Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aici, in Olanda (2)


Recommended Posts

Fetelor, Depinde foarte mult la ce ora e intilnirea...daca ne intilnim in timpul zilei putem merge la o terasa, sunt o gramada, si sunt si unde se poate si minca. Daca merge mai spre seara putem merge la Crazy Piano`s, muzica buna, atmosfera faina, cocktailuri de milioane... deci cam cum ar fi preferintele voastre? Mai am o idee: daca ati veni ziua mai devreme, sa facem o intreaga zi din intilnire, am putea merge pe la Madurodam, e in drum, cu tram-ul... pentru fetele care inca nu l-au vizitat. Orice alte idei sunt binevenite, desigur.... va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut, fetelor, Uite, sunt si eu in trecere pe acasa in weekendul asta. Ieri am fost in vreo trei locuri, la prieteni si rude. Asa e cu zilele de nastere aici. Merci Dani (Iris) pentru informatie. Acum ma grabesc sa ajung la socrii mei. Dau deja telefoane disperati bietii. Chestia ca eu am cam lungit-o cu spalatul (meu), machiatul,etc. si acum tre' sa o cam intind. Scriu mai multe diseara. Va pup si numai bine, Daniela Veuger si bebe mic din burtic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dani, propunerea ta de a vizita Madurodam-ul mi se pare excelenta, eu l-am vazut de 5 ori pana acum dar tot o sa vin cu voi daca se hotareste pana la urma sa mergem acolo.Fetelor, ideea de a ne intalni si a sta impreuna o zi iarasi mi se pare buna, am considera-o ca o mica excursie. Ancuta, nu ne-ai spus daca te-ar incanta ideea de a vizita Madurodam-ul?! Va pup si ne auzim curand. Tot straks, Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Ma bag si eu in subiectul vostru ca sa va spun ca de o jumate de ora la TV e un reportaj despre Amsterdam si m-am gindit imediat la voi! Deja am citit aproape tot ce a-ti scris si cu un ochi vad reportajul.Ceea ce vad e foarte interesant si frumos! Seducator,asa spune! Reporterul a numit Amsterdamul ORASUL LIBERTATII!!! Venetia nordului! I-mi plac strazile curate,fara masini(aici sint atit de multe!). biciclete peste tot,tamvaiul,statia centrala de tren construita deasupra marii,vapoarele,coffee-shop pline de strani si studenti,reporterul chiar acum explica ca e legal in unele coffee shop's sa se vinda 5 gr cannabis,fara ca asta sa insemne ca daca e permisa vinzarea drogurilor usoare,cineva care face comert cu cocaina nu va plati,apoi cartierul cu lampile rosii cu zecile de fete in vitrine,aproape mi-e rusine sa ma uit! Pare socant,dar cred ca e mult mai corect cind totul e controlat si nimic nu e ilegal! Ce sa mai admir??? Lalelele,tocmai sint in piata de flori care e plina pe toata partea dreapta de mii de flori,e feeric,auzi laleaua a fost la bursa la un moment dat!!! A trecut la cel mai mare tirg din Europa,sau bazar,nu stiu cum se spune pe acolo,e atita liniste,oamenii parca nici nu sint acolo,nu se aude nici o sirena de politie,nici un claxon de masina,parca si vintul s-a oprit si nu bate! Aici e un adevarat haos in tirguri,tipete,claxoane,mojici,badarani,albanezi...brrr! Aaaa,si despre casele de pe Amstel,cu geamurile deschise,fara perdele si oameni cu inimi calde!!! Norocoaselor! Au pus reclame...eu astept de la voi povesti despre locul in care traiti,e un oras si o tara deosebita! Macar sa fi avut si eu aici mai multe fete cu care sa discut despre locul in care traim,dar pina atunci,calatoresc alaturi de voi si de toate celelalte bune prietene de pe [dc] Petrecere frumoasa la intilnire si sa faceti multe poze ca sa va vedem si noi! [pup] Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis [majoreta]2 ani pe 03.Aprilie.2004 [majoreta] PASTE FERICIT! [paste] http://community.webshots.com/user/theodorapap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce draguta esti Theo,descrierea facuta de tine este foarte frumoasa. Eu astept cu nerabdare deschiderea parcului floristic Keukenhof, este superb!!! Atat de multe flori la un loc nu am vazut niciodata! Totul este atat de bine si frumos aranjat in acest parc, se tine cont de fiecare detaliu! Olanda este o tara frumoasa, trebuie insa sa vrei sa o descoperi! Te pup cu drag pe tine si frumosii tai baietei. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, eu nu stiu despre ce e vorba, dar ma incanta sa vad orice. Eu nu am avut deloc timp si energie sa fiu turista aici, asa ca nu am vizitat nimic. Poate vara asta sa mai descopar si eu cate ceva. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana dinspre partea mea fie cum o fi...ca nu vin cu copilitza, dar sa nu o amanatzi ca dupa plec la romanika...Theodora dragutzo, mama de doi copilasi frumosi asa cum descrii tu olanada mai sa ma indragostesc pentru a doua oara...[flo][flo]...noi fiind aici in miezul problemei uneori si uitam sa ma privim in jur, noroc cu tine ca ne mai reamintesti!! Fetelor azi am fost la picnick in paduricea de langa palatul regal de la Apeldoorn si a fost asa frumos, m-am plimbat prin padurice cu ursuletzul ala mare si cu ursuletzul ala mic, au mai fost doua perechi prietene de-ale noastre cu inca trei copilasi dar astia ceva mai marisori...si cand ne-am oprit la un moment dat sa luam de la un snack-bar niste cartofi cu mayo ce credeti ca zice zanutza aia mica a pretenilor nostri, un ingeras blond de 3 ani...ca ea vrea sa munceasca acolo si se uita la maica-sa si o intreaba : mamai cum il cheama pe nenea care face cartofii...maica-sa se utia pe ecuson si zice : Franz...eh, si aia mica zice: Franz sa stii ca nu e nevoie sa ma platesti eu te ajut, ca vad ca ai mult de munca saracutzul de tine si se apuca se sa stranga ea cutiile goale de sucuri si resturile de pe mese...mey, am ras cu lacrimi...ce harnicutza era ea [:D] [pup] Lena&poolbeertje Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[;)]Salutare natiune, M-a distrat povestioara ta, Lena. Si eu am fost ieri la niste prieteni, iar acolo erau 4 pitici cu care/si de care m-am distrat nevoie mare. Asa niste piticuti cu personalitate n-am vazut de mult. Pe deasupra, mai erau si frumosi foc. A propos de intalnire, pe mine ma incanta mai mult o terasa cu vedere la mare decat Madurodam-ul, dar daca neaparat acolo vreti, o sa fiu si eu prezenta. Nu de alta, dar peste 1 saptamana e posibil sa merg chiar cu sora-mea acolo si asta ar insemna sa vad acelasi loc de 2 ori intr-o luna. In legatura cu frumusetea tarii in care traim vreau sa spun ca si eu am cam strabatut tot felul de zone turistice cu soacra-mea. Aveam (pana am ramas eu insarcinata) obiceiul de a ne plimba cate 20-30 km pe jos in fiecare vineri, iar rutele alese erau intotdeauna deosebite. Uneori aveam impresia ca ma plimb intr-o carte cu basme. Asa de impresionata eram de ceea ce vedeam. Sper sa reluam cat de curand acest obicei, chiar daca pe distante putin mai scurte. Voi ati fost vreodata la Efteling? Va intreb deoarece azi mi-a reamintit soacra-mea ca trebuie sa ajung si pe acolo. Din cate stiu eu e un parc de distractii pentru copii. Poate imi dati voi mai multe informatii. Acum va las, dar iau din nou legatura cu voi maine. Pupicuri multe, Daniela Veuger si bebe mic din burtic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Ce grozav e sa ai weekend de trei zile.... hmmm, sotul meu doarme inca, si eu colind internetul... Dana draga, si eu am vazut Madurodam-ul de o gramada de dati, ma gindeam ca poate sunt fete care inca nu l-au vazut... putem vota, desigur... si e doar o idee, sigur ca putem sa mergem direct la mare. Theodora draga, esti o scumpete... si eu ti-am citit postarile si ti-am vazut flacaii, sa-ti traiasca ! Daca aveti vreodata drum prin Olanda, mi-ar place sa te invit pe la noi ! Ancuta, Madurodam-ul e Olanda in miniatura, uite aici un link http://www.madurodam.nl/default.asp?lng=nl Mie imi e drag, desi in primul an in Olanda fusesem de vreo patru ori si ma cam saturasem... de citeva ori, cind mergeam prin februarie-martie, era o expozitie de sculpturi in gheata acolo, superba ! Lena, cind pleci tu in Romania? Esti aici pe 24-25 aprilie? Si...locuiesti in Apeldoorn? Am vizitat castelul regal de acolo, e foarte frumos... si am inteles ca e inca acolo expozitia de rochii de mireasa ale ultimelor regine... eu am vazut-o in Amsterdam, in Nieuwe Kerk.... Povestioara cu copilasii e super... eu am doi nepotei din Columbia (adoptati de cumnatii mei) si prima data cind erau cu mama lor pe bicicleta, spre scoala, si era ceata9cu care nu erau obisnuiti), cel mare a inceput sa tipe: mama, am orbit, nu mai vad! Danyce, nu am fost nici eu, inca, la Efteling... am inteles ca e foarte fain, e un parc de distractii cu palate, zine, personaje din povesti, desigur ca sunt foarte multi kabouteri...cred ca merg in mai ca vin ai mei pentru o luna si oricum nu i-am dus acolo pina acum... Fetelor, stiti ca weekend-ul ce vine e Kom in kas? pentru cele care inca nu au fost, vi-l recomand din inima... e o actiune prin care serele sunt deschise publicului, sunt autobuze gratis de la locurile de parcare la sere, si poti sa vizitezi cam toate felurile de sere: castraveti, ardei, rosii, dar si cele de flori ! E o minunatie, merita vizitat ! doooooooeeeeeeeii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...