Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PASTILE ANTIACIDE IN TIMPUL SARCINII!!!


Recommended Posts

salut gravidutzelor....... Ce stiti de administrarea antiacidelor, ca am niste arsuri la stomac dupa fiecare masa, si nu numai......eu sunt in sapt. 24 si nu am avut probleme cu greturile severe decat om luna, in rest din luna 1 pana in 4 au fost asa o chestie de fond, suportabila.... Ei, si de vreo 2 zile sug si eu niste pastile masticabile de MAALOX- un fel de dicarbocalm mai oaches(CARE CONTIN DOAR MAGNEZIU SI ALUMINIU+ EXCIPIENTII), si is curioasa daca pot lua in continuare, ca eu asa stiu ca poti lua antiacide in timpul sarcinii...... CRE' CA MAI MARE PROBLEMA O PUN EXCIPIENTII pastilelor, ca au zaharoza si zaharina si sorbitol si manitol si alte chestii ciudate ......nu de alta dar am citit undeva ca nu-i prea bine sa bei bauturi indulcite cu altceva decat zahar....in timpul sarcinii, bineinteles... VOI CE STITI??? Eu & burtica mea scumpa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mie doctorita mi-a recomandat dicarbocalm sau rennie. Le-am folosit pentru ca am avut niste arsuri cumplite(trebuia sa stau numai intinsa in pat fara perna ridicata) si nu am patit nimic. Nu prezinta riscuri pentru sarcina. Cu drag, [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut..... mersi mult fetelor......EU AM OPTAT PT. PASTILE DEOARECE INTOTDEAUNA IMI E RAU DE LA LAPTE(PROBABIL E LACTOZA DE VINA) SI MA GANDESC CA ORICUM CEEA CE CONTIN ACESTE PASTILE SE GASESTE SI IN COMPLEXUL DE VITAMINE PRENATALE PRESCRISE DE MEDIC.... Totusi, pentru o siguranta cat mai mare o sa prezint medicului flaconul de Maalox(pe care l-am luat de la farmacie....)sa vad ce zice si el.... Va doresc numai zambete... Florina[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...