Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (2)


Recommended Posts

Dragele mele, sa va dau cateva informatii despre mine,presupun ca ma veti adauga si pe mine me listuta cu gravidutze. Data UM a fost 29 februarie si dupa calculatorul de pe prima pagina se pare ca DPN este 5 decembrie. Eu am 22 ani,impliniti in ianuarie si sunt tare fericita ca voi fi o mamica tanara cu ajutorul lui Dumnezeu.Tot ce vreau este ca sarcina sa fie bine,chiar daca imi va fi mie mai rau,bebele sa fie sanatos. As avea o rugaminte la cele din Bucuresti. Imi puteti spune si mie cand este bine sa fac analizele de sange sau cand ar trebui sa merg prima data la ginecologul meu? Sau mai intai trebuie sa merg la medicul de familie? Si unde ati facut voi analizele? Hai ca v-am bombardat cu intrebarile din prima zi. Dar stiti si voi cum e cand afli ca esti [gravi]. Eu sunt foarte agitata si inca nu imi vine sa cred [cool]. Va pupic si sper sa ma ajutati un picut si pe mine, ca tare mult am nevoie de raspunsuri la intrebari! [pup] Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit Claudia, felicitari [bis], sarcina usoara si BB [copil] sanatos...poti face testul de sange beta hcg, incepand de azi, oricand (eu l-am facu in a doua zi de intarziere)... fetele, e f interesant calendarul de pe ObMD.com, poti urmari fara probleme varsta sarcinii cat si momentele cheie, tocmai il descoperisem si eu la colegele mai "mari". Intrati pe www.chinagold.com sa vedeti ce sex se preconizeaza ca ar avea BB-ul vostru, in functie de varsta lunara a mamei. Mai stiti si alte site-uri sau ... altceva ptr amuzamentul de a afla sexul BB-ului? Mie, de ex, imi e indiferent ce va fi, sanatos sa fie, ca tot pretiosul [bibe]meu e...ca e fetita, ca e baietel... [pup] aime [gravi] 6 saptamani si 4 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , burtici! Felicitari Misticgirl! si sarcina usoara . Ce mamica tanara o sa fii! Analizele trebuie facute cat de curand , pana la sfarsitul primului trimestru de sarcina, ca sa se poata lua masuri in cazul unor eventuale probleme (Doamne- Fereste!)La ginecolog e bine sa mergi in jur de 8 saptamani de sarcina daca vrei sa faci eco, (daca ai rabdare pana atunci!) , atunci se vede sigur si inimioara piticului.Pentru diagnosticare doar, poti merge si acum. Eu la prima sarcina , desi nu am avut practic nici o problema , am stat cu spaima in suflet permanent si am facut tot felul de scenarii care mai care mai pesimist. Si , sincer in afara de stresul permanent , nu mi-a folosit la nimic. De data asta mi-am propus sa fiu mai relaxata , si sper sa si reusesc. Azi merg la doctor sa vedem cum merg lucrurile . [pup] Roxana 1. Elyanne ....UM 22 ian....DPN 2. IrinaA ....UM 24 ian....DPN 3. Camys2000 ....UM 25 ian....DPN 31 octombrie 4. Ela2001 ....UM 25 ian....DPN 2 nov 5. Try ....UM 26 ian....DPN 1 nov 6. Gioni ....UM 28 ian....DPN 7. Roserb ....UM 14 ian....DPN 8 nov 8. Moss ....UM 1 feb....DPN 9. Hannen ....UM 4 feb ....DPN 10 nov 10. MariamO....UM 5 feb....DPN 11. Hena ....UM 6 feb....DPN 16 nov 12. Laura Miu....UM 12 feb....DPN 13. Trinity ....UM 14 feb....DPN 20 nov 14. Jasmine ....UM 14 feb...DPN 20 nov 15. Mihaela Ema....UM 15 feb....DPN 28 nov 16. Aime....UM 16 feb....DPN 17. Madachan ....UM 17 feb....DPN 28 nov 18. Ileden ....UM 17 feb ....DPN 19. Danette....UM 22 feb....DPN 27 nov 20. Mate ....UM 24feb....DPN 30 nov 21. Ellina....UM ....DPN 7 dec 22. Printess2 ....UM ....DPN 23. Diana 2004 ....UM .... DPN 24. Misticgirl....UM 29 feb....DPN 5 dec
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Executat! 1. Elyanne ....UM 22 ian....DPN 2. IrinaA ....UM 24 ian....DPN 3. Camys2000 ....UM 25 ian....DPN 31 octombrie 4. Ela2001 ....UM 25 ian....DPN 2 nov 5. Try ....UM 26 ian....DPN 1 nov 6. Gioni ....UM 28 ian....DPN 7. Roserb ....UM 14 ian....DPN 8 nov 8. Moss ....UM 1 feb....DPN 9. Hannen ....UM 4 feb ....DPN 10 nov 10. MariamO....UM 5 feb....DPN 11. Hena ....UM 6 feb....DPN 16 nov 12. Laura Miu....UM 12 feb....DPN 13. Trinity ....UM 14 feb....DPN 20 nov 14. Jasmine ....UM 14 feb...DPN 20 nov 15. Mihaela Ema....UM 15 feb....DPN 28 nov 16. Aime....UM 16 feb....DPN 21 nov 17. Madachan ....UM 17 feb....DPN 28 nov 18. Ileden ....UM 17 feb ....DPN 19. Danette....UM 22 feb....DPN 27 nov 20. Mate ....UM 24feb....DPN 30 nov 21. Ellina....UM ....DPN 7 dec 22. Printess2 ....UM ....DPN 23. Diana 2004 ....UM .... DPN 24. Misticgirl....UM 29 feb....DPN 5 dec [pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine-ai venit in rindul nostru Claudia. Analizele le faci la medicul de familie si sint gratuite. La ginecolog e bine sa te duci pe la 7-8 saptamini ca sa se vada ceva la ecograf. Iti urez o sarcina usoara si un bb sanatos.[pup] Ela2001 [gravi]- 10 saptamini de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata, fetelor, eu m-am calmat. Am fost la ecografie si e bine bebelu, are 2,5 cm. Prin saptamana 14 mai merg sa vada daca e bine inserata placenta, acum inca nu se vede. Va pup si va doresc numai bine! Carmen [gravi] DPN 31 octombrie http://community.webshots.com/user/camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Ma primiti si pe mine? Sunt atat de bucuroasa ca pot scrie la un subiect cu Mamici de ..., cum nu va puteti inchipui. Aseara am facut testul, pozitiv in sfarsit (sper sa nu fiu tocmai eu intre erorile de 1%). Dupa calculul site-ului DPN ar fi 10 decembrie (bucurie mare, sagetator ca mine). Ceva despre mine: 33 de ani, mai am un baietel de 2,7 ani, o scumpete de copil (leu ca taica-su). Am ceva emotii (destul de mari) ca am mai avut o sarcina oprita din evolutie acum 9 luni. Sper sa fie totul bine de data asta. Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am aflat ca greturile au varful de manifestare intre sapt. 8 si 10, deci, teoretic de luni incolo (termin sapt. 10) ar trebui sa ma simt mai bine si sa scada treptat totul pana in sapt. 13. Ne-ai dat cum sa ne calculam varsta lunara, da' unde-i tabelul cu incadrarile pentru fata-baiat corespunzatoare varstei lunare???? Uite-aici un link pe care l-am gasit ieri si foarte bun pentru fetele aflate pana-n sapt. 10 pentru ca arata pozitze cu embrionul si cateva cuvinte despre dezvoltarea lui. http://www.babybaby.pwp.blueyonder.co.uk/weeks.html Mergeti de la stage 1 pana la stage 23, ele acopera primele 9 sapt. de sarcina. Vedeti ca da di dimensiunile embrionului si in coltul de sus-stanga e si dimensiunea scara 1:1 a embrionului. Dupa sapt. 10 vad ca n-au mai pus poze. Incepand cu sapt. asta la mine bebicu isi formeaza sexul. Dar e greu de distins pana mai incolo. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 9 sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...