Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Arad...? (5)


Recommended Posts

LA MULTI ANI DENI SI SA TI SE IMPLINEASCA TOATE DORINTELE! SA FII FERICITA ALATURI DE PARINTII TAI! [s] [s] [s] [s] [s] [s] [s] [bum] [batetoba] [bis][bis] [disco] [bere] [loveyou] [majoreta] [flo][flo][flo] [pepsi] [pup] [zana] Anto nu ne-ai spus ca e ziua lui Deni.[sm] [pup][si-eu] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai,Clau mai trebuie sa stau si eu pe forum,m-am agitat [neand] [mariaj] la Calin un pic ca el a stat pana la ora 1 si apoi m-a lasat pe mine.Eu am calcat o gramada de haine acuma seara,pana la 0,30.S-au adunat mai multe si nu pot calca ziua ca "ma ajuta" si Dragos.Culmea ca ii place si la Calin sa citeasca pe aici si ma pune pe mine sa-i mai povestesc.Cand gasesc ceva interesant(mai ales la Un ochi rade,unul e vanat)ii trimit mail sa citeasca si el[zz]. Acum chiar ca merg la culcare.[nani][nani][nani] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q][q][q]nu stiu sa scriu colorat!Atata m-am tot cacait![bang][bang][bang] LA MULTI ANI DENI!MULTI ANI FERICITI, IMPLINIREA TUTUROR DORINTELOR SI TOT BINELE DIN LUME!!! [s][s][s] Mai fetelor dar scrieti intr-un ritm... Poze cu Bianca nu stiu cum voi reusi sa scanez ca nu prea am unde...dar ma gandesc la asta de vreo cateva zile.Acum pt ca am fost luata la rost ca nu povestesc nimic , va voi povesti o faza de acum vreo 2 luni si imi cer scuze pt cuvantul indecent folosit de Biutza.Intr-o seara eu eram la calculator(in camera mare) si Danut se uita la tv[tv]La un moment dat a rugat-o pe Biutza sa-i faca masaj la picioare ca-l dor(nu era prima data).Se apuca copilul de masaj cam vreo 10 minute bune.Pe cand termina zice catre ea"adu-mi te rog pijamaua din camera cealalta".Trece Bia pe langa mine"uite acum ma pune sa-i duc si pijamaua" si merge sa i-o duca.Isi ia Danut pijamaua si merge in bucatarie la o tigara.Nu stiu dupa ce merge Bia acolo si Danut ii spune sa mearga sa ii pregateasca patul ca vrea sa mearga la culcare.Fetelor apare copilul meu cu niste nervi la mine in camera si dand din manute imi spune "asa nu se mai poate:i-am facut masaj la picioare, i-am dus pijamaua, auzi acum zice sa-i pregatesc patul ca vrea sa se culce, dar ce eu sunt pulalaul casei?"Eu am intepenit, de-abia m-am abtinut sa nu rad in fata ei , dar ne-am pus cu Danut pe=-un ras in bucatarie...Bianca era nervoasa de vai si amar. Intr-un cuvant am un copil care e incapatanata foc(pune cu botul pe labe cativa berbeci-eu de ex[toanerele), ne tremina cu nervii, nu sta o secunda locului, gura ii merge intr-una incat uneori o intreb daca nu o dor falcutele de atata vorba.Asta cand se va marita daca sotul nu percuteaza il arunca pe geam cred.E adevarat ca are pe cine semana, asta e[ups].Imi voi bate capul cum sa-i scanez o poza. Cu curatenie azi ma delectez acum la prima ora pt ca ieri a fost sarbatoare mare[ruga]si am eu destule pacate nu mai trebuie sa-mi fac mai multe. Fetele din Arad, am cumparat ieri o galetuta de 1 kg cu branza de vaci...super!Cremoasa, excelenta.Am facut clatite cu branza si maine vreau sa fac papanasi ca nu am facut demult, demult.[papica] pupici la toata lumea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor simt ca mor!!!Si azi e sarbatoare si n-am stiut!Sa ma ierte D-zeu, dar chiar n-am stiut[ruga][ruga][ruga] Curatenia am terminat-o. Ce frumos miroase in casa ca am spalat perdelele si am clatitor!Mai am de calcat dar asta maine, azi nu mai fac nimic doar papica.[papica] Alina 33 in toamna m-am inscris la Colegiul Universitar Medical 3 ani la zi in cadrul facultatii de medicina.Dupa 3 ani voi fi asistent medical cu studii universitare-asistent diplomat e denumirea.In 5 ani fara colegiul nu vei mai fi asistenta, cel putin in spital ca la privat e ok cred.Vei fi nursa adica te ocupi de ingrijitrea bolnavului, cum sunt infirmierele acum.Tratamentul il vor face doar asistentele cu colegiu.Asa e si in strainatate.Fetele plecate trebuie sa stie. pupici Bianca-balanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda treceti pe la noi si ii face Calin poza cu telefonul la Bianca,daca vrei[foto].Noi maine plecam la Bihor ca parintii mei taie un porc[porc] si noi mergem sa ne umplem congelatorul [:D].Puteti veni saptamana viitoare in orice zi vreti [tel]. Ce vreme urata,nu am chef sa fac nimic [:(][toanerele,sunt tare lenesa azi.[:p] Cu curatenia voi termina saptamana viitoare.De bucatarie am scapat,dupa Pasti vrem sa zugravim(doar bucataria) si ne-am comandat ieri mobila de bucatarie,deci nu are rost sa ma stresez acum cu faianta si alte cele prin bucatarie. Clau multumim ca ai adaugat si zodiile la listuta,e mai fain asa[pup].Cum te simti,nu apare bb? [bb] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sa nu va speriati[:0] ca nu apare Clau,are ceva probleme cu calculatorul[(pc],dar speram sa le rezolve[ruga].Mi-a trimis mie mesaj pe telefon si a zis sa va scriu si voua.[colegi] Vad ca voi ati luat pauza.[hia]Va enerveaza vremea asta urata si nu vreti sa mai intrati pe-aici?[bang][bang][bang] Anto te mai doare capul? Zilele astea m-a durut si pe mine capul,probabil si din cauza ca n-am iesit pe-afara sa iau aer.[aerob][aerob] Alina33 bb[bb] tau ce face,l-ai lamurit sa mai stea la caldura[gravi]? Cum e degetul tau dupa ce l-ai facut cu crema din aia cu aloe? Eu am auzit ca aloia da rezultate spectaculoase,e foarte buna. [pup] de la [mamica]Alina si [copil] Dragos. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutica! Alina M. multam fain ca le-ai scris fetelor...[pup]! Anto se pare ca azi te cam chefuiesti....[roker][pk][pepsi][papica] [pahar][ispita][cafea][bere] [disco][cor][colegi][cri] [yami][bis][bum][batetoba] Vezi sa ne lasi si noua ceva ca intarziem putin!!![q] Sper doar din suflet sa nu te mai doara capul...[pup] Magda eu nu stiu sa fi fost azi sarbatoare, si mama e destul de bisericoasa si zice ca nu a fost azi nici o sarbatoare...oricum esti harnicuta foc...[flo][flo] Sa stii ca am ras de m-am spart la faza cu Biuta...cica "pulalaul casei".....ce scoate din ea...[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Eu azi am inceput in forta ziua...dupa ce azi noapte s-a luat curentul in Vlaicu si a dat toate peste cap...acum aveam curent peste 1 min nu mai aveam si tot asa a tinut vreo 1h si 30 min...s-a dat si calculatorul peste cap [(pc] si a trebuit sa instaleze Claudiu din nou tot sistemul, apoi ceva neclaritati cu noua lege privind indemnizatia de crestere a copilului, lucru care nu m-a lasat sa drm toata noaptea, apoi dimineata dupa doar o 2 ore de somn am inceput sa dau telefoane pe la colege si prietene care lucreaza la personal si care cunosc mai bine prevederile legii si ma bucur ca in final am reusit sa ma linistesc.. Problema era ca daca nu nasc pana la 28 martie eu voi avea mai mult de 84 zile de prenatal cat prevede Legea, si mai putin de 42 zile de postnatal...dar ca si orice lege facuta la noi este foarte interpretabila si am reusit sa-i dam de cap....Disperarea asta a venit in urma unui telefon de la o prietena care nu stia exact ce prevede legea dar care vroia sa ma ajute si eu ca o bleaga m-am impacientat ca ma gandeam ca poate nu voi mai primi cei 85% din venitul mediu pe economie...dar bineneteles ca m-am inselat...[alcool][alcool][alcool][bang][bang][bang] Nu stiu daca ati inteles ceva din ce v-am scris ca sunt tare "coerenta" inmomentul de fata si asta pentru nu am mai dormit decat 1 ora la amiaza si sunt precum zombii....[help][help][help] Alina M sa te gandesti si la noi cand mananci zama cu varza...[pofta][pofta][pofta] Pupici! [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau,ai aparut![hopsieu]Si la noi in Alfa s-a luat curentul de cateva ori azi si apoi n-a mai mers nici internetul [(pc],nici televizorul(cablu)[tv]. Bine ca te-ai lamurit cu indemnizatia pt.cresterea copilului,eu nu stiu prea multe sa-ti spun despre asta ca eu n-am avut fericirea sa beneficiez de aceasta lege [:(].E super de mamicile care nasc de-acum incolo,asa mai zic si eu sa te plateasca.Eu am primit 85% din salarul pe ultimele 6 luni,deci 3000.000 lei.Nu prea iti ajung la cate cheltuieli ai cu copii chiar daca sunt bb. Clau la noi se zice tocana cu varza,care se face cand se taie porcu'.Ma voi gandi si la voi,daca e rau tare[pofta][pofta] suna-ma[tel] ca-ti aduc. Anto sa ne trimiti si tu ceva bun de la ziua lui Deni.Ce ai facut bun?[papica] [pahar] [yum] [berica] Trebuie sa ma gandesc si eu ce voi face la ziua lui Dragos. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...