea batoanelor proteice. In contrast cu ceea ce se incearca a se inocula pe piata, studii stiincifice demonstreaza ca soya nu este alimentul minune care se doreste a fi, iar aceasta propaganda nu face decat sa alimenteze o industrie de de zeci de milioane de dolari(global vorbind). De ce este soya un produs nerecomandabil pentru alimentatia umana(si animala)? Din cauza ca soya contine un numar mare de substante periculoase. Una dintre ele se numeste acid phitic, un acid organic care impiedica asimilarea unor minerale esentiale precum: calciu, magneziu, fier si, in special zinc. Tehnicile industriale de preparare precum si gatitul NU neutralizeaza acesti acizi. Soia contine de asemeni inhibitori enzimatici foarte puternici care blocheaza asimilarea tripsinei si a altor enzime necesare pentru digerarea proteinelor. Nici in acest caz prepararea si gatirea nu dezactiveaza acesti puternici antimnutrienti care cauzeaza serioase probleme gastrice, digerare proteica defectoasa precum ,putand duce la deficiente cronice asupra asimilarii aminoacizilor precum si deficiente pancreatice. In afara de asta soya contine de asemenea hemagglutinina, o substanta care coagulatoare care cauzeaza dispunerea celulelor rosii sub forma de clusteri. Faptul acesta impiedica asimilatia corespunzatoare de oxigen de catre celulele rosii respective, ducand la o sanatate cardiaca defectuasa. Substantele care inhiba Hemagglutinina si tripsina sunt totodata substante care suprima cresterea,ducand la probleme de crestere in cazul copiilor. Mai pe scurt o sa enumar cateva din efectele negative ale soyei astfel: -phitoestrogenii din soya intrerup functiile endocrine si au potentialul de a cauza infertilitatea si cancerul mamar; -phitoestrogenul din soya este o substanta goitrogenica (agent antitiroidian) foarte puternica care cauzeaza hipotiroidism si cancer tiroidian. In cazul sugarilor consumarea formulei bazata pe soya a fost legata de aparitia bolii de tiroidie autoimuna; -analogul vitaminei B12 din soya nu este absorbit, marind astfel nevoia organismului pentru aceasta vitamina(B12); -consumarea soyei mareste necesitatea fiziologica a organismului pentru vitamina D; -proteinele fragile din soya sunt denaturate in timpul procesari acesteia la temperaturi inalte in vederea obtinerii izolatului proteic din soya si a texturatului din soya; - procesarea izolatului din soya rezulta in formarea compusilor toxici si cancerigeni lysinoalanina si nitrosaminati; -acidul glutamic liber sau monoglutamatul de sodiu (MSG)este format in timpul procesarii produselor din soya, cantitati suplimentare (de MSG) fiind adaugate in multe din aceste produse; -produsele din soya contim ccantitati ridicate de aluminiu care este toxic pentru sistemul nervos si rinichi. Acestea sunt printre principalele probleme legate de consumul din soya. Singurul mod in care soya poate fi consumata fara probleme este acela al prepararii traditionale a acesteia prin fermentare si procesare indelungata timp de multe luni chiar ani, in urma acestei preparari rezultand produsele "Myso" si "temphet", produse traditionale japoneze prin referinta. Este de la sine inteles ca aceste metode de preparare nu pot fi aplicate la scara industriala. pentru mai multe info vizitati: http://www.soyonlineservice.co.nz/ http://www.westonaprice.org/soy/index.html si cautati cu motorul de cautare "search" de la www.mercola.com cuvantul soy. Din cauza ca taratele de cereale contin acid phitic nu este recomandabil sa fie consumate decat fermentate sau prin inmuiere in urma careia se arunca apa. Judecati pentru voi! Va doresc bafta! _pulstar_
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci..varianta Galati "Fibrosan"nu are zahar..aspartam..sau altele..nu are decat taratze,apa,sare faina neagra.Arata ca o turtita..sau cum sunt in Billa chestiile alea rounde cu branza sau cascaval..adeca:rotunde si f f f plate de vezi prin ele.Alea nu au ce sa aiba cangerigen!!! Si am dat in 6-7 luni 27 kg..dar in marea majoritate mancam numai fibrosan cu iaurt.. Prin posta nu cred ca mere...adseca eu stiu... Va pot da adresa de la Galmopan Galati.Si sa incercati.Sau pot sa va cumpar eu si sa va fac colet! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conceptul de slabire este relativ. Poti sa spui ca ai dat jos nu stiu cate kiligrame, dar asta nu inseamna neaparat ca ai dat jos grasime. Poti la fel de bine sa dai jos masa musculara, asta in cazul unei diete neadecvate, lucru care ar trebui evitat. De aceea exista o mare diferenta intre a slabi pastrandu-ti sanatatea si tonusul dand jos numai kg de grasime, si a slabi indiferent daca sanatatea ta va avea de suferit, indiferent daca ai dat jos masa musculara(pe langa putinele kg de grasime), atata timp cat asta da bine la cantar, chiar daca sanatatea are de suferit iar tonusul si vitalitatea sunt pe "low", asta ca si sacrificiu pe altarul frumusetii. Este o mare fiferenta intre cele doua moduri de a slabi. Sigur ca poti sa slabesti inlocuind masa de seara cu o felie de paine sau o lingura de orez fiert. Asta nu inseamna neaparat ca este cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci pentru sanatatea ta. Trebuie in primul rand sa ne asiguram, atunci cand decidem sa mergem pe o anumita dieta pentru slabire ca dieta respectiva asigura organismului toti nutrienti(nutrienti de calitate) de care are nevoie pentru a functiona la parametri optimi.Altfel organismul va avea de suferit. Asta e diferenta intre a slabi haotic si a slabi inteligent. In plus atunci cand slabirea se realizeaza in detrimentul sanatatii efectul este de scurta durata, organismul luptand sa puna la loc deficitul pierdut. Asa ca, calitatea, si nu cantitatea conteaza. Poti sa mananci foarte putin si totusi sa fi gras (sau sa te ingrasi), si poti sa mananci mult si sa nu te ingrasi deloc, din contra sa te menti sau chiar sa slabesti (atata timp cat ceea ce mananci este o hrana de calitate, naturala, densa si bogata in nutrienti). Hai ca v-am ametit de cap. Ma opresc aici. Aveti grija de voi! _pulstar_
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...