Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(10)


Recommended Posts

da pai eu am patit o faza tare nasoala cand am mers prima data dupa viza F1 de student in mai 2001. AM dus I-20-ul si niste extrase de cont, scrisoarea de admitere si dosarele scolare si rezultatele la testele Toefl si GRE. Am mers din Cluj toata noaptea cu trenul, am ajuns dimineata la 5 la Bucuresti si am mers direct la mabasada. Acolo era o coada imensa si se tot faceau "liste"...Eu si taica-meu eram pierduti nu intelegeam ce e cu listele alea etc. Erau niste gardieni care ne manau exact ca pe vaci, tu du-te incolo (faceau loc cu un ziar si mai impingea cu el pe aia de nu stateau in rand...) pe al ora 3 pm am intrat si eu in ambasada... acolo era ghiseista aia de-ti lua actele, am asistat la o faza penibila la un batranel domn f respectabil i-au scos si cureaua de la pantaloni si la batranica lui i-au rasturnat continutul posetei pe masa.... In fine am mai stat si acolo cam 1 ora si am ajuns la un ghiseu, tipul ala era american sigur. Am vazut eu ca nu daduse viza nimanui cu exceptia unei fete care ceruse reintregire familiala (avea parintii cetateni). In fata mea l-a refuzat pe un batranel de aprox 75 de ani de la tara, om muncit, cu camasa facuta in casa si incaltat cu opinci pe motiv ca batranelul merge sa munceasca ilegal [bang] De mine s-a luat f urat, din start mi-a zis ca de ce nu am job in Romania (eu tocmai imi dadusem demisia cand am primit admission letter-ul, oricum castigam sub 100$/luna....), ca de ce ma cred desteapta sa fac doctorat (asta fara ca sa fi zis eu ceva decat ca pt ce fel de viza am venit...), ca sunt tanara si scopul meu este nici mai mult nici mai putin decat sa ma marit in SUA....degeaba i-am zis ca am un logodnic si ca e stabilita deja casatoria, mi-a zis ca voi romanii nu dati doi bani pe familie! auzi la el imbecilul! si culmea ca mie visa denialul era facut pt viza de tip B! eu cerusem F care confera un cu totul alt statut! ce mai tura vura nu am primit viza si nu-mi venea sa cred cum un dobitoc decide in 10 minute viata mea si imi distruge toate realizarile si munca, pt ca s-a trezit cu fata la cearceaf, simteam ca ametesc si am fost intr-o stare groaznica o vreme....[bang] Dupa 3 luni am mers din nou, ma casatorisem, aveam casa, pamant (de la bunicii nostrii), brosura la mine de la facultate, extrase de cont facute din imprumuturi pe o perioada scurta.... Si am nimerit chiar cand a venit ambasadorul de acum, inainte era un interimar...si alti ofiteri consulari... Langa american era un baiat roman tare de treaba care m-a ajutat dezinteresat, efectiv l-a convins pe ofiterul consular ca a fost o greseala data trecuta. A fost numai interesat daca stiu suficienta engleza (ca abia vorbeam de emotii) si i-am aratat scorurile la teste si faptul ca in brosura de la facultate scria ca o sa mai dau un test de engleza vorbita inainte de orice... Deci da sunt romani care sunt angajati la Ambasada SUA, care stiu obligatoriu engleza la perfectie asa ca sunt multi cu filologia. A si batranelul de care va ziceam a venit si el si a fost iarasi in fata mea exact ca inainte.... si de data asta a primit si el viza si a putut sa-si vada baiatul plecat de 20 de ani...[:D][flo] Sotul meu a mers dupa viza dupa 11 sept, in octombrie si a primit-o fara nici un interviu. KIM (Olivia) ma bucur f mult ca e bine amniocenteza! ti-am zis eu ca o sa fie f bine! sa-ti traiasca baietelul! a si numele de alexander e f comun....[:D][pup] dupa 42 de saptamani de cautari de nume in baze de date de nume cu semnificatii am ajuns in final la banala si neoriginala solutie de a-i da la copil numele bunicilor sai alexandru si constantin, lucru ce l-a incantat pe popa la Botez ca el credea ca noi le-am ales expre sa fie nume de mari sfinti...[:D] VEVE felicitari pt un bebelus asa de frumos![pup] sa-ti traiasca si sa creasca sa treac fara colici si cu somnic adecvat si pt mami! RUXIJ, LAURA T probabil ca o sa va scriu in legatura cu taxele, ca tot nu m-am lamurit cu niste chestii...[:D] va pupic si sper ca nu v-am disperat cu povestirile mele de doi lei despre vize..[:D][flo] mai fetelor tot citind ce ati mai scris (e plin de americance la subiectul asta) la pleata si ghiarele noastre sau cam asa ceva....[:D] m-am apucat si eu de infrumusetat ca de cand cu bebe ma delasasem....inca is cat China (nu tin inca nici o cura ca alaptez) dar mi-am dat parului o nuanta rosie si mi-am facut maniciura frantuzeasca, mey! ce numai PETRA sa aiba?[:D] m-am prostit si am facut pe fotomodelul in oglinda de la baie care nu e perfecta de acolo niste dare, ma rog le treceti voi cu vederea si m-am pozat singura ca bebe nu putea si sotul era la munca...[:D] am pozat si freza si manichiura pt tot poporul...[alcool][alcool][alcool][alcool][alcool][alcool] Eu sunt in primul album family si in restul guverneaza Alex Dinu bebelusul meu... va pupic, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
va zic si eu buna dimineata la toate! nu ma pot abtine sa nu va zic dialogul meu de aseara cu Rares: -Mami,tu stii sa speluiesti my name?(incepe in forta in romaneste si termina dramatic in engleza) -Da ,Raresu -Da, mami, eu stiu sa speluiesc fireman! -Ascult, puiu..cum? -911!!!!! saptamana asta e dedicata firemanilor asa ca ii duce in excursie la ei la sediu probabil ..si intre timp , uite cum se speluieste fireman...ce ziceti? Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata la toata lumea! ana-maria, foarte frumoase pozele din lv! mai ai? mai pune [:)] veve, mutare usoara si fara peripetii! conchita, tu n-ai poze de la intalnirea cu olandezii? nu mai stiu cine asteapta viza, dar va tin pumnii sa iasa totul bine. una din laure, haios pustiul cu speluitu', tare draguti sunt copiii cu perlele lor. lucas ar fi trebuit sa fi fost middle name al baiatului meu, dar am ales phil datorita lui phil collins [:D] la noi e cam tensiune zilele astea, am primit pana acum raspunsuri de acceptare de la 4 universitati si asteptam de la inca doua, care vor veni in jur de 1 aprilie. dupa aia alte probleme, tre' sa chiar decida la care din ele va merge. va pup pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu in dimineata asta. Allya misto pozele ... trebuie sa recunosc ca esti fotogenica si mai pana ajungi cat China... (misto expresia)... dar ma bucur ca fetele ti-au dat un impuls ca sa ai mai multa grija de tine... asa este cu bbeii astia ... te mai lasi pe o ureche... dar eu care sunt si insarcinata??!!!... incerc din rasputeri sa stau pe linia de plutire dar tare greu... Cleo iti tin pumnii pentru scumpul tau baiat! Te pup dulce... chiar mie dor de tine! Veve ... ce mai faci... admiratiunile mele pentru revenirea in randurile noastre asa de repede... dar sa stii ca nu o sa ne plangem daca MN o sa fie fetita cu carioci ... tu sa ai grija de tine si de bebe... ca are nevoie de tine... Ieri am avut o zi naspa... sper ca astazi sa fie mai bine... Apropo de ambasada ... si eu am intalnit o fufa acolo care se uita la mine de parca i-am furat butelia dar nu a avut de comentat prea multe ...si sotul a observat de priviri "amicale" imi arunca...Consulul unul batranel... foarte de treaba.... Va pup si spor la scris mamica fericita a unui baietel!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura _Oprescu baiatul meu din burtica o sa il cheme Lucas.Middle name-ul este inca in lucru,dar ce ziceti ,va place?... Laura
noi ne-am uitat pe [url="http://tools.oxygen.com/babynamer/"]babyname.com[/url], unde iti spune mai multe chesti despre nume, incluzind drawbacks. mn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca va plac pozele mele. Eu nu am vrut sa va plictisesc. Deci, luni pe 22 a fost ziua mea (29 de ani) si sotul meu mi-a facut surpriza o calatorie la LAs Vegas cu mama mea. Am plecat Simbata dimineata si ne-am intors Marti. Am stat la un hotel chiar pe Strip (strada principala unde sint toate cazino/hoteluri. A fost superb. Am avut vreme de 88/90 de grade (venind de la 25 e o mare imbunatatire). Simbata ne-am plimbat tot Stripul pina nu mai puteam de picioare si apoi am fost la un spectacol cu showgirls "Jubilee". Toate costumele au fost facut de Bob Mackie (cel care o imbraca pe Cher). Niste dansatoare superbe cu un corp ca in Europa (nu cu forme pneumatice). A doua zi ne-am urcat in masina si am plecat catre Boulder City sa vedem Hoover Dam. A durat cam 1 ora si un sfert. Am fost impresionata de cita munca si ce capodopera de inginerie este Hoover Dam. Daca vreti mai multe informatii despre Dam, spuneti-mi, ca altfel pot vori o zi intreaga. Ce a fost interesant este ca barajul este la granita dintre Nevada si Arizona. Cind pe partea NV era ora 12, pe partea AZ era ora 1. Am stat cu un picior in NV si unul in AZ. Mie mi s-a parut amuzant. Am mai vazut un spectacol cu female impersonators. Se cheama La Cage sint barbati imitind cintarete celebre (Celine Dion, Madonna, Judy Garland). Nici noi ca femei nu avem atita gratie cit au ei. Am ramas cu gura cascata cit de bine au imitat. Toate gesturile, imbracamintea, ticurile au fost redate la perfectie. Plus ca semanau extraordinar cu respectivele cintarete. Luni dupa ce m-am incarcat cu suficiente jucarii ca sa tres peste complexul de vinovatie ca am lasat picii acasa, ne-am relaxat cu o plimbare cu gondola la Venetian, eu m-am dat in RollerCoasterul de la New York New York si de la Stratosphere (un rollercoaster pe virful celui mai inalt turn din Las Vegas) si am incheiat ziua cu dinner la un restaurant francez (piine, salata si cartofi - tinem post) si cu un masaj la spaul de la Paris. MAi pun citeva poze cu mine si mama mea. Scuze ca v-am plictisit atit de mult. [url="http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Monte+carlo.jpg"]Eu la Monte Carlo[/url] [url="http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Lake+mead2.jpg"]Eu la Lake Mead[/url] [url="http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Canyon.jpg"]Inca un cu Canyonul[/url] [url="http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/NY.jpg"]Mama cu rollercoasterul in spate[/url] [url="http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Soaring.jpg"]Statuile de la Hoover Dam[/url] [url="http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/bellagio.jpg"]In fata la Bellagio[/url] [url="http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Slot.jpg"]Si la gambling...[/url] [url="http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/mgm.jpg"]Ultima, la MGM [/url] Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...