Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Esti a doua sotie.Cum te simti?


Recommended Posts

Si eu sunt a doua (viitoare) sotie.Ma simt bine asa, nici o problema! Ma inteleg bine si cu fosta lui sotie iar el se intelege bine cu fostul meu sot! Eu ma inteleg bine si cu cea de-a doua sotie a fostului sot, imi place de ea[:)]Totul e bine cand exista intelegere si toleranta!![cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cand am trimis primul mesaj imi era rusine sa povestesc ... Am scris acolo ca multumesc la DUmnezeu ca nu are copii cu ea... asa si gandesc. Femeia este o nebuna tin sa va spun cu, care nu poti avea relatii de nici un fel. In ziua de azi munceste in puf, pe post de prostituata. A inceput sa munceasca acolo cand inca era maritata cu sotul meu. Tatal ei fiind grav bolnav si dorind sa il ajute. Si asa a inceput balamucul lor. Ea venea dimineata mereu beata si pusa pe scandal, tampenii din astea... si ganditiva ca ea acum are 44 de ani ... e cu 5 ani mai in varsta decat sotul meu. Cand eu l-am cunoscut era deja plecat de la ea dar nu era bagat inca divortul. Ne-am cunoscut in Romania, stiam ca e pe cale de divort, dar nu stiam ce munceste ea, ca sincera sa fiu m-as fi socat si nu stiu daca as mai fi aparut pe aici. Am aflat asta mult mai tarziu, de la el, dar pentru mine tot un soc a ramas, chiar si pana in ziua de azi, nu mi-am revenit. Am fost o saptamana impreuna in Ro, dupa care el a venit aici si a bagat divortul, greseala lui zic eu cred ca a fost pentru ca ia zis de mine si asa a inceput sa ma urasca din tot sufletul ei. Am venit aici, si a inceput sa ne streseze, telefoane si numai si numai porcarii. Sotul meu ia dat totul ei, absolut tot ce au avut impreuna, acum stam in chirie ... deoarece ea nu a vrut sa divorteze, el a amenintat-o ca daca nu divorteaza repede vor imparti totul. Divortul sa terminat in 3 saptamani. Apoi el a venit dupa mine si ajungand aici a inceput balamucul. Mereu il suna cu fel si fel de probleme, chestii tare tare urate. Eu am ramas gravida, acum avem o fetita de 6 luni si tot cu strs suntem, ne urmareste, suna ca tembele si nu raspunde la tel. Ne-am schimbat si numerele de tel. dar tot le-a aflat. Dupa ce am nascut am stat 5 zile in spital si ea ma suna sa imi spuna ca a fost sotul meu la ea si ca si-au tras-o. Asta se jura pe toti sfintii ca nu e adevarat si cred ca nu este, deoarece o uraste din tot sufletul. Nu ii raspunde la tel. cand il suna, o injura, o face oala de porci si ea tot nu pricepe, tine sa ne faca viata amara. Oricum sigur este ca sotul nu s-ar mai intoarce niciodata la ea... mai ales acum, o uraste din tot sufletu, cred ca daca nu s-ar pedepsi moartea ar omorao. Noi ne intelegem tare bine, ne iubim, ne respectam si avem ceva ce ne va uni mereu, o fetita minunata, la anul vrem sa ne luam casa si sa mai facem si un fratior ... Deci in concluzie relatiia mea cu exa lui e sub orice critica... Dar am observat ceva, ca degand i-a promis sotul ca o va bate mar, de o ia dracu sa mai calmat, cred ca ii este frica :))) hi hi hi. E greu pe undeva si pentru ea, a ramas singura la anii astia, nu mai are nici un prieten ca toti fug de ea de mananca pamantul ... Cred ca in curand isi va pune singura lantul la gat ... ce m-as bucura :)) Sa nu credeti ca sunt eu asa de rea, dar dupa toate ce ni le-a facut .... hmmm, au trecut 2 ani de la divort si tot nebuna este ... lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loredana, pentru astfel de situatii cred ca se poate actiona pe cale legala. Cu martori si dovezi de la compania de telefoane, se poate ajunge la o hotarire judecatoreasca care s-o impiedice sa va mai hartuiasca. Nu este normal ce se intimpla, mai ales daca nu au copii din casatoria anterioara. Poate cei de la Probleme legislative pot sa-ti dea mai multe informatii. Cred ca sinteti datori sa-i dati fetitei voastre o viata de familie linistita. Mult noroc, si nu te da batuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt in nici una din situatii (nici a doua, si nici fosta) si nu pot sa spun nimic din experienta proprie. Va doresc insa sa va fie bine, in oricare din situatii ati fi, si viata sa va fereasca de neplacerile pe care le-ar putea crea oricare din ele. Ce pot sa spun (asta ca exemplu de "asa nu") este situatia unei cunostinte: nemultumita ca sotul acorda prea multa atentie copilului din prima casatorie (pe care il cheama Tudor) i-a pus propriului copil numele de "Teodor". Ambele nume sunt superbe, dar mi se pare nepotrivit ca un tata sa aiba doi copii: pe Tudor si pe Teodor. Catusha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by maggda
Da si eu sunt a doua sotie.Cand l-am cunoscut pe sotul meu era in divort(fosta inaintase), am fost prieteni 2 ani dupa care ne-am casatorit.Are o fetita din prima casnicie de 15 ani, iar noi dupa 10 ani de casnicie avem o fetita de 5 ani jumate. Relatia cu fost e normala, nu ne uram, nu ne dragalim[mariaj]. La inceputul casniciei va spun sincer ca nu eram f sigura , aveam o indoiala in suflet, dar acum stiu si simt ca eu si fetita noastra suntem totul pt el.[bis][bis][bis] Ma simt bine cand ma compar cu ea, adica cu fosta.Mai dar cata modestie in mine, dar vb serios.[cool] Nu ma vizitez cu tanti, Doamne fereste!Dar ce n-am cu cine sa ma vizitez?Merge sotul la fetita, atat. mai vorbim[bere]
Si eu sunt a doua sotie, cu prima a stat aproape 9 ani, iar acum noi am implinit 9 ani de cand suntem impreuna. E un barbat bun si nu a fost vina lui tot ce s-a intamplat, asa ca relatia cu fosta e rece si din partea mea si din partea lui. Au impreuna o fetita de 16 ani, nemaipomenita, cu care ma inteleg f. bine si as infia-o oricand, daca s-ar pune problema. Din fericire (intr-un fel) si din pacate (totusi), ele traiesc in Franta si sotul meu isi vede prea rar fetita. E nedrept sa poti fi atat de putin langa copilul tau. Noi il avem pe Alexandru, care are 10 luni jumate si sper ca cei doi copii se vor intelege bine, desi e o diferenta de varsta asa mare. Intelegere si pace in toate familiile!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga pisi-pis ... ne-am gandit si noi la asta, dar nu ne-am fi dorit sa mergem asa departe, pe undeva mie imi este mila de ea cu toate ca sotul meu ar prefera sa o vada moarta decat sa o ajute cu ceva, si de mila la el nici nu poate fi vorba ... Si asa e destul de batuta de soarta nu vreau sa ii mai fac si eu rau. Chiar zilele trecute am vazut-o prin fata geamului meu, a avut noroc ca m-am stapanit si nu am iesit afara sa sterg pe jos cu ea. O ricum batuta nu ma dau , Lisa acum inca e mica si nu intelege ea prea mult si oricum vream sa ne mutam, ne schimbam din nou numerele de telefoane si speram sa nu mai avem contact cu ea ... Te pui cu prostul :)) Referitor la intrebarea pusa : Cum te simti ca a doua sotie? Eu nu m-as simti deloc cea de a doua sotie daca nu ar fi nebuna de ex sotie care nu ne lasa in pace. Sotul meu ma iubeste, din respect pentru mine atunci cand se deschide vreun subiect cu prietenii referitor la ea , el riposteaza foarte repede ca nu are ce sa mai discute despre ea, ea este moarta si ingropata pentru el, nu merita nici macar sa se discute despre ea. A ars toate pozele, a aruncat toate hainele si absolut tot ce ii aduce aminte de ea, toate amintirile ce le-au avut impreuna, cadouri, orice si asta nu pentru ca as fi spus eu asa ceva, Doamne fereste ca nu sunt chiar asa batuta in cap, ci pentru ca el a considerat asa. Parintii si surorile sotului ma iubesc de parca as fi copilul si sora lor. Mai ales de cand a venit pe lume Lisa, direct ma adora ... Deci eu nu simt ca sunt a doua sotie Loredana si [zana] mica Lisa-Marie 5 luni 3 saptamani si 3 zile lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu si el am mai fost casatoriti inainte, el este mai mare decat mine cu 15 ani, deci copiii lui sunt mari si la casele lor...Noi avem o fetitza de 5 luni si ne intelegem foarte bine, de fapt cred ca ne potrivim ca si temperamente, de aceea! Fosta este si ea "dilie" ca sa zic asa, dar nu-si permite sa faca chestii din astea ca totusi orasul e mic, si lummea se stie foarte bine, iar sotul are compania lui. Fata lui are 23 de ani, e prietena mea cea mai buna, superfemeie o iubeste pe asta mica, "surioara ei" cum ii spune la nebunie, baiatul are 21 de ani, de cand ne-am casatorit nu a mai vrut sa vorbeasca cu tatal lui, nici acum nu l-a iertat ca s-a recasatorit si inca cu o femeie atat de tanara...dar poate, sper si ma rog sa inteleaga peste ceva timp, fiindca sotul meu este un tata tare iubitor si sufera in tacere ca nu poate vorbi cu fiul lui. "Fosta" l-a sacait si ea cu telefoane o vreme, cu plansete si aletele de genul asta, ca i-a spus desi ei sunt divortati de 4 ani, ca ea nu credea ca el se va mai casatori si ca vezi"Doamne a facut-o de ras luandu-si o nevasta tanara si facand un copil. In fine eu nu simt nimic referitor la asta, fiindca ne iubim foarte mult si nimic din afara nu are mai mare importantza decat familia noastra!! Numai bine, Lena cu [bibe] Freya http://community.webshots.com/user/poolbeertje
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...