Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"Tatal" spiritual Hamas a fost ucis!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns
A ,si inca ceva.Aku vreo 2 saptamani ,intr-o vineri cind au bombardat o moschee care era full de oameni?Atitia morti si raniti,sute.Pe aia nu i-ai vazut cum ii cara bucati de carne sfisiate?De aia de ce nu vb nimeni?Pt.ca in opinia unora ca tine,o meritau??[xx(]Nimeni nu a facut caz de ei ,si nici nu face.Nu stiu de ce le place unora sa posteze in victime ,tare de tot. Adevarul este ca orice ,oriunde moare,este un prilej de durere,nu de bucurie sadica. In citeva subiecte mai jos,se pling niste victime,toata lumea revoltata,banuiesc ca asa ai fost si tu.Iar acum te bucuri.Cum poti sa suferi pt unii si sa te bucuri pt altii?? De cite ori vad cite un atentat cu bomba si vad femei ,copii ,batrani,barbati plini de singe,efectiv mi se stringe inima in mine.Tremura! Dar iata ca sunt si altii care sarbatoresc asemenea fapte. http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saphir, dar cum e cu copii palestinieni care mor langa bunicile lor? Oare nu e LA FEL de cumplit? Tu ce vrei, de fapt? Sa ucidem toti palestinienii de pe lumea asta? NU SE POATE! De ce nu intelegi ca TREBUIE sa existe o alta cale de abordare a lucurilor? VIOLENTA NASTE VIOLENTA! Nu cu bombe se face pace... Te inteleg insa, traiesti in mijlocul cosmarului, zi de zi ti-e frica poate, sa te sui intr-un autobuz...e groaznic prin ce treceti voi acolo, ma doare sufletul...dar, si te rog sa ma ierti daca te supar, IMI PARE LA FEL DE RAU si de acei palestinieni din Gaza si din alte locuri, care, tot asa, nu stiu cand pleaca dimineata de acasa daca de sus din cer de vine ploaie sau apar bombe... Si din pacate, atata vreme cat nu vom face CEVA in inimile noastre, sa nu mai uram si sa nu mai raspundem cu violenta la violenta...nimic nu se va schimba. Iarta-ma, nu am vrut sa te supar. Iti doresc pace, in casa si in inima, cu drag, Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Terorismul este un act de mare lasitate din orice parte ar veni. Mare act barbatesc sa se infasoara in bombe si sa le detoneze in autobuze, restaurante etc... Terorismul nu este un act de curaj indiferent de arma cu care este "aplicat" pe teren: piatra, elicopter, bomba, avion, antrax etc HAMAS este prin definitie o organizatie o organizatie terorista...dar oare Ariel Sharon nu este tot un terorist? Modern si "argumentat" din punctul lui de vedere. Personal cred ca organizatiile teroriste trebuie intr-un fel sau altul sa dispara. Clar ca buna ziua. Pt. Ariel Sharon am sa ma explic. In contexul politic extern- razboi in Irak, atentat in Madrid, infern in Kosovo - Sharon a ordonat macelalrirea unui lider Hamas mizand pe faptul ca lumea impresionata de ultimele conflicte va fi de partea lui. A facut-o pentru orgoliul personal? A facut-o din razbunare? A facut-o ca sa abata atentia de la scandalurile financiare in care e implicat? Rezultatul este ca si-a pus in cap o lume intreaga, ca a zgandarit o rana vie. Intre cei doi lideri Yassin mort si Sharon in viata nu e nici o diferenta, moral vorbind. Sharon, incercind sa implice pe toata lumea in acest conflict, a facut un joc mirsav. Dincolo de Israel de fapt a incercat sa bage fitile golanesc-conflictuale intre Europa atacata de Al Qaeda si Palestina "terorista" care va riposta cu siguranta. Teroristii sunt egali indiferent daca trag cu prastia sau cu elicopterul. Iar Sharon a dovedit ca nu e un lider autentic. Este egal cu Yassin. Iar diplomatia lor = 0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea, daca avem pretentia ca traim intr-o lume civilizata - ca deh! secolul 21!!! - apoi atunci in aceasta lume exista legi si exista tribunale. Cei care fac rau, de orice gen, trebuie judecati si condamnati, in cazul acesta de un tribunal international. Crimele repetate nu rezolva nimic. Si eu nu sunt pentru pedeapsa cu moartea. Oamenii de genul asta trebuie condamnati la inchisoare pe viata, astfel incit sa nu mai poata face rau in continuare. De pedeapsa lor se va ocupa Dumnezeu. Numai bine, Catalina. P.S. Sper ca nu se va gasi acuma nimeni care sa priceapa din mesajul asta ca as fi de acord cu terorismul!!! Doar ca nu sint de acord ca oamenii sa ia viata altor oameni, indiferent in ce conditii. Asta nu inseamna insa ca cei care o fac, indiferent in ce conditii, trebuie sa ramina nepedepsiti. This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey nimeni nu se intreaba din ce motive au aparut organizatiile teroriste? Afghanii + irakienii + altii mor pe capete (din erori sau exces de zel) si sint trecuti la altele la rubricile de stiri...dar un atentat in Madrid este pe prima pagina si amplu dezbatut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E bine si frumos ce spui tu, Catalina, dar ce te faci, ca tai un "cap", il dai jos, il bagi in inchisoare, si-apoi cresc alte doua la loc!... Eu sperante nu prea am, iar solutii nu prea vad, fiindca traim intr-o lume nebuna in care incet-incet o luam razna cu totii. « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor si dragilor, parinti sau viitori parinti... ...din oricate colt de lume, de orice credinta sunteti... Am a va pune cateva intrebari: Ce lume vreti sa mosteneasca copiii vostri? Ce istorie sangeroasa vreti sa invete? De ce totdeuna "ceilalti sunt de vina" si "noi doar ne aparam"? Poate ca dorita pace ar trebui sa inceapa cu noi, cu fiecare om care-si saruta copilul seara la culcare. Si care se roaga sa fie "pace si bunavoire intre oameni" indiferent in ce limba o face, ori carui Dumnezeu se inchina. Q
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...