Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mamicilor,unde ati disparut?!
Eu am intrerupt pastilele date de dr. (Duphaston),mi se facea rau de fiecare data cand le luam, dr. mi-a dat pt. 21 zile,eu le-am luat 10 zile, ar putea fii problema ca le-am intrerupt??? De abia miercuri ajung la dr. sa-l intreb,ce credeti? Eu de mica am probleme cu luatul pastilelor,iar astea mi-au pus capat( trebuia sa iau 1/2 din 4 in 4 ore) . Sper din tot sufletul sa nu se intample ceva ca nu le mai iau...... Sunt ingrijorata [gravi] in 7 saptamani ,DPN 28 Nov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,fetelor! Imi pare tare rau pentru Jasmine.Nu am cuvinte...si de abia astept sa pot merge si eu la Echo,dar mai este pana atunci. Ce mai faceti burticilor? Eu am sanii intariti si durerosi de vineri seara.Ma dor doar la atingere. Greata nu am inca din fericire,dr sunt sigura ca va aparea curand, pentru ca deja am inceput sa fiu sclifosita la anumite mancaruri. Sper ca sunteti bine toate. Va pup si aveti grija de voi. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, sunt o burtica de iulie-august si vazandu-ti ingrijorarea,m-am gandit sa-ti raspund. Duphaston-ul este progesteron,iar daca ti l-a dat trebuie neaparat sa-l iei.In general produsele derivate pe baza de progesteron se dau pentru pastrarea cu bine a sarcinii.Pune manuta repede si ia-le macar pana ajungi la dr. si stai cumintica in pat.Daca nu il suporti prea bine, roaga dr. sa te treaca pe Utrogestan.Dar in orice caz, nu mai intrerupe tratamentul fara sa disacuti inainte cu dr. Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jasmine, imi pare foarte rau de ce ti s-a intamplat. Trebuie sa incerci sa treci peste asta, sa nu te descurajezi si sa ai incredere ca data viitoare va fi bine. Madachan, probabil petele maronii sunt de la intreruperea Duphaston-ului. Mie mi-a spus medicul ca odata ce am inceput sa le iau , sa nu le intrerup pana la 3 luni de sarcina, si am inteles ca daca nu le mai iei brusc , pot aparea eventual sangerari. Asa ca mai bine incearca sa le mai iei , daca tot ai inceput. Eu am fost joi la eco , am vazut inimioara lui bebe, se pare ca totul este in regula pana la acest moment . In rest, ma lupt cu oboseala, si sper ca totul sa fie bine pana la urma. [pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, trebui sa iau pastilele pana pe la 3 luni de sarcina???? Deja stomacul meu nu le mai suporta,asa sunt eu,daca iau mai mult de cateva zile pastile(de orice fel) ,nu le mai suporta stomacul si le dau afara prin voma.....ce ma fac??? [gravi] in 7 saptamani ,DPN 28 Nov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, eu iau doar 2/zi (dimineata si seara) si trebuie sa le iau pana la 3 luni (12 saptamani). Poate tu, daca iei mai multe pe zi , trebuie sa faci un tratament mai scurt . Oricum , ar fi bine sa vorbesti cu doctorul, poate iti da altceva daca pe astea nu le suporti. Eu una n-am avut nici o problema de la ele, numai ca am retinut apa ceva mai mult . Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...