Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aici, in Olanda (2)


Recommended Posts

Tare mi-e ciuda ca nu pot veni si eu...oricum va doresc distractie placuta. Fabya,listuta nu cred ca exista; eu nu locuiesc in Nijmegen. Anne-Sarah,eu stiam cum fac animalutele si continui sa ma amuz.Dar sa le auzi p-alea cu: cioc-cioc,baltabac,plosc...si nu mai imi vin in minte.Pt mine cainii latra clar ham-ham,unde aud ei woef-woef sau waf-waf nu stiu[:D]. O zi placuta, Fleur http://community.webshots.com/user/fleu1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fleur... eu nu stiu onomatopeele:):) fa si tu un pustiu de bine daca le stii:)::) Fiica-mea e inca mica pentru chestii de acestea... dar am niste prietene care chinuie sa explice copiilor de ce si catelul vorbeste limbi straine:):):) Ca intreaba si gogosile mici... daa... vorbesc... si pe al nostru cand il invatam:):):) Andreea inca in Eindhoven Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea sa stii ca am studiat cu al meu barbat onomatopeele astea si el zicea ca soarecii fac peep-peep...parca-s telefoane mobile, dar eu i-am zis ca fac chitz-chitz si a zis ca e parca mai logic [:D] Oricum mi le-a zis pe toate dar acum nu le am in softul de la purtator (vezi "capatzana")...da las ca-mi fac un pustiu de bine si le pun odata pe toate aici. Fetelor eu sunt de acord, vin, numai ca pe 17 s-ar putea sa o botez pe "t-rex", dar daca nu, io-s prezenta. [pup] Lena cu floricica Freya P.S. Fleur si mie imi place cum suna "fata din Friesland" mai ales ca stai intr-o zona atat de frumoasa [flo] P.P.S. Dana io am inteles ce au zis fetele si tu oricum ai inteles [flo] , vreau sa va zic ca io cred ca sunt singura afoana rau de tot la "preparatele" de Paste, poate incerc totusi sa fac niste oua rosii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea o parasesti de tot? Adica va mutati in alta tzara? Caci din cate am citit eu din alte subiecte tu esti casatorita cu un canadian si predai la universitate, nu-i asa? Pai atunci va doresc numai bine si sper sa va duceti spre zari mai calde si fara [pic]...:)):)) Tu esti o dragutza imi pare rau daca nu o sa ne cunoastem [flo] dar onomatopeele le pun pentru fetele cu bebici mici care o sa fie saracii derutati de atatea limbi pe care le vorbesc si animalutzele?! [;)] Socrii eu nu am caci au murit amandoi, deci nu pot sa ma pronunt, dar are Freya in schimb o sora de 23 de ani, care mi-a devenit cea mai buna prietena si m-a introdus in clubul ei de prietene, fete foarte inteligente si dragutze...ah, ca sa precizez, sotul are 45 si io 30, deci de-asta are Freya o "zusje" topita dupa ea [:D], sotul mai are si un baiat, de 21, dar acesta nu l-a iertat nici acum ca tatal s-a recasatorit si are si un copil, deci ca sa vedeti mentalitati la doi copii crescutzi de aceiasi parintzi [;)] tot ziens, Lena&company Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lena, plecam in State, deja suntem cu un picior colo si unul dincolo. Si Long Island nu-i mai calda... chiar a tot nins toata primavara.... da sa vezi la pensie.... in sudul Frantei merg:):):) sau la Barcelona:):):) Si sa stii ca eu chiar vreau onomatopeele, ca doar n-am tocit la olandeza ca sa-mi scape taman partea faina:):):):) Si sa vezi ce limba secreta vom avea noi doi cand nu vrem sa priceapa cineva ceva!:):):) Distractie placuta la intalnire fetelor... si nu in ultimul rand: Vreme Buna! Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, vai nu pot sa-ti spun ca, desi nu am fost niciodata in State, cand am citi ce ai scris tu depsre Long Island, "insula ta" mi-a placut la nebunie, ai talent asa ca te asteptam cu alte povestioare cand o sa ai ceva timp si o sa te lase "prajiturica"...;))) [pup] Lena&Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ! Sa va zic si eu de socrii mei (deocamdata prezumtivi ca nu sunt casatorita cu Sander so u never know....).Asa deci am una bucata de socru pe nume Wim , un super simpatic si un dragut,ne intelegem foarte bine si el a fost primul care m-a primit cu bratele deschise .Am o bucata soacra pe nume Joke (nu e o gluma , asta e numele ei ) care este si ea o simpaticutza dar mai mica ( ceva neintelegeri trecatoare la inceput dar pe drum si-a revenit).Oricum amandoi sunt niste scumpi pe care ii iubesc din tot sufletul si ii admir .Ma trateaza ca pe fiica lor si ma rasfata .Ne vedem cam o data la 2 saptamani cu tot familionul (sora, frate ,cumnat,cumnata). Eu cred ca pot veni oricand la intalnire(cred). P.S.Eu nu am vrut sa jignesc pe nimeni cand mi-am expus parerea si nici cand am spus "fata din Friesland" ,mi-a fost mai usor asa dar acum stiu ca "fata din Friesland" este FLEUR.Promit sa va invat pe toate dupa nume si oras. Oricum pupicuti pentru toate romancele din Olanda oriunde va aflati.[nl][nl] anamaria "Fii indulgent cu altii si sever cu tine."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, fetelor, Eu cred ca ma duc azi in oras. Ar cam trebui de fapt sa duc cartile la biblio ca altfel platesc amenda. Si cred ca o sa-mi iau si ceva hainute de graviduta. Dar mi-e asa o lene azi!Si mai e si innorat. Va urez o zi cu soare, macar la figurat, daca nu se poate la propriu. Pupici multi, Daniela Veuger si bebe mic din burtic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...