Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"Tatal" spiritual Hamas a fost ucis!!!


Recommended Posts

Papa, eu caracterizez gestul pustiului ca fiind asemanator cu al celor care s-au pus cu pusca pe colegi, suparati ca s-au uitat urit la ei. Asa ca ce incerci tu sa subliniezi nu sta in picioare, este un gest de teribilism, de razbunare pe colegi. Daca ne grabim sa-l calificam ca fiind un terorist, atunci cum sa calificam ceea ce fac acei pusti de prin scolile din America???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns
nu vad legatura intre pustanii care-si impusca colegii si acest copil care cara explozibil pus pe el de niste oameni maturi...si platit cu 1 dolar. unde e teribilismul lui??? habar n-aveam ce cara. si oricum eu subliniez ca e o porcarie sa trimiti copiii la razboi :( si n-are legatura nici cu religia, nici cu altceva. trebuie sa fii bolnav sa trimiti un copil la plimbare si sa-l "detonezi" cand ajunge linga "tinte". nu e pardonal, e de spitalul de nebuni. VREAU sa cred ca toate anomaliile astea nu tin de religie. Si ca nu gasiti scuze unor nebuni care impodobesc copiii cu explozibili si-apoi ii arunca in aer... "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu caut nici un fel de scuze, pur si simplu cred ca stirea furnizata de armata israeliana a fost "organizata". Chiar crezi ca un reporter a fost asa, pe faza, si a filmat cum a fost "demontat dispozitivul exploziv"? Hm, eu nu am incredere prea mare in presa, stim cu totii ca se "fabrica" in mod curent stiri, mai ales cind vrei sa "argumentezi" unele actiuni - vezi argumentele ce au determinat razboiul din Irak, din ce in ce mai subrede...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum oare sa tii parte la asa ceva.Si totusi la acelasi lucru m-am gindit imediat cum am citit povestea,fabricata. Pina la urma cum de nu a fost detonat?Nu asa trebuia,cind ajungea in preajma militarilor israelieni?Cum de a ajuns ,au demontat explozibilul,si gata?Si cu planul cum a ramas? Chiar ca nu inteleg. http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij, rusu` e prea aproape de noi sa-l suparam ...[nani]
quote:
Originally posted by ruxij
Oare n-ar fi mai bine sa va consumati energia negativa impotriva unora care ne-au adus noua romanilor deservicii, ca de exemplu impotriva rusilor, care prin expansiunea lor pe toate planurile ne-au adus de fapt in situatia in care suntem acum? Nu aud pe nimeni sa comenteze cu inversunare impotriva rusilor, toata lumea are ceva cu evreii. Si cu americanii. Imi este foarte greu sa inteleg, poate imi explicati de unde va vin ideile astea pro-arabe, pro-terorism, antisemite si antiamericane si de ce despre rusi nimic de rau, toate bune si frumoase. ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai citit marturiile altor oameni plecati in misiuni sinucigase deoarece li s-a promis, au fost convinsi ca daca executa ordinele sefilor vor avea Paradisul asigurat -unde ii vor astepta nu stiu cite cadine,zine virgine...ei sint convinsi ca sint martiri, eroi si ceea ce fac e bine ! Scopul le scuza mijloacele, folosesc si copii ! "Armata israeliana a arestat, miercuri, la un punct de control din orasul Nablus, un palestinian in virsta de 14 ani care purta o centura exploziva, acesta fiind unul dintre cei mai tineri teroristi palestinieni retinuti pina in prezent. Dupa cit se pare, Hussam Abdu avea un coeficient redus de inteligenta si se lasase convins sa execute misiunea cu promisiunea ca in Rai se va desfata cu cele 72 de virgine rezervate unui martir. Capturarea “adolescentului-terorist” a determinat un val de proteste, mai multe organizatii israeliene denuntind josnicia gruparilor care arunca in lupta copii, si inca unii cu deficiente mintale. "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul se afla in Vechiul Testament al evreilor preluat si in Noul Testament al crestinilor : <<Unul din carturari, care-i auzise vorbind, fiindca stia ca Isus raspunsese bine saducheilor, a venit la El, si L-a intrebat: "Care este cea dintai dintre toate poruncile?" Isus i-a raspuns: "Cea dintai este aceasta: <<Asculta Israele! Domnul, Dumnezeul nostru, este un singur Domn; si: <<Sa iubesti pe Domnul, Dumnezeul tau, cu toata inima ta, cu tot sufletul tau, cu tot cugetul tau, si cu toata puterea ta>>; iata porunca dintai. Iar a doua este urmatoarea: <<Sa iubesti pe aproapele tau ca pe tine insuti.>> Nu este alta porunca mai mare decat acestea." Carturarul I-a zis: "Bine, Invatatorule. Adevarat ai zis ca Dumnezeu este unul singur, ca nu este altul afara de El,si ca a-L iubi cu toata inima, cu tot cugetul, cu tot sufletul, si cu toata puterea, si a iubi pe aproapele ca pe sine, este mai mult decat toate arderile de tot si decat toate jertfele." Isus a vazut ca a raspuns cu pricepere, si i-a zis: "Tu nu esti departe de Imparatia lui Dumnezeu". Si nimeni nu indraznea sa-I mai puna intrebari.>> Iubirea lui Dumnezeu si a aproapelui pe care evreii o au inscrisa in legea lor, din care apoi provine si legea crestinilor dar inima omului este corupta, astfel incit inima trebuie sa fie curata pt a iubi: << El le-a mai zis: "Ce iese din om, aceea spurca pe om. Caci dinauntru, din inima oamenilor ies gandurile rele, preacurviile, curviile, uciderile, furtisagurile, lacomiile, viclesugurile, inselaciunile, faptele de rusine, ochiul rau, hula, trufia, nebunia. Toate aceste lucruri rele ies dinlauntru, si spurca pe om.>> Cind isi vor iubi aproapele si evreii si crestinii, poate si alte religii vor dori sa accepte credinta crestina si sa isi curete inima, sufletul si se va face pacea[pace] mult-sperata ! [flo]
quote:
Originally posted by dodo
Nu e corect, Ocebine, dar nu toti oamenii au posibilitatea sa puna politica la cale cu cana de cafea in fata...Dupa tine, ce-ar trebui facut ca semeni de-ai nostri sa nu mai fie tinuti sub talpa de alti semeni de-ai nostri??? Tare sint curioasa sa vad cum ginditi calea de iesire din acest infern aducator de moarte care nu se mai termina...Alte opinii in afara de exterminarea, ca asta s-a spus deja..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dodo
Nu, nu caut nici un fel de scuze, pur si simplu cred ca stirea furnizata de armata israeliana a fost "organizata". Chiar crezi ca un reporter a fost asa, pe faza, si a filmat cum a fost "demontat dispozitivul exploziv"? Hm, eu nu am incredere prea mare in presa, stim cu totii ca se "fabrica" in mod curent stiri, mai ales cind vrei sa "argumentezi" unele actiuni - vezi argumentele ce au determinat razboiul din Irak, din ce in ce mai subrede...
..stirea este data de REUTERS...o poza cu pustiul(dar poate ca nu prea convingatoare)la: http://www.thisiscyberia.com/NewsCenter/default.asp?ID=3238875&news=1&Reg=2&subReg=0&ccode=LB&Other=1 Ortansa-de[copil][copil]X mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
Atita timp cit oamenii aia stau in teroare de o gramada de ani si speranta lor este 0 nu vad de ce trebuie sa te mire copilul cu bomba? Asta este o pata pe obrazul lui sharon...arata nivelul la care s-a ajuns.
Oare mi se pare sau esti cam pe din`afara subiectului???? Saphir si [copil] Amos Daniel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...