Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (6)


Recommended Posts

Salut la toata lumea! Ce facetzi fetelor? Si eu ascult Europa FM si Radio 21. Iar seara imi place sa ascult radio Romantic. (muzica, nu zgomot[;)]). Voiam sa va intreb ceva! Cand v-ati cumparat un telefon mobil, ce anume v-a determinat sa alegetzi retzeaua telefonica? Tarifele mici, modelul telefonului, aria de acoperire sau ce? Stiu ca sunt 3 retzele mari: Docomo, Vodafone si AU. Ce avantaje si ce dejavantaje sunt la fiecare in parte?
Sorina ai hotarat pana la urma in ce perioada si unde mergi? Sau mai esti in "tratative" cu sotzul tau?[:)]
Ana(azumi) ai reusit sa itzi faci comanda? Pot sa te ajut cu ceva? Daca da , da-mi un semn de viatza![pup]
Angi poate chiar o sa ne intalnim acolo!!! Cine stie?![:p] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
1.Dpdv al calitatii sunetului si acoperirii Docomo se prezinta cel mai bine si bineinteles pretul terminalului+abonamentul lunar sunt ceva mai mari.Terminalele FOMA din seria 900 sunt chiar foarte destepte http://foma.nttdocomo.co.jp/english/ 2.Dpdv al raportului pret/calitate Vodafone ofera acum un serviciu ( verifica ca merge si in orasul tau pentru ca este in dezvoltare ...) numit Vodafone Global Standard http://www.vodafone.jp/english/service/vgs/ ,telefonul poti sa-l folosesti oriunde in lume fiind si GSM standard (bun la Romanika).E putin cam scump ,29800jpy daca-l compari cu altele de pe piata dar il poti folosi oriunde esti plecat. Tot Vodafone ofera si cea mai ieftina varianta (din Japonia) ,daca te intereseaza :un prepaid card care costa minim 3000JPY/3luni iar telefonul vreo 5000JPY 3.AU ,au castigat foarte multi noi subscriberi in ultimele 6luni datorita package-lor oferite si noilor modele de telefoane http://www.au.kddi.com/english/ Cred ca pana la urma depinde de ce au alti prieteni sau cei din familie ...cu care te conversezi mai mult ...asa ca te adaptezi si tu. Btw ,ca tot ai prins gustul cumparaturilor on-line toate se pot comanda in <24ore ti-l trimite acasa. ...si maine e vineri. Everything happens for a reason... //Dan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor noi, bine ati venit! Ralu eu chiar vreau sa vad Okinawa,acum depinde de voi cand si cum,[:D]Eu prindeam europa fm.si radio contact,dar vad ca nu mai merge...era omoshiroi.. vad ca fetele mai vechi nu prea mai scriu...sunt oare in yasumi??[beach] Sorina ..pai bine mai fata..faci gogosi ,fara sa-mi trimiti?Sti ca's pofticioasa...arunca ..o gogosica aici. Angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...