Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (6)


Recommended Posts

Na ca ma grabi cu rascpunsul si am bagat totul..ala' dala ma suna pustoaica mea sa-mi spuna ca a rezervat biletele..pe 17 iunie[;)]prin Franta ca ci ca-i mai ieftin..in jur de 1000 de USD..ieftin nu ..? Problema cu care ma confrunt ..este ca al meu sot nu vrea sa se opereze,ese programat ,dar nu vrea,ce sa fac? Cum sa-l conving?Se gandeste doar la munca ..ca cica nu are cine sa^i tina locul,el fiind cel mare si tare ...el proecteza el le face , el le calculeaza el e patronul firmei...deci ce sa fac? Sa tac? Sa-i fac pe plac...ma doare sufletul...de mine nu asculta..cred ca stiti cum este ,e foarte incapatanat!Sa plang ..in sufletul meu s-au adunat atatea griji..dar de ...maine poate o sa fie frumos ..o sa rasara soarele,ma consolez singura[flo][flo][flo]Flori pentru fete! Si maine va fi o zi ...poate cu soare... Angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
SORINA sunteti bniste frumosi (tu,sotul si sora ta)Nu ai de ce sa slabesti. TAKACAMELIA eu am condus 6 ani cu carnet international dar in fiecare an trebuia sa am o iesire din Japonia .Acum s-au schimbat legile iar daca conduci cu carnet international trebuie sa pleci din JP de la 3 luni in sus,astfel nu e valabil iar daca te prinde nu mai poti sa conduci niciodata in JP.Iar despre acr cu putine relatii se rezolva orice.Eu mi-am schimbat carnetul acum cateva luni si nu este asa de greu,dai un test usor in engleza dupa care te pune sa faci un poligon.O sa te pice din prima pt. ca de,au si ei nevoie de bani sau o sa-ti recomande cateva ore de scoala.Totul e sa nu te iei dupa ei si sa te duci in fiecare zi pana iti da carnetul.Cred ca ai inteles ceva din ce am scris.SUCCES!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Takakamelia,cu permisul international,nu poti conduce mai mult de sase luni daca iti stabilesti resedinta n acea seara.Aca citesti in permis,ai sa vezi ca scrie.Daca ai stat trei luni in tara dupa ce ti-ai luat permisul de conducere,ti-l poti schimba fara probleme.Oricum permisul international,am impresia ca trebuie trimis la JAF si tradus de ei.pe urma te duci si o sa dai un examen simplu,din zece intrebari.Poligonul o sa fie mai nasol ca sa fi tu super sofer si din prima nu o sa-l iei.Cand am dat eu,di 81 de candidati nu am luat decat doi:eu la automatica si eram la a patra examinare si un tip la manuala ca re era la a13-a examinare.Nimic de zis,prima data am gresit eu,a doua oara mi-a zis ca foarte bine dar sa mai vin o data ca sa fie sigur,atreia oara la fel si in sfarsit l-am luat si eu a patra oara.si sa nu-ti mai zic ca nu este ceva iesit din comun sa nu iei poligonul in prima du-te si tu zilnic si o sa-l iei.mai multe informatii potii obtine de la menkyo center-ul de care apartii si de la JAF.MULTA BAFTA bm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor pentru raspunsuri,darproblema mea este ca nu am stat 3 luni an tara si nici nu pot pleca fiindca sunt ansarcinata.Eu fara masina nu pot sa fac nimic nici macar cumparaturi,sotul meu de dimineata pana seara este la servici,o sa anebunesc an casa. Camelia[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralucami
Waw Sorina ce frumosi suntetzi totzi[dual][pup] Beyy si ce blondutza esti!!!! [zana] Ai intr-una din poze(cea cu sora ta) o nuantza care mi-am dorit si eu sa imi iasa, dar n-a vrut. Superbi!!! Ca tot veni vorba! Cu ce te vopsesti[:I]? Aha! Si bey lasa curele de slabire ca nu ai pt ce sa le tii! Nu te chinui degeaba![japan]
Camelia bine ai venit! S-au mai scris zeci de mesaje pe tema permisului din Japonia la subiectele mai vechi. Daca ai rabdare si cautzi in urma o sa le gasesti. Daca nu izbandesti da-mi un semn de viatza si o sa te ajut eu! [japan] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Multumesc mult pentru complimente![:I][:I][pup] Pe mine ma vopseste sora mea,dar doar la radacina,cand creste...cu o vopsea japoneza,dar pentru ca iese foarte portocaliu dau apoi cu alta vopsea,ceva mai inchisa(Sala,honey)si iese culoarea care ai vazut tu! Nu stiu ce-ai inteles,dar abia m-am trezit si vorbesc cam aiurea[:I] Pupici[pup] Sorina. "If you respect others,they will respect you!" http://community.webshots.com/user/sorina1982
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci ANGI ! Trebuie sa ma pun si eu sa-mi fac o masca pentru fata,si-o infuzie cu musetel,ca am niste intrusi pe fata care ma deranjeaza[:D][;)] Dar eu nu prea am vazut pe aici ceai de musetel,bine, nici nu m-am uitat cu atentie,am sa caut azi. Cred ca abia astepti sa-ti vina domnisoara din Romania,bravoooo!!! Acushica vine iunie[flo] Imi pare foarte rau ca sotul tau este asa de incapatanat,sa mai lase munca in plata Domnului ,si sa se gandeasca mai mult la sanatatea lui,ca este cea mai importanta. Iti doresc din toata inima sa-l convingi,explica-i calm ca ai nevoie de el,fa-i capul calendar,si imposibil sa nu te asculte. Succes!!!Iti tin pumnii[flo] Sorina. "If you respect others,they will respect you!" http://community.webshots.com/user/sorina1982
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Takacamelia,ziceai ca nu poti pleca din cauza ca esti insarcinata.De ce?Asa ti-a zis dr.ca nu poti calatori?Daca asa a zis dr.probabil,daca nu ,nu ai de ce sa nu poti pleca.Zii mai multe si poate pot sa-ti dau un sfat.Dar sa stii ca sarcina nu este o piedica pt.calatorie. Numai bine. Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

An primul rand mi-e frica sa merg ansarcinata an Romania deoarece am avut 2 sarcine perdute si nu vreau sa risc sa o pierd si pe aceasta ca o sa anebunesc, acum ma duc foarte des la control,anca ma mai simt rau si nu voi rezista pe avion atatea ore,iar an al doilea rand este vorba de stat 3luni si va fi deja burtica prea mare ca no sa-mi mai dea voe sa circul cu avionul.CAMELIA[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...