Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(10)


Recommended Posts

veve sa iti traiasca baietelul "margica" este un scumpel ... Conchita , eu stiam ca Intilnirea din Miami este pe 23 ca asa sa deschis subiectul dar se pare ca tu deja te-ai intilnit cu ei ieri pe 22 [bang]eu nu am mai urmarit aici am tot urmarit sa vad daca se mai scrie ceva la subiectul deschis de ei,[B)][q] si eu vreau sa ma intilnesc cu ei dar nu stiu cum sa fac si ce sa fac [q]... [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Laura _Oprescu Pe de alta parte , aflu ca daca esti rezident ai preturi ptr cursuri mult mai mici.Rezident inseamna oare ptr ei sa ai greencardul? sau sa locuiesti aici?... Laura
laura, se refera la rezidenta in statul unde e respectivul college, in general rezident= mai mult de sase luni locuite acolo. ps/uitam ceva important: chestia cu rezidenta se aplica numai la facultatile de stat, nu si la cele particulare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta, eu cred ca ai putea sta linistita, totusi. La prima nastere am avut si eu un pap-smear "funny", adica "abnormal result", si mi-au facut cryosurgery, exact nu-mi aduc aminte ce era, doar au "inghetat" cervixul cu "ceva". Explicatia dr-ului a fost ca rezultatul "funny" cum ti l-a spus tie dr-ta, era din cauza nasterii. In fine, am repetat testul dupa aceea si a fost normal. Laura O, rezident se poate referi si la locuitor in statul respectiv timp de un an, pe langa green card. De ex nici americanii nu sunt rezidenti imediat daca se duc la studii in alt stat, trebuie sa locuiasca acolo un an si pe urma platesc pret normal, pana atunci platesc taxe mult mai mari.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor m-am hotarit sa plec cu fitzu meu acasa cam pe la jumatatea lui mai pentru o luna. Acu,, trebuie sa-mi gasesc bilet si as prefera TAROM pentru ca e direct. Asa ca va rog sa-mi spuneti de unde pot procuara bilete ieftine pt TAROM, stiu ca s-a mai discutat, dar....[help] [pup][pup] Alina si Andreea cea nazdravana http://community.webshots.com/user/zarzarele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura O, si eu sunt cu H4 si ma agit pt scoala; din cate m-am uitat pe site-urile univ, cu H4 nu ai acces la loan-uri, dar poate n-am inteles sau difera de la univ la univ; la in-state tuition insa ai acces (din cate am inteles); zici pe aici daca te lamuresti? Si eu vreau la scoala, dar nu imi permit, cel putin nu deocamdata, am aplicat la PhD-uri cu financial aid, dar nu am inca nici un raspuns:-( Bafta multa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bAly Acu,, trebuie sa-mi gasesc bilet si as prefera TAROM pentru ca e direct.
Taromul nu mai detine nici avion care sa poata trece oceanul. Deci nu mai exista nici o cursa din US cu Tarom. mircea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura _Oprescu tapet[bang]..alta intrebare acum...oare am acces la imprumut in ciuda vizei H4? sunt si imprumuturi acordate de facultate? ce stiti voi despre asta?
Laura, trebuie sa vezi ce scrie exact, daca specifica Permanent Rezident, atunci iti trebuie cel putin green card. Renata lucreaza la [url="http://www.nl.edu/"]National Louis University[/url] la burse. Ea stie exact cum stau lucrurile cu bursele(imprumuturile), o sa iti dau emailul pe PM.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...