Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (2)


Recommended Posts

Salutare fetelor Felicitari noilor venite Laura si Oana (mate)! Laura, si eu merg tot la Ion Ionut, este medicul meu de vreo 5 ani, am nascut cu el acum 2 ani si jumatate, si totul a fost super OK.Probabil ca ne vom intalni pe acolo! Abia astept sa mai treaca o saptamana sa merg la eco, ca sa ma conving (sper) ca totul e in regula. Eu am in continuare o pofta de mancare ceva de groaza , dar incerc sa o tin sub control ca sa nu ajung cat elefantul Kiki. La prima sarcina am luat numai 11 kg, si sper sa raman la aceeasi performanta si de data asta , mai ales ca nu sunt prea subtirica de fel.Si pe mine ma apuca asa o lene pe la ora pranzului...dar din pacate pana la 17 sunt consemnata la servici. Danette, secretiile mai abundente sunt normale in sarcina , numai sa nu fie de vreo culoare mai dubioasa, asa ca nu cred ca e nici o problema. [pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Danette, mucusul si eu am inteles ca e normal - si eu am niste scurgeri. Daca mananci iaurt/chefir/sana este la fel de bine. Nu trebuie sa te fortzezi. Mananca ce iti place, dar sa fie sanatos. Laura are dreptate: sa fie pasteurizate, ca altfel e risc de listeria. Laura, bine ai venit - sa stii ca si mie mi-a recomandat dr sa mananc putin si des. Saptamana trecuta innebuneam de foame la fiecare ora, acum parca mi-am revenit. Si asa mi-e teama pt ca si eu nu sunt tocmai slaba si am tendinta de ingrasare. Nu as vrea sa iau mai multe kg decat trebuie... Cu analizele nu stiu ce sa zic... Poate o sa imi mai dea pe parcurs. O sa vorbesc cu dr peste 2 saptamani cand ma duc din nou la control, cu rezultatul analizelor. Si eu ma cam lupt cu somnul. Pana saptamana asta ma trezeam in timpul noptii si nu mai puteam adormi, dimineata nu mai aveam somn. De luni sunt invers: nu mai pot sa ma trezesc si as dormi non-stop! Hormonii, bata-i vina. Cris 5 sapt si 6 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Elyanne ....UM 22 ian....DPN 2. IrinaA ....UM 24 ian....DPN 3. Camys2000 ....UM 25 ian....DPN 31 octombrie 4. Ela2001 ....UM 25 ian....DPN 5. Try ....UM 26 ian....DPN 1 nov 6. Gioni ....UM 28 ian....DPN 7. Roserb ....UM 14 ian....DPN 8 nov 8. Moss ....UM 1 feb....DPN 9. Hannen ....UM 4 feb ....DPN 10 nov 10. MariamO....UM 5 feb....DPN 11. Hena ....UM 6 feb....DPN 16 nov 12. Laura Miu....UM 12 feb....DPN 13. Trinity ....UM 14 feb....DPN 20 nov 14. Jasmine ....UM 14 feb...DPN 20 nov 15. Mihaela Ema....UM 15 feb....DPN 28 nov 16. Aime....UM 16 feb....DPN 17. Madachan ....UM 17 feb....DPN 28 nov 18. Danette....UM 22 feb....DPN 27 nov 19. Mate ....UM 22 feb....DPN 20.Printess2 ....UM ....DPN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moss, nu e asa de grav cu cainele, referitor la toxoplasmoza. Eu am caini de la varsta de 13 ani. Si nu am toxoplasmoza. In general pisicile sunt mai periculoase.... Dar de altfel toxoplas. poti sa faci si daca mananci fructe sau legume nespalate...daca ai pus flori in gradina, uiti sa te speli pe maini, si apoi mananinci ceva, etc... Nu-ti fa probleme din cauza cainelui... aaaaa am uitat sa spun ca Erik, cainele meu, doarme in casa... si cu toate astea nu sunt probleme. [pup], Dana [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si bun sosit noilor[colegi]! ne ducem si noi maine la dr, la 5 saptamani si 4 zile, oare o sa ne faca eco...ca ard de nerabdare sa vad daca e ok. greturi nici eu nu prea am, decat asa un chef redus de a manca...nici mie nu-mi place laptele (nu beau de cand eram copil), da' incerc cu DANONE (pe care il ador, nu-s ce soi oi mai fi si eu, dintre toate lactatele drept laptele nu-l suport, in rest, branzica, iaurturi, sana...de-ar fi)... sanii ma dor si sunt grei, cu somnu'... pe la pranz ma apuca...si dimineata as dormiiiii, iar seara adorm pe la 9-9.30...da' e tare bine,ca-s rasfatata si-mi place.Am avut si eu dureri de burtica, nu f mari, dar erau si m-am speriat, mi-a dat sa iau 3 tb de alilestrenol pe zi si e OK. Daca va doare intrebati dr, e normal sa apara dureri, din cauza modificarilor in uter...dar se pot combate.Trebuie sa ne simtim confortabil si noi si bb-ii. [pup] aime
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor deci nu numai eu sunt cea infometata..mai sunteti si voi..o fi ceva normal sa-mi fie foame din 2 in 2 ore [grasa][yum][yum][nani][nani]. Din nefericire am Listeria 1/320 si o sa trebuieasca sa iau ampicilina pana se negativeaza, imi este putin teama de acest lucru dar sunt optimista. Vad ca sunt singura care iau Duphaston si Acid folic. Doamne am si eu durerile acelea de burtica si sunt asa de speriata cand le am...apropo cu sculatul, sotul meu nici nu-si mai pune ceasul sa sune ptr ca a vazut ca eu la 6 sunt in picioare. Noapte nu obisnuiam sa merg la toaleta si acum tb sa merg obligatoriu macar o data. Roserb poate ne vedem la Ion Ionut, eu merg vineri la cabinetul particular (Mall), luni-marti v-oi stii sigur si ora..tu mergi tot acolo? [pup][bere] Trinity, eu sunt innebunita ca nu pot sa ma abtin, cand simt ca imi este foame lesin daca nu mananc..am incercat sa mananc un fruct, dar nici chip [yami]..si eu am probleme cu greutatea si mai ales cu vasele sparte si varicele care daca le mai dau putina greutate chiar ca o sa-mi plesneasca toate..am 1.77 si 77 kg (aveam 75 kg) dar...sunt predispusa la obezitate [grasa]..tb sa gasesc o modalitate sa combat starea asta de foame si pofte.. [gravi] 4 saptamani si 1 zi/ DNP 18 noi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai pot, ma coplesesc greturile si vomitaturile. Nu vomit mare lucru caci nici nu pot manca mare lucru, dar icnesc toata ziua, deja de ieri e mai rau decat sapt. trecuta. Imi piere cheful de tot si de toate si mai am si mult de lucru la servici. Bun venit fetelor noi, deja incepem sa ne inmultim ca lumea, era si cazul ca eram cam putine pe aici si apatice pe deasupra. Cand ma gandesc ca ma mai pot tine greturile astea inca o luna, mi se pare deprimant. Dana, primele scurgeri au inceput la mine in ziua 11-a DPO si sunt absolut normale. In timpul sarcinii se mareste cant. de secretii vaginale. La mine e si mai si din cauza ca iau progesteron. Iar cu laptele, atat timp cat il poti inlocui cu altceva nu-ti face probleme. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 8 sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ma primiti si pe mine? Dupa 5 teste pozitive ma gandesc ca pot sa ma inscriu[:o)] La mine UM este 17 Februarie si ieri am fost la eco. Nu s-a vazut decat ceva foarte mic( sarcina de 3 saptamani) de 17 mm si mi-a dat sa iau acid folic, prenatale si fier. Cand am iesit de acolo eram nauca, nu stiam daca sa ma bucur sa nu. Am avut emotii si am, pentru ca imi doresc ca totul sa fie bine. In rest am un nod in gat ca si cum mi-ar fi greata[:D], am mici intepaturi in zona ovarelor si imi e cam foame, dar nu foarte rau. Ile[gravi]5 saptamani si 1 zi Multumesc, Ile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...