Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aici, in Olanda (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor eu nu mai pot veni pe 25 caci pe 23 plec in Romania...va doresc o petrecere frumoasa!! Si mai ales un Paste fericit alaturi de familiile voastre!! Sa aveti parte numai de bucurii!! [flo][flo][flo] Lena &[bibe] Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, Ce faceti, in pregatiri de Paste? Eu vreau sa vopsesc oua maine si azi vrem sa cumparam un tuinset, sunt curioasa ce gasim... incepe sa fie frumos afara si e pacat de curticica mea daca nu am si pe ce sa stau la soare... Anna si Rukki, si eu am aceeasi senzatia, oamenii din jurul meu nu gindesc astfel, insa politicienii profita de situatia economica si inventeaza solutii pe care olandezii sa le imbratiseze... cum, din pacate, cei mai multi in cu WW si WAO sunt allochtonen, ideea a fost la indemina. Nu cred sa fie ratificata, dar e de necrezut ca se sugereaza asa ceva... daca ar zice: toti cei care lucreaza in Olanda sa aiba un arbeidsverleden de 7 ani inainte de a avea dreptul la WW sau WAO, as zice, e nedrept,dar OK...gelijke monniken, gelijke kappen... Ana, noi nu mergem la biserica de Paste, in Romania mergem de obicei, aici insa nu am fost la nici o biserica romaneasca. Tututs, drum bun si sarbatori fericite in Romania ! Edel, eu stiu doar de o biserica romaneasca in Schiedam.... Lena, pacat ca nu ne vedem, dar va fi, cu siguranta, si o alta intilnire... Fetelor, spor la lucru, sa va gaseasca iepurasul (la mine a venit la servici ieri !) kusjes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...