Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, eu sunt de la "bebelusi de oct-noi-dec"[copil][copil][copil]. Am intrat aici sa va salut si sa va urez o sarcina cit mai usoara si multa sanatate si pt ca am vazut-o pe Carmen suparata de unele vesti proaste(imi pare nespus de rau pt acele gravidutze), am zis sa va mai inseninez putin ziua si cu vesti bune de la o fosta gravidutza tot de "noiembrie-decembrie..dar 2003". Deci mii de pupici de la Aldito bandito, micul meu scorpion nascut pe 15 noiembrie 2003, cu 4090gr si 54cm:)))) Anul trecut pe vremea asta eram in vizita Romania si o prietena mi-a povestit de acest forum, am citit de pe margine fara sa ma bag in discutii pina m-am hotarit sa stau la birfa si cu alte viitoare mamici si de atunci numai pe aici sunt[:D], chiar daca acum am asa de putin timp. Toate cele bune fetelor, acum e o perioada si grea si plina de emotii si uneori de nervi(nu stiu sincer cum m-a suportat sotzul[:D]) dar mai ales o perioada superba si unica! E drept ca abia acum dupa 4 luni si ceva mi-o amintesc cu placere[:D][:D]. Va doresc o nastere usoara de pe acum, sa nu va fie frica celor care sunteti la primul bb, o sa vedeti ca exact nasterea chiar daca e mai dureroasa e de departe cel mai important si frumos eveniment! Chiar daca nu ma credeti acum, va asigur ca asa e! Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga, sa-ti traiasca Aldito...si poate pe viitor va apare si ..Aldita?[:D] Eu m-am hotarat: azi ma postez la coada la ecograf[:D] si maine sper din suflet sa vin cu cele mai bune vesti, si sa va spun cat a mai crescut bebica al meu. Va pup pe burtikutze! Carmen [gravi] DPN 31 octombrie http://community.webshots.com/user/camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie m-i s-a"strans" inima cand am citit de Lorelai si Florypop... Nici nu vreau sa-mi imaginez ce e in sufletul lor acum. Ca si ileden si camys_2000, nici eu nu am deloc greturi, ameteli... In loc sa fiu fericita, sunt ingrijorata ca nu am aceste simptome... Eu chiar ma simt foarte bine, sanii nu ma deranjeaza, durerile de burtica au disparut aproape de tot... nu stiu nici eu daca e bine ca sunt asa, dar asta e... Jasmine, mie le eco ( 5 sapt. de la UM) mi-a spus, asa: sac ovular cu diam. de 3,5 mm; Ovar drept - corp galben cavitar. De embrion nu a zis nimic. Cat ar putea sa aiba embrionul in acest caz??? 1mm?? deja mi-e frica.. Diferenta intre noi e de 1 sapt. dar, ca si dimensiune a sacului la mine e mai putin decat jumate'. Oare e OK?? Dr. nu mi-a zis nimic, iar cand am fost acolo nici macar nu aveam idee de aceste dimensiuni. Asa ca nici eu nu am intrebat. A mai fost cineva la eco la 5 sapt.??? Cred ca maine cand imi fac analizele o sa-mi fac si hCG-ul sa vad daca e in limite normale. Dar daca ar fi ceva in neregula, ar trebui sa ma simt rau, nu-i asa? [pup], Dana, UM 22 febr.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danette,nu stiu nici eu ce si cum. Dar te rog nu te mai ingrijora degeaba.O sa-ti spuna doctorul ca e bine,ai sa vezi.Ce rost are sa te stresezi? Si pe mine m-au intors pe dos vestile despre Lorelai si Florypop. Cert e ca nu stim ce va urma.Dar cred ca Dumnezeu e acolo sus si va avea El grija de toate. Jasmine [gravi] 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Burticile! Si pe mine m-au dat peste cap vestile cu Lorelei si Florypop, dar nu cred ca trebuie sa va ganditi la ce e mai rau. Ganditi-va ca nu faceti bine la bb cu ganduri negre si framantari... Asa cum a spus si Jasmine, Dumnezeu a acolo, undeva si vegheaza asupra noastra. Haideti, fiti optimiste, va rog! Cris [gravi] 6 sapt si 4 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau si mie de florypop si lorelai, stiu prin ce trec sau macar pe jumatate. Si mie mi-e teama de o noua pierdere de sarcina, dar nu-mi ramane decat speranta ca bebe va trece "testul" de data asta si va reusi sa ajunga la finalul celor 9 luni sanatos, mare si voinic. Asta-i si motivul pentru care si eu ma tem inca sa-i anunt pe cei de la servici. Te poti trezi ca intr-o zi totul se spulbera. Nu-i usor deloc sa-i anunti ca vei avea un bebe si apoi peste cateva saptamani sa-i anunti c-ai pierdut sarcina... Doamne sper sa-l ajuti pe bebelusul meu sa treaca cu bine peste toate cate ii sunt pericole acolo in burtica... E greu, cel putin pana incepe sa miste, n-ai de unde sa stii ce se intampla cu el acolo, tu te simti bine, iar el acolo se poate lupta cu o armata intreaga sau poate ca e deja ingeras. Offf, asa m-a dat peste cap vestea fetelor, mai ales a lui Lorelai care a pierdut sarcina la 14 sapt., moment in care se considera ca riscurile se reduc foarte mult. Pana la urma nu poti fi sigur niciodata pana nu-l vezi cu ochii tai iesit din burtica... Si cand ma gandesc ca maica-mea mi-a zis ca ea cand a fost insarcinata cu mine a ajuns prima data la medic la 8 luni ca s-o ia in evidenta pentru nastere. Era deja la al 3-lea, iar pe vremea aia nu exista atata preocupare, cel putin nu in mediul lor. Pentru dimensiuni cititi odiseea celor 40 de sapt. de sarcina. De multe ori sunt date aici dimensiuni ale embrionului si fatului: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=135 Va spune ce se intampla in fiecare saptamana de sarcina. Mie inca mi-e rau, vomit parca mai rar, dar icnesc toata ziua. Si am inceput sa mananc un pic mai bine. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 9 sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele! Ce mai faceti azi? Try,nici eu n-am avut curaj sa anunt vestea cea mare nici la servici dar nici acasa.Nici macar parintii mei nu stiu.Nici socrii.Mi-e teama sa nu se intample ceva rau si daca (Doamne fereste) ar fi sa se intample o nenorocire n-as vrea sa mai stie si ei,sa ma tot intrebe "ce s-a intamplat",sa se agite,etc. Nu ne ramane decat sa ne punem speranta in Dumnezeu,ca va avea grija de bebeii nostri. Am "furat" un link de la "Mamici de oct" (sper sa nu se supere) : E misto ca iti da un calendar pe zile,adica stii in fiecare zi in a cata zi a sarcinii esti (trebuie bifata prima optiune : prima zi a ultimei menstruatii) : http://www.obmd.com/calendar/default.asp#Calendar Jasmine [gravi] 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,fetelor.Stiu ca nu am scris niciodata la "Mamici de noiembrie-decembrie", dar asta nu inseamna ca nu v-am citit mesajele in fiecare zi [:D], sperand sa ma alatur si eu voua. Si iata ca visul meu s-a implinit.Azi dimineata am facut testul si au iesit 2 liniute,desi cea de a doua un picut mai stearsa, eu sunt sigura ca sunt [gravi]. Ma primiti si pe mine alaturi de voi ? [pup] Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...