Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
banui ca te-ai uitat pe http://www.roembus.org/english/services/romanian_version-modificat.htm iar la Ambasada trebuie sa il cauti pe Mr. Cristian Gaginsky, Consul T: 202-3322879 ext. 117, 118 F: 202-2324748 Working Hours with the public: Monday-Friday: 10 A.M. - 1 P.M.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare! Iaca m-am intors si eu din preumblarile prin America. A fost foarte mishto, punctul culminant al excursiei a fost vizita pe care i-am facut-o Mihaelei, care e o draguuuutaaaa [flo] ne-am simtit extraordinar la ea, ne-a rasfatat cu sarmale si mici [pofta] ca la mama acasa si am stat la berici si povesti cu ea si sotiorul si bebe Aidan care e un dragalas [olala] Sper ca Mihaela sa fie mai harnica decat mine la pus poze, ma straduiesc si eu dar s-ar putea sa mai dureze un pic. Cel mai mult am stat in Nashville care ne-a placut mult, am fost pe la tot felul de barulete cu muzica country, la niste gradini impresionante in incinta unui hotel, intr-un parc in care era o replica fidela a Partenonului grecesc de ne-a cazut mutrita, am papat tot felul de bunatati sudiste cu pui fripti, mancare de fasole, mazare, porumb si o gama larga de fructe de mare. In Nashville am intrat la un moment dat intr-un magazin de nuci unde am intrat in vorba cu patronul/vanzatorul care fusese prin '82 in voiaj prin Europa de Est si avea tot felul de povesti si era glumet peste masura. Am mai fost in Memphis unde am ajuns pe inserat si am purces la o plimbare romantica pe malul Mississippi-ului care ce-i drept cam putea, asa ca am lasat peluza si ne-am avantat in oras, care ni s-a parut foarte european, mai ales in centru fel si fel de stradute cu tramvaie vechi si scuaruri, am ajuns pe Beale Street, o strada cu cluburi de blues si barulete, era si sambata seara asa ca oameni matoli pe metru patrat cati vrei, am asistat si la o scena cu politia ridicand un individ care nu prea mai stia ce face, duminica am fost la o biserica baptista sudista, un complex imens, arata mai mult a fabrica decat a biserica - din perspectiva mea, desigur, eu avand o idee mai intima despre biserici - au avut un pastor din Texas care a tinut o prelegere despre cat de corupta este societatea americana din ziua de azi, atat de pluralista si inclusivista, oameni care nu-si dau seama ca numai prin Iisus te poti mantui iar toti cei care nu aleg calea asta sunt condamnati pe vecie, ca politicienii sunt vai de mama lor ca guverneaza prin prisma a 'public consensus' si nu 'private conviction', adica fac ce vor cetatenii sa faca si nu ce e "right" (ma intreb cum o impaca el conceptul de democratie cu viziunea lui despre politica, sau nu-l impaca defel, sau, mai probabil, are o definitie mai speciala), l-a laudat pe Bush cel bun si drept pentru faptul ca amesteca biserica in stat, ma rog, nu comentez ca nu vreau sa ofensez pe nimeni. Am batut tot felul de drumuri marginase, vai, paduri si orasele, ne-a placut peisajul in Kentucky cu ferme intinse, hambare rosiatice, herghelii, am vazut niste apusuri de soare superbe, am fost la Mammoth Caves, un sistem imens de pesteri, cred ca e cel mai mare din lume, partea explorata si deschisa vizitatorilor e imensa, dar reprezinta inca un procent mic din total; in fiecare an mai exploreaza vreo 3 mile, si mai au ani si ani si ani pana vor explora tot. Am fost si la o distilerie de whisky care se afla intr-un district unde este ilegal sa vinzi alcool, exista o clauza speciala ca se poate fabrica whisky dar nu se poate vinde, asa ca am cumparat.. din alta parte. Era sa pierdem si avionul cand ne-am intors, ca noi tot mai voiam sa mergem si colo si colo, am ajuns pe muchie de cutit la aeroport, dar pana la urma a fost totul bine si am ajuns cu bine acasa. Veve, felicitari pentru bebe!!! Si spor la mutat! Kim222 (Olivia, tiza mea [:)]) ma bucur mult ca totul a fost bine cu amniocenteza! Cleomax, felicitari pentru raspunsurile pe care le-a primit baiatul tau, bafta in continuare si in luarea deciziei! Sa ne tii la curent! Anamaria, la multi ani! Foarte frumoase pozele, cred ca ati avut o calatorie superba! Allya, pozele tale din baie sunt mortale! Mi-au placut la nebunie! Conchita, mai spune-ne de vizita Mirelei, lui Florin si a lui Andrei, stiu ca ai zis ca ii lasi pe ei sa povesteasca, dar mai spune-ne si tu! Lia, cum a fost la conferinta? Mihaela, inca o data multumiri din tot sufletul!!!!! Va pup cu mult drag, Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, va multumesc ca v-ati uitat si ati apreciat...[:D][flo] nu pot sa promit ca o sa am grija de mine mereu desi ar trebui, dar acum vine greul pt mine si lipsa de timp... intradevar primele 3 luni dupa nastere am fost habauca de cap si delasatoare rau cu infatisarea... da, evident ca n-a avut nimica personal cu mine (tipul de la ambasada), ca doar a avut bai cu toata lumea....[:D], dar eram eu o naiva prostuta pe vremea aceea si habar nu aveam ce trebuie sa fac si sa zic si sa cred...[:D] stati sa va citesc sa ma uit si la toate pozele! a MONA felicitari pt cura de slabit! arati f bine! e o transformare extraordinara![flo] va pupic, ioi, no servustoc [:D] LOL LauraTakacs! allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Eu sunt inca in R, sotul meu este in Michigan insa. Ne-am casatorit aici in dec. In ianuarie a plecat acasa si a trimis actele in Nebraska pt viza permanenta. Banuiesc ca stiti formalitatile. Anyway, pe 10 feb. a fost primit formularul nostru I129F. Sotul meu a primit o scrisoare cu confirmarea primirii actelor, in care se mentiona ca procesarea cazului nostru dureaza intre 60 si 180 de zile. Ni s-a dat un nr. de dosar pe care sa-l putem urmari online, iar pe site-ul respectiv scrie ca procesarea genului astuia de caz dureaza intre 60 si 90 de zile. Nu am aflat inca nici o veste. Sotul meu m-a vizitat in R la sfarsitul lunii trecute, dar doar pt. 3 1/2 zile, din cauza serviciului. Ne e ingrozitor de greu. La voi cat a durat pana ati obtinut viza si cand s-a intamplat asta? Pt ca stiu ca de la 11 sept e mult mai greu. Laura[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca imi face placere sa vorbesc cu voi TOTI si TOATE, dar sunt nerabdatoare sa va cunosc pe voi cei din Michigan - Andrushka, Feriguza, Oana-B, SimonaM... Mai sunt si altii/altele? [:D]Abia astept sa ne cunoastem! Eu voi fi in Sterling Heights, deci aproape de Detroit si f. aproape de Troy, Simona! Sper sa vin cat mai repede, pt. ca innebunesc fara Keith (sotul meu)...[bang] Va pup! Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Laura, prin ce parte a statului o sa ajungi? Suntem mai multe michiganders aici. La noi n-a durat atat, sota-miu a venit in Ro pentru 5 saptamani si am venit aici odata cu el, asta in dec2001-ian2002. Eu habar n-am ce formular am completat atunci. I129F este singura modalitate? Acolo zice ceva de viza de fiance si dupa cate inteleg voi sunteti deja casatoriti sau n-are importanta? Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...