Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiii si divortul


Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bineinteles ca si copiii indiferent de varsta sant afectati cand parintii divorteaza. Depinde de cum a decurs casnicia, ce au vazut, ce li s-a spus si li se va mai spune, depinde de cum divorteaza si cum se comporta unul fata de celalalt si fata de copii dupa. Copilul trebuie sa stie, sa auda, sa simta ca este iubit de ambii parinti chiar daca au divortat, ca nimic nu se va schimba in privinta asta. "Un om nehotarat ajunge la fiecare pas pe pragul unei alternative, adica in situatia de a vedea ca este intr-adevar o fiinta libera. Un om hotarat este lipsit de acest neajuns." Lucian Blaga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Eu am trecut printr-un divort cand fiica mea cea mare,miruna avea 3 ani jumate.Ea a suportat f . bine divortul deoarece cred ca era prea mica sa realizeze ceea ce s-a intamplat.Acum(in urma cu 6 ani ani ) m-am recasatorit cu un om minunat cu care am cel de-al doilea copil,Paula(6 luni).Miruna il iubeste f mult,pot sa zic ca chiar mai mult decat pe tata ei l natural asa ca suntem o familie foarte :familie" si foarte fericita! succes l [bis][bis][bis] miru&nana=>fetele mele frumoase
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele, am uitat sa va zic ca da: depinde de copil,de tata,de viitorul sot.de varsta copilului,de naivitatea copilului,de personalitatea copilului. Si daca familia era fericita ,copilul avea peste 5 ani si mama e indrgostita de un viitor sot pe care copiulul nu-l agreaza..atunci e greu,.....tare greu.... va pup si va tzzin pumnii!!!! miru&nana=>fetele mele frumoase
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat e mai mare copilul cu atat va suferi mai mult, asta e parerea mea! Dar decat sa vada doi parinti care nu se mai inteleg mai bine lipsa. Eu cred ca orice copil cu parintii divortati ramane cu ceva traume.Dar asta este, n-ai ce face!![bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parintii mei au divortat cind aveam 13 ani. A fost oribil, sfisietor si dureros. Divortul a fost greu, cu strigaturi, cu un partaj care nu se mai termina, era un razboi in toata legea. Nu am mai vorbit cu tata timp de 4 ani, dupa ce a plecat de-acasa, desi imi era si profesor. Incercati sa reusiti un divort "prietenesc" si sa nu spuneti vorbe grele despre celalalt. Copilul ii iubeste pe amindoi parintii deopotriva. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...