Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (6)


Recommended Posts

Multumesc Sorina-Alexa!! Dar, din pacate, nu am pus in cont nimic... Taxa pentru cei 2.000\ care vreau sa-i donez, e de 5.250\... Mai bine ii dau lui Cristi decat sa platesc taxele lor... Asa ca am trimis un PM Mirelei sa imi dea adresa ei, ca sa pot rezolva printr-un mandat postal! Va pupic!! Adina & Luka http://www.babiesonline.com/babies/1/lukayashy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna! Nicole, mersi mult de rapsuns. Asa mi-a zis si al meu aseara, cartofii dulci sunt satsumaimo, iar ce mancasem eu, datorita modului de preparare, cartof dulce copt, poarta denumirea de yakiimo. M-am mai luminat si eu. Japonici, voua ce mancaruri japoneze va plac? Cam ce gatiti? Ziceti-mi nume de mancaruri pe care le preparati sau le-ati servit la restaurant sau la prieteni. Reteta poate o aflu, daca ii zic numele, de la [asia] meu. Vreau si eu sa mai alternez mancarea romaneasca cu cea japoneza, dar la japonezarii nu prea mai stiu ce sa gatesc. Va multumesc! O zi buna tuturor! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 18 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by yashy
Multumesc Sorina-Alexa!! Dar, din pacate, nu am pus in cont nimic... Taxa pentru cei 2.000\ care vreau sa-i donez, e de 5.250\... Mai bine ii dau lui Cristi decat sa platesc taxele lor... Asa ca am trimis un PM Mirelei sa imi dea adresa ei, ca sa pot rezolva printr-un mandat postal! Va pupic!! Adina & Luka http://www.babiesonline.com/babies/1/lukayashy
Daca te duci la posta si spui ca vrei sa trimitzi niste bani intr-un cont din Ro o sa vezi ca te costa mult mai putzin. Eu asa am trimis. Adevarul e ca dureaza un pic mai mult pana ajung banii(intre 7 si 10 zile lucratoare), dar important e sa ajunga. Taxa e in jur de 1500 de yeni. Bafta! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by michiyan
Sorina,o cunosti pe Madachan,?ca am vazut ca si ea e din Kumagaya. bm
Da,ai dreptate,trebuie sa incep sa fac gimnastica serios. Madachan este sora mea,si ea sta tot in Kumagaya,dar nu locuim impreuna. Sorina. "If you respect others,they will respect you!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sorina-Alexa
quote:
Originally posted by michiyan
Sorina,o cunosti pe Madachan,?ca am vazut ca si ea e din Kumagaya. bm
Da,ai dreptate,trebuie sa incep sa fac gimnastica serios. Madachan este sora mea,si ea sta tot in Kumagaya,dar nu locuim impreuna. Sorina. "If you respect others,they will respect you!"
atunci eu va stiu pe amandoua dar voi nu ma stiti pe min ecu toate ca ne-am intalnit o data in Saty,eu eram cu o romanca creata. bm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...