Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce stiti despre MISA?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, Nu stiu prea multe despre ultimele evenimente legate de Bivolaru, am auzit doar ca au arestat nu stiu cate persoane si pe el. Pe vremea cand eram in facullate, cam 25% din colegii mei trecusera pe la el. Desi mi se parea cam dubios, intotdeauna m-am gandit ca sunt liberi sa faca ce vor, asa cum altii mergeau la karate sau aerobic. Vroiam doar sa va intreb cum e privit faptul ca niste oameni majori sunt arestati pentru fac parte dintr-o "organizatie" (n-am stiut cum sa-i zic) care are practici neobisnuite e adevarat, dar care nu fac rau nimanui, cel mult lor personal. Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Cricor
Buna, Vroiam doar sa va intreb cum e privit faptul ca niste oameni majori sunt arestati pentru fac parte dintr-o "organizatie" (n-am stiut cum sa-i zic) care are practici neobisnuite e adevarat, dar care nu fac rau nimanui, cel mult lor personal. Corina
Raul are mai multe chipuri. Cele mai multe dintre ele ...nevazute. Despre MISA stiu destul de multe. Din afara. Ce vrei sa stii? Ca spun despre Iisus ca este "Guru Suprem". Ca se inchina si la Maica Domnului, dar si la zeita Kali (zeita mortii din spiritualitatea hindusa)? Ca fac orgii sexuale pentru a capta energia cosmica? E usor sa spui din afara, "ca niste oameni majori sunt arestati pentru fac parte dintr-o "organizatie" (n-am stiut cum sa-i zic) care are practici neobisnuite e adevarat, dar care nu fac rau nimanui, cel mult lor personal". Dar daca ai avea o fata de 15-16 ani, care ar veni intr-o zi acasa rasa in cap, cu gura mirosind a urina, vorbindu-ti despre kamasutra, cum ar fi? Dar daca acel copil al tau ar avea 18 ani, deci ar fi super-major!, ce ai zice? Marea problema e ca se produc rupturi familiare de nereparat... Doamne fereste de asa ceva! Cei care ancheteaza insa cazul MISA au plecat insa de la nereguli care intra sub incidenta legii. "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit despre aceasta miscare MISA, si despre acest nebun, in editia on-line a unui ziar romanesc. Nu pot zice decat ca mi-a provocat multa scarba acest Bivolaru, si prin aspectul sau fizic si mai ales prin ceea ce este ca om- un nebun care manipuleaza alte minti bolnave. Cel mai trist este ca aceste minti bolnave sunt racolate din familii(care ulterior se destrama), dintre tinerii care cred ca tot ce zboara se mananca, si aici ii dau mare mare dreptate lui Adrianangi! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns adrianangi. Si sa-ti raspund totusi la intrebarile care probail au fost retorice: daca copilul meu ar veni acasa asa cum spui tu, probail ca as fi ingrozita, ingrijorata si la fel de indignata ca si tine. Dar probail ca m-as abtine sa trag de urechi pe cineva care a pus o simpla intrebare pe un forum unde se pun sute de intrebari poate la fel sau chiar mai nepotrivite decat a mea, si in mod sigur as evita acel ton in discutia cu o persona despre care nu stiu nimic. Eu chiar vroiam sa stiu care sunt aspectele legale are problemei. Am sperat ca punand intrebarea aici sa evit citirea nenumaratelor articole din ziarele romanesti. O sa citesc ziarele. Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In materialele prezentate la televizor se vorbea de prostitutie, droguri si kiar arme gasite in nu stiu ce depozit al lor...cred ca deja depaseste stadiul unei organizatii in care oameni majori nu fac nici un rau...asta pe linga tot ce a spus Adrianangi. Si ca tot se vorbea de aspecte legale, am inteles ca se ocupa cu videochaturi erotice ..parca 100 de calculatoare i-au confiscat , evident nu platea taxe, nu avea contracte de munca la fetele care lucrau acolo...deci fraude fiscale. CAm asta e ce au spus la stiri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Cricor
Multumesc pentru raspuns adrianangi. Dar probail ca m-as abtine sa trag de urechi pe cineva care a pus o simpla intrebare pe un forum unde se pun sute de intrebari poate la fel sau chiar mai nepotrivite decat a mea, si in mod sigur as evita acel ton in discutia cu o persona despre care nu stiu nimic.Corina
???? [iartama][iartama][iartama] "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...