Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da,mai Mirelus te stiu,imi amintesc cand te-am vazut! Poate ne vedem intr-o zi la o cafea[cheers] Azi am fost la yaki-niku[grasa]s-a dus naibii dieta mea[q] Fetelor,voi cum va intretineti tenul,ca sa arate fresh si frumos? As avea nevoie de ceva sfaturi,mi-au aparut pe ici pe colo cateva cosuri...eu pana acum am avut mereu un ten frumos,dar nu stiu de ce ma supara acum[q] Plec la nani,noapte buna! Sorina. "If you respect others,they will respect you!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, am si eu o antrebare.sat fete care au permis international romanesc si conduc an japonia cu el? fiindca azi ma sunat o prietena si mi-a spus ca nu este valabi.Eu conduc de aproape 10luni cu el dar nu ma oprit niciodata politia si nu mai stiu ce sa cred.Camelia[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TakaCamelia,eu conduc de 3 ani cu permisul iternatzional shi kiar luna asta( Aprilie) trebuie sa-l reinoiesc.Shtiu ca s-au skimbat ceva legi anul trecut in Japonia shi permisele acestea nu mai sint valabile decit 1 an de la data intrarii posesorului pe teritoriul Japoniei dar cum momentan nu pot sustzine examenul pentru obtzinerea permisului japonez...continui sa conduc in semi-ilegalitate cu internatzionalul.Vezi ca s-a mai discutat pe forum despre asta dar nu shtiu exact unde,insa Lia(moderatoarea) poate sa-tzi dea mai multe amanunte,ea conducind pina anul trecut cu internatzionalul dupa care a obtzinut permisul japonez.Asta-i tot ce pot eu sa-tzi spun.Aaa shi nu despre un control este vorba,ci de faptul ca in cazul unui accident fie el cit de mic,asigurarile nu platesc mai nimik,dupa cum am auzit.Nici aici nu am fost oprita vreodata dar parca mai bine m-ash simtzi cu permisul japonez in buzunar. Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by takacamelia
fetelor, am si eu o antrebare.sat fete care au permis international romanesc si conduc an japonia cu el? fiindca azi ma sunat o prietena si mi-a spus ca nu este valabi.Eu conduc de aproape 10luni cu el dar nu ma oprit niciodata politia si nu mai stiu ce sa cred.Camelia[gravi]
Multumesc mult! Am sa incerc. Sorina. "If you respect others,they will respect you!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Waw Sorina ce frumosi suntetzi totzi[dual][pup] Beyy si ce blondutza esti!!!! [zana] Ai intr-una din poze(cea cu sora ta) o nuantza care mi-am dorit si eu sa imi iasa, dar n-a vrut. Superbi!!! Ca tot veni vorba! Cu ce te vopsesti[:I]? Aha! Si bey lasa curele de slabire ca nu ai pt ce sa le tii! Nu te chinui degeaba![japan]
Camelia bine ai venit! S-au mai scris zeci de mesaje pe tema permisului din Japonia la subiectele mai vechi. Daca ai rabdare si cautzi in urma o sa le gasesti. Daca nu izbandesti da-mi un semn de viatza si o sa te ajut eu! [japan] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sorina-Alexa
Da,mai Mirelus te stiu,imi amintesc cand te-am vazut! Poate ne vedem intr-o zi la o cafea[cheers] Azi am fost la yaki-niku[grasa]s-a dus naibii dieta mea[q] Fetelor,voi cum va intretineti tenul,ca sa arate fresh si frumos? As avea nevoie de ceva sfaturi,mi-au aparut pe ici pe colo cateva cosuri...eu pana acum am avut mereu un ten frumos,dar nu stiu de ce ma supara acum[q] Plec la nani,noapte buna! Pentru ten ,Sorina eu folsesc argila...romaneasca din piatra craiului.Este buna pentru orice tip de ten,apoi folosesc ou cu miere si banana(albus)pentru ten gras,apoi castravete facut la mix. deci suc,asat in timp de o saptamana,apoi infuzie cu musetel ...aburi etc. adica ma spal pe fata apoi cu musetelul din infuzie storc cele nedorite..[;)]si-mi fac o masca cu rosii si alte legume ...ma rog depinde de ten acum eu sunt o fumatoare inraita ...asa ca tenul meu necesita o ingrijire speciala..[:I]dar folosesc produse naturaliste...O data pe saptamana fac un piling ,apoi sauna ...etc Sorina. "If you respect others,they will respect you!"
Angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...