Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Angi imi pare rau sa mai aud vesti nu tocmai bune despre sotzul tau. Voiam sa itzi spun doar ca in exemplul sotzului tau recunosc incapatzanarea specific japoneza. Si sa itzi spun de ce zic asta. Sotzul meu si-a scrantit glezna acum catva timp. Nu a fost o fractura ci doar o entorsa super nasoala. Cand am fost la spital i-a spus sa stea cu piciorul cat mai mult ridicat si sa nu conduca. Trebuia sa stea acasa vreo cateva zile. Pot sa itzi spun ca din a doua zi a sarit din pat si tuleo tata la kaisha. Ca s-a dus, nu ar fi problema, dar dupa ce ca i s-a spus sa evite sa conduca, el s-a apucat sa mearga la mama naibii la un client care sta la vre-o ora si ceva distantza cu masina. Deci per total vreo 3 ore de condus.[bang] Cand a venit acasa avrea glezna cat un butoi si mergea doar intr-un singur picior. Itzi dai seama ca am inceput sa il cert si raspunsul lui a fost: ca nu are cine sa ii tzina locul, ca atunci cand nu e el nu merge treaba asa cum ar trebui, ca doar el poate sa faca nu-s ce naiba pe acolo, ca are unii clientzi care prefera sa trateze doar cu el etc. Eu sincera sa fiu nu stiu ce sfat sa itzi dau, dar itzi spun cum am procedat in cazul meu. I-am spus ca eu intzeleg ca depind o groaza de oameni de el si de aceea trebuie sa aiba mare grija de sanatatea lui. I-am spus ca mai bine lipseste cateva zile si se intoarce apoi cu fortze proaspete si poate sa se lupte pe baricade, decat sa faca asa. Nu stiu cat i-a intrat la cap ce i-am zis, dar vad ca acum are mai multa grija de sanatatea lui. La mine argumentul forte a fost: daca tie ti se intampla ceva , eu ce o sa ma fac? De mine cine o sa mai aiba grija? Doar stii ca daca nu esti tu eu nu ma pot descurca[;)][hot] Bafta multa si incearca sa il convingi sa faca operatzia si sa se ingrijeasca mai mult de sanatatea lui! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult Ralu,am sa incerc sa-l bat la cap zi de zi cu vorba,de.. si ai dreptate cel mai bun argument este "de mine cine o sa aibe grija ,daca se intampla ceva" Ralu cum schimbi tu culoarea cand scri ,eu am incercat dar nu merge tot pe negru iese.Am apasat, la culoare ,la tip caracter ..dar degeaba.[bang] [flo][flo][flo]Flori penru fete![pup] Angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angi intai selectezi cu mouseul ceea ce vrei sa itzi apare colorat (textul). O sa vezi ca itzi apare cuvantul respectiv pe un fond mai inchis. Apoi lasi asa si te duci la culoare si dai clic pe ce vrei tu. [pup] O sa imi dau seama daca ti-a iesit cand o sa ma uit la mesajele tale![:p] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...