Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce stiti despre MISA?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Parerea mea (si nu numai a mea)este ca nu fac nimic arestandu-l pe Bivolaru in momentul asta...pentru ca MISA are 100.000 de adepti care stau in case in grupuri de cate 15-20 de oameni, carora MISA le da sa manance, ii invata mai stiu eu ce, plus ca se pare ca fac si altele, construiesc orfelinate, etc. Eu cred ca de fapt se va intampla in felul urmator: adeptii convinsi il vor transforma pe Bivolaru intr-un martir. Sigur ca se va destrama gruparea dar doar pentru o vreme, pentru ca oamenii aia se vor intalni in continuare, fiecare grup in parte isi va alege discipolul sau si in final vor gasi un nou guru si probabil ca vor strange si mai multi adepti. De fapt, guvernantii nu fac decat ce fac de obicei, arunca niste praf in ochii electoratului si in loc sa se ia niste masuri radicale de combatere a unor astfel de fenomene in asa fel incat sa nu se mai ajunga aici, il aresteaza pe Bivolaru si cred ca au terminat. Din pacate, Romania este o piata foarte buna pentru astfel de fenomene fiindca oamenii sunt confuzi, saraci si obisnuiti sa fie condusi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o concluzie tare trista la toata agitatia cu MISA. Se pare ca Cioran avea mare dreptate. Suntem o natie atat de proasta ca ajungem sa aderam la ideile unor inculti si analfabeti! Daca un nespalat cu un amarat de liceu a adunat in jurul lui adepti din randul medicilor, informaticienilor etc. si-i prosteste ca pe copii e clar ca natia asta nu mai e sanatoasa la cap. Si nu vreau sa ma acuzati ca generalizez! De fapt cam cu scandaluri de astea iesim in fata! In fata lumii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parere personala... cred ca fiecare om este liber sa aleaga ce face cu viata lui (asta nu inseamna ca sunt de acord cu ce fac ei), dar cred ca se face prea mult caz de asta, cred ca sunt alte lucruri mai importante de rezolvat.cum ar fi : sa il prinda pe Gabriel Bivolaru, copii orfani, batranii etc..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar sunt frati intre ei Bivolarii!!! Presa nu stia pana acum? Dar bine ca au rezolvat si cu asta,gata, numai avem alte probleme majore de rezolvat,acum ne mai odihnim putin. Adevarul ca marile probleme care au dus si duc tara de rapa pot sa mai astepte, acum toate tunurile pe MISA,obosita asta de organizatie a dus tara in situatia care este. Probabil toti guvernanti practicau yoga,sexul in grup si terapia cu urina,la Bivolaru, de au nenorocit tara asta. Putin imi pasa de MISA, toti membrii merg de buna voie, nu-i sileste nimeni, nu-ti convine nu te duci.Ti se pare ca iti afecteaza cerebelul, te muti la cadre medicale specializate. Daca se dovedeste ca Bivolaru si conducerea organizatiei se fac vinovati de acuzatiile aduse, sa se aplice legea, si fara posibilitatea evadarii lui Bivolaru. SA AUZIM NUMAI DE BINE!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...