Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hia] Mey fetelor,reushitzi sa ma bagatzi in ceatza cu rapiditatea cu care umpletzi pagina dupa pagina,pe acest forum.Am shi io o-ntrebare:ziua voastra in mod normal nu are tot 24 de ore ca shi la mine [?] Io,oricit ash incerca sa imi programez treburile casnice shi timpul rezervat lu' tero-chan,astfel incit sa ramina ceva shi pentru mine,zau daca reushesc sa ma aleg cu ceva mai mult decit un prinz luat mai repede ca in pauza mare la shcoala,cu o cina servita cind ashezata pe scaun,cind in urma teroristei prin living,cind pe sub masa recuperind bucatzele degustate de tero-chan,dupa care imi mai permit un dush rapid shi cu putzin noroc,ori apuc sa citesc putzin forumul,ori vad printre gene finalul unui film shi...[nani] Vindetzi-mi shi mie,va rog,pontul:CUM va descurcatzi cu timpul asta asha de scurt shi care trece shi nespus de repede? Michiyan,nu ai pentru ce sa-mi multzumeshti mey.Imi pare rau numai ca nu am reushit sa fac traducerea intr-un timp mai scurt dar dupa cum vezi,timpul meu liber este aproape inexistent [q] Imi pare bine ca v-am putut ajuta shi oricind mai avetzi nevoie,asha cum i-am spus shi lui Gaby,datzi un semn shi va ajut in limita timpului ce-l pot folosi macar cind doarme tero-chan shi nu urla altceva de facut prin casa.Imi pare bine sa te cunosc,chiar daca numai virtual momentan shi am sa-tzi onorez cu placere invitatzia la o pizza,atunci cind v-om avea ocazia sa ne intilnim.[flo] Te rog sa-i dai shi Gaboasei un [pup] din partea mea,caci la modul in care ma descurc acum cu timpul "liber"...kiar nu shtiu cind am sa prind o clipa de ragaz sa-i dau un telefon.Oricum,am sa fac tot posibilul sa reushesc zilele astea. Simona(bidiloi),dupa ce am citit postarea ta din penultima pagina a forumului anterior,am fost tentata sa-tzi spun ca despre mine este vorba,eu fiind prietena lui Gaby de 5 ani dar nu se potrivea amanuntul cu "membru mai nou pe acest forum",deoarece fac parte de 2 ani jumate din aceasta minunata familie [dc] shi de vreun an sau kiar mai bine(tzinind cont ca tero-chan are deja 1 an juma')ii tot spun Gabitzei despre aceasta minunata comunitate,doar-doar s-o inghesui shi ea sa join the club dar...cred ca numa' ce-o ramine insarcinata,o sa dea fugutza sa se inscrie.Pina atunci insa noi tzinem legatura [tel] ,ne mai scriem citeva vorbe cind putem shi eu ii tot trimit poze cu tero-chan,ca ma zapaceshte mereu cu faptul ca n-a mai vazut-o pe Naomi de 1 an shi mai nou,i-am promis sa-i trimit inregistrarile de la botezul shi ruperea turtei teroristei.Sper sa apuc sa-i fac shi ei copiile shi sa-mi tzin promisiunea in timp scurt. Acum vreo 3 zile cind m-a sunat,kiar imi spunea ca vorbise cu tine la telefon shi ii spusesei despre DC dar cind am intrebat-o sub ce nick accesezi site-ul(ma gindeam ca deja ne cunoashtem,avind atitea prietene din Canada pe aici),mi-a spus ca nu eshti inregistrata iar ea a intrat putzin doar sa citeasca forumul despre Japonia.Imi pare bine sa te cunosc shi pe tine [flo] shi sper sa mai vorbim. Acuma,daca tot m-am lungit cit o zi de Post,urez BUN-VENIT la totzi membrii noi,sarcini shi nashteri ushoare la toate [gravi] [gravi] shi cit mai mult timp liber mamicilor super ocupate! Gramada de [pup][pup][pup] shi poate ne intilnim pe chat daca doarme bine Naomi;daca nu...mai vin o fugutza pe aici cind pot. Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Michiyan, [pup]ma bucur ca te-am descoperit ,si sper sa tinem legatura,nu ca si cu Gabitu .Ma bucur ptr.tine ca pleci acasa de sarbatori ,si spune-i lui Gabi sa nu fie egoista ptr. ca ea pleaca in iarna acasa.[jamaica]ca si Gabi? adica mult? Si eu am fumat cam 17 ani dar m-am lasat de vreo 4ani...deja nu-i mai numar, la inceput eram fff mindra,acum parca nici n-am facut-o vreodata.[cool]Astept sa-mi mai raspunzi daca ai chef sau timp.Cu drag Simona[canada] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PTR.Eddy! N-a ca acuma cu ajutorul lui Gabi, ma facusi cu inca doua prietene.Esuper cool...[pk], poate reusesti tu cel putin sa o faci sa intre cu noi aici,tu esti poate mai convingatoare.Am inteles ca si Michiyan o stie pe Gabi.(cred ca despre ea spunea Gabi)S-o urechezi un pic ,ptr. ca tu ai vechime pe aici si nu mi-a spus de tine .Oricum ma bucur inca o data si tinem legatura cu siguranta, nu? Pupici de aici [canada] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga bidiloi,eu nu[jamaica].Eu o stresez sa se lase.De aceea de cate ori zice ca o doare ceva ii spun ca totul se trage de la fumat.Gabelu acum nu mai are internet ca isi schimba provider-ul ;mai asteapta cam o luna si cred ca o sa poti comunica si cu ea.Oricum daca o sa ai ceva urgent de comunicat ,eu intru cam de trei ori in timpul zilei si cam patru ore seara.Chiar care este diferenta de fus orar intre noi si voi? bm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TIARA multumesc mult. Am reusit sa fac comanda! ERYKA nastere usoara si sa nu te temi de nimic! Pe aici prin spitale toata lumea este iasashii!Daca asculti ce-ti vor spune asistentele va fi usor! FETELOR! Voi faceti comenzi la Baharu? Au cateva produse interesante!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ptr.Michiyan,iti multumesc si mai ales ca stiu ca Gabi mai are momente in care ii e greu, incurajaz-o si tu ca eu m-am cam saturat...vorba vine! [bang]Stiu ca toate trecem prin astfel de stari dar citeodata cred ca ea mai are nevoie si de un sut in popou!Iar dif. de fus orar daca nu ma insel e cam 14 ore..dar nu stiu exact..ma documentez(adica calculez )si-ti spun, O.K.?Oricum si eu stau cam toata ziua pe el (cind imi permite bb-ul), mai ales acum ca stiu de voi o sa va urmaresc mai mult .Am prins de ieri un post de radio ce emite din Germ. in rom. numai cu muzica rom., se numeste dor de tara.Intru sa vad exact adresa si v-o trimit la toate!!!E super :manele, muzica populara, pop-disco dar numai romaneasca.Poate va inveselesc nitel.Pupicei[canada] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...