Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"Tatal" spiritual Hamas a fost ucis!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by conchita eu n-am auzit de nici o mare branza castigata de americani de pe urma acestei prietenii, ai putea da un exemplu?
printre altele, vanzarea de armament "Un om nehotarat ajunge la fiecare pas pe pragul unei alternative, adica in situatia de a vedea ca este intr-adevar o fiinta libera. Un om hotarat este lipsit de acest neajuns." Lucian Blaga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei din Israel Credeti ca asta este rezolvarea? Aduce ceva bun pe termen lung sau scurt stilul Sharon? Ce urmeaza? Va fi vreodata pace? Ma gindeam ca astea ar trebuii sa fie intrebarile pe care vi le puneti in timp ce va bucurati. Va doresc mult mult noroc. Sint sigura ca oricit de mul ati avea tot va mai trebuie. Legat de aer versus aier : fara comentarii. Parca era si o regula pe tema asta AP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa nu ma mai amestec in discutia asta fara sfarsit, nu pot insa sa nu spun ca nu va inteleg. Dc. pe Dodo si pe Hannen le inteleg, pt. ca sunt casatorite cu arabi si le-am mai urmarit interventiile la alte subiecte pe teme religioase, pe ceilalti, romani sadea nu va inteleg deloc. Oare ce avem noi romanii in comun cu arabii? Nu ne asemanam deloc, firea poporului roman este total diferita de cea a arabilor, psihologia noastra este total diferita, istoria la fel. Inteleg sa se apere intre ei cei ce se aseamna, nu cei ce nu au chiar nimic in comun. Poporul roman nu este prin structura un popor agresiv si cu tendinte razboinice, ba chiar unii spun ca de-a lungul istoriei am stat prea mult cu "capul plecat". Atunci de unde atata partizanat cu cauza araba, intelegere pentru terorism, cand acesta este un razboi total strain noua? Doar din antisemitism, care by the way tot nu inteleg de ce este atat de raspandit printre romani? Nimeni nu a fost capabil sa imi explice pe intelesul meu de ce sunt romanii antisemiti. Oare n-ar fi mai bine sa va consumati energia negativa impotriva unora care ne-au adus noua romanilor deservicii, ca de exemplu impotriva rusilor, care prin expansiunea lor pe toate planurile ne-au adus de fapt in situatia in care suntem acum? Nu aud pe nimeni sa comenteze cu inversunare impotriva rusilor, toata lumea are ceva cu evreii. Si cu americanii. Imi este foarte greu sa inteleg, poate imi explicati de unde va vin ideile astea pro-arabe, pro-terorism, antisemite si antiamericane si de ce despre rusi nimic de rau, toate bune si frumoase. ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...