Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Arad...? (5)


Recommended Posts

Anto si eu sunt alergica la praf,am Rinita alergica.Stranut si eu,imi curge nasu,ochii...Dragos a mostenit de la mine,atata ca el tuseste doar.Si eu l-am chemat pe dr.Geanta la Dragos de cand a avut 2 luni(a facut o diaree usoara si nu stiam ce sa fac cu el asa mic),sunt multumita de el. Clau mai pune-l si tu pe Claudiu sa se odihnesca acum cat mai poate ca dupa ce vine bb mai face si nopti albe si a doua zi la lucru.In ziua de azi stresul e la baza tuturor bolilor. Eu am facut azi de mancare supa cu salata verde(nu stiu daca voi faceti,asta se face in Bihor),mie imi place la nebunie,felul doi am facut mazare si chiftelute. Va pup,merg sa-l potolesc pe Dragos ca urla in cap la mine... alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Magda...si eu am papat ieri ficatel de pui cu cartofi piure si salata....te-ai vorbit cu mama mea?[yami] Alina M. si noi papam supa cu salata verde si cu chiftelute...[pofta][pofta][pofta]...mancare de mazare...[pofta][alcool]...fetelor mai sunt si gravide printre voi...[bang][bang][bang] L-am pus pe Claudiu sa doarma si vreau sa zic de aproape 3 ore nu s-a trezit...[loveyou] Anto ce m-as fi bucurat daca mi-ar fi facut Bunescu masaj, dar am fost cu Claudiu...[q][q][q][q] Si eu am auzit ca Geanta e cel mai bun medic pentru copii...spuneti-mi este si medic de familie [medic]? Ca nu stiu la cine sa-l inscriu pe bebe [copil]! Pupici fetelor! [pup][pup][pup][pup] [flo][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina spune-mi te rog cum faci supa de salata , o sa-i fac maine o surpriza lui Radu ca ii place mult .Eu nu am facut niciodata . Ai dreptate Alina cu stresul ,eu din cauza stresului am avut colesterolul 300 .[alcool]Bine ar fi daca am putea totul controla[baie [pup][roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reteta supa de salata a la mama: -se curata salata (se taie si se spala), se taie in bucati mai marunte, -separat se face un rantaj cu usturoi si faina (fara boia in rantaj) -se adauga apa -se lasa la fiert -si apoi se pune salata -si multa smantana -o lingura de otet Pofta buna! Asta e reteta mamei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau dr.Geanta nu e medic de familie,dar eu merg cu trimitere de la medicul de familie si nu se plateste si poate sa-ti scrie si reteta gratuita daca ai trimitere.Oricum consultatia nu e mult,150.000 lei,eu ii bag in buzunar 100.000 lei de obicei.Acasa daca vine costa 450.000 lei[batcap] [V] Eu l-am chemat si acasa de vreo 3 ori ca mi-a convenit daca Dragos a avut febra sa nu-l mai car pe la cabinet. Clau ar fi bine sa-l inscrii la un pediatru care e si medic de familie,nu stiu pe cine sa-ti recomand.Dragos nu e inscris la pediatru,e la doctorita cu care lucrez eu,dar nu am fost multumita de aceea am mers mai mult la Geanta.[medic][medic][medic][medic][medic] Anto sa-ti zic cum fac eu supa de salata verde:[yami] Pun ulei intr-o cratita si prajesc putin usturoi taiat marunt.Ai grija sa nu se arda usturoiul.Pun apoi 2 linguri de faina si amestec cu apa,pun 2 iaurturi a cate 200 g bucata si apoi completez cu apa cat vreau sa fie supa.Salata o curat,o spal si o rup bucati mai mici.Cand fierbe supa pun o legatura mare de marar,salata,sare,vegeta si o smantana si mai las la fiert vreo 10 minute.Pun multa salata sa nu fie "zama lunga".Nu prea e satioasa,dar noua ne place foarte mult si oricum daca mai mancam si altceva felul doi e destul.Mie-mi vine sa mananc doua farfurii odata.Aici am vazut ca se mai face mancare de salata,tot cam asa,dar nu e cu supa,e doar cu sosul ala de faina si e scazuta.Nu am facut asa niciodata.[papica] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudelu mama mai poti eu toata ziua urmaresc subiectul vostru doar doar citesc vestea cea mare,daca sotul tau are probleme cu inima sa nu te pui sa-l ei cu tine in sala de nasteri ai grija.Salutari la toate si numai bine va doresc,maine o sa-l sun pe Radu sa vad cum a fost supa poate o sa-i fac si eu la al meu numai astept verdictul lui Radu[:D]. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...