Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aici, in Olanda (2)


Recommended Posts

Buna fetelor ! Si eu vreau sa ne intalnim toate dar nu vreau sa merg sa ma plimb.Cred ca ar fi mai bine sa mergem pe plaja la o terasa ca sunt o multime pe acolo decat sa vedem Madurodam -ul .Daca stam la terasa ne putem cunoaste mai bine , o punem de o barfa , ne relaxam si avem mai mult timp la dispozitie sa vorbim.Asta e parerea mea dar daca vreti sa vedem atractiile turistice e ok , de venit tot vin . De paste si eu am sa merg la socrii si nu stiu daca vom gati ceva special ...as vrea sa imi fac friptura de miel la cuptor ca imi e pofta rau .... Ieri am mers cu bicicleta dupa vreo 10 ani cred ...si am reusit sa merg f bine [:D] Pupici pt toate fetele si Paste fericit! anamaria "Fii indulgent cu altii si sever cu tine."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:X]Salut, fetelor, Dupa cum am mai spus, eu sunt disponibila pe 24 sau 25 (cel mai bine ar fi pe 25, dar si pe 24 e OK). Dar chiar ca ne hotaram rau. Hai sa supunem la vot unde ne intalnim si ce facem: 1. Madurodam intrare si apoi ne ducem la o terasa sa bem/mancam ceva si sa povestim (chiar la Madurodam este o terasa) sau 2. Terasa pe malul marii la Scheveningen,unde putem bea, manca, povesti si apoi plimbarica pe mal. 3.Combinatie intre cele doua propuneri de mai sus. Eu votez punctul 3 (sunt si cu 2 de acord). Socrii mei vin la mine de Pasti, la fel ca anul trecut si ca la Craciun. Vin si niste prieteni. In plus, mai vine o matusa a sotului meu care e innebunita dupa mine. Nu, eu vorbec serios, nu stiu ce i-am facut la biata femeie de nu numai ca ma ridica in slavi, dar si vine din Breda pana la mine (Doetinchem)sa ma ajute la diverse treburi, chiar daca eu nu i-o cer. Acum sambata vine sa-mi aduca si sa-mi lipeasca niste role de tapet cu iepurasi in camera lui bebe.Iar saptamana viitoare vine din nou sa sarbatorim Pastele. La ea am vazut un brad de care pomeniti voi anul trecut. OK. Hai sa nu o mai lungesc ca am treaba, la 6 trebuie sa fiu la cineva, iar la 8 trebuie sa ajung la socrii mei.Maine s-ar putea sa nu apuc sa scriu deoarece voi pleca la Frankfurt, la aeroport,sa o aduc pe sora-mea si voi poposi mai mult in Germania pentru cumparaturi. Daca voi reusi totusi, asta va fi foarte tarziu.[pup] Daniela Veuger si bebe mic din burtic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici nu stiu cand e Pastele. Poate ma luminati si pe mine. In legatura cu intalnirea, 2 si 3 sunt ok, dar si 1. Mie mi-e absolut indiferent. Fetelor, pe mine scuzati-ma un pic, pt ca zilele astea nu am timp deloc, asa ca intru mai rar pe forum. Ana si Edel, de unde sunteti? ca sa completam listuta. pupici tuturor Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ancuta06
Eu nici nu stiu cand e Pastele. Poate ma luminati si pe mine. pupici tuturor Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Uite aici:http://biserica.org/Publicatii/2004/NoI/Calendar.html o mina de ajutor! De luni incepe Saptamana Mare si Pastele e pe 11 Aprilie! Numai bine! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis [majoreta]2 ani pe 03.Aprilie.2004 [majoreta] PASTE FERICIT! [paste] http://community.webshots.com/user/theodorapap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor, Eu, daca nu se intampla ceva neprevazut, vin la intalnire, indiferent pe ce data e, 24 sau 25 aprilie. Pe mine nu ma prea incanta Madurodamul asa ca as prefera plaja. Dar bineinteles ca ma supun majoritatii! Asa ca decideti voi, ca eu sincer, iertat sa-mi fie, nu prea am chef sa-mi bat capul cu asta. Va doresc o zi buna,... ca frumoasa e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Iris, de unde iei tu vopsea pentru oua? Ca eu n-am nici o idee... Cred ca o sa fac si eu niste pregatiri anul asta, daca nu ajung acasa asa cum mi-am propus;-( de Pasti...Desi dupa experienta amuzata cu mucenicii (care aratau asa...foarte mlastinos[:D]), ma gandesc de doua ori. Dar oua parca totusi as vrea sa am. Mai am o intrebare pentru voi fetelor: parca anul trecut, cand nu eram inca in Olanda, vazusem ca se tine slujba de Pasti la o biserica romaneasca ortodoxa din Haarlem. Nu sunt eu foarte religioasa, dar parca totusi de Pasti mi-ar placea sa merg...Stie vreuna din voi ceva de asta? Si se gandeste cineva sa mai mearga? In alta ordine de idei, sper sa ajung si eu la intalnirea din aprilie, si sunt buna de cinste: azi mi-am ridicat verblifsdocument-ul!!![cool]Dupa cateva luni de asteptare...asa ca-s tare fericita![bis] Gata, ma duc la plimbare...kusjes! http://community.webshots.com/user/ruxi_onne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, lista e deja facuta! Pai nu v-am tot trecut eu pe ea dupa cum v-ati anuntat prezenta?! O mai copiez aici o data ca sa vedeti cum stam: Danab, Den Haag Danyce si sotul, Doetinchem Lena, Deventer Ancuta06, Arnhem Ana,.... AAM, Utrecht Mag_d2002 si prietena ei,Ter Heyde Dialu, Den Haag Iris2002, Den Haag Daca este cineva care doreste sa vina si nu este pe lista sa spuna. Dupa cate vad eu nu sunt prea multe doritoare de vizitat Madurodam-ul asa ca eu zic sa ramanem la varianta cu terasa pe plaja. Fetele care vin din alte parti veniti, va rog, cu propuneri pentru ora la care vreti sa ne intlanim. Pentru cele care locuim in Haga nu cred ca ora constituie o problema. Haideti insa fetele din Haga sa ne batem capul si sa gasim o locatie potrivita. Si mie mi-e greu sa spun unde anume si poate si voua, asa ca mai bine venim fiecare cu cate o propunere si apoi alegem cea mai buna varianta. Rukki, eu am cumparat vopsea de oua de la DA.Sigur gasesti si la Etos, Kruidvat, supermarket. Eu pana anul trecut vopseam oua in foi de ceapa rosie si alba dar anul asta vreau sa fac si oua colorate cu culori. Caldut afara dar ce pacat ca soarele s-a ascuns dupa nori. Va pup si mai vorbim. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetili sunt super incantata de ideea cu terasa pe plaja, eu zic sa alegem o ora de genul: 1-2 dupa-amiaza ca e weekend si tot ne trezim un pic mai tarziu si pana ne bem si noi cafelele, alea-alea, plus ca eu fac cam 2 ore cu trenul...as veni cu masina cu husbandul, dar las ca-mi prinde si mie bine sa mai fug un pic de langa ei [:D]...sa stea impreuna plus ca daca sunt curse de motor la televizor l-am pierdut pe al meu de musteriu, chiar asa mai are vreo fata vreun barbatel cu motor ca ne gandeam ca poate o punem de o plimbare pe motor acu ca e vreme frumoasa impreuna...mai asa de frumos a fost azi ca am umblat la maneca scurta si ce era in oras pe la 9 nu va pot spune, terasele full ca erau si magazinele deschise, la noi joia sunt pana la 9. In alta ordine de idei, eu sunt anti-talent la gatit, noroc su sotul ca il mai apuca cateodata harnicia [:D]...dar eu in afara de supe la care pun ce-mi trazneste mie prin cap, dar in special broccoli ca-mi place de moarte, altceva nu ma incumet ca ia foc buctaria [bang] Deci eu doar oua rosii fac, ca altceva o sa cumpar de-a gata, eu vreau sa le fac cum este traditzia in familia mea olteneasca numai rosii si cu frunze de plante de o sa iasa albe frunzele pe oua rosii...o sa ma uit la DA sa vad daca gasesc...si intrebare intrebatoare: a gasit vreuna dintre voi branza alba de vaca aici, spunetzi si mie pls ca mor de [pofta]...insa daca nu nu-i bai ca ma duc peste o lun ain romanika, deci bag repede o portie de branza alba cu rosii....mmmmh, lekker!! [pup] Lena met poolbeertje Freya (5 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Goede morgen meisjes, Chiar ca e frumos zilele astea, parca vad ca in weekend, daca vreau sa ies si eu la soare, ploua... Lena, si eu sunt cam ca tine la bucatarie, si cu ouale la fel, le vopsesc cu frunze... le plac de numa`celor din familia olandeza ! Cu ora propusa de Lena sunt de acord, 1-2, sa ajunga si fetele de departe... in Scheveningen sunt o gramada de terase, ma intreb daca se poate rezerva. terug naar mijn werk, doooeeeeeeiiiii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...