Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (2)


Recommended Posts

Buna mamicilor!
Sa va povestesc ce-am patit azi -noapte. Adormisem de vreo 2 ore ,cand ma trezesc in niste dureri de burtica si spate ,groaznice,asa dureri n-am mai avut pana acum. Ma durea cateva secunde ,ma lasa si iar ma durea etc. ,intelegeti ce vreau sa zic. M-am speriat rau,ce-o fii fost???? Stiu ca-i normal sa doar burtika putin ,dar durerile care le -am avut eu erau insuportabile. Peste o ora ma duc la doctor, mentionez ca inca n-am fost ,vroiam sa mergem peste 2 zile,dar sunt ingrijorata rau asa ca ma duc acum. Va mai scriu cand ma intorc ......sa vedem ce zice dr., sper ca nu-i nimic grav!! [gravi] in 5 saptamani si 4zile ,DPN 28 Nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Madachan, iti tin pumnii sa fie totul bine, si stai linistita! Eu continui tratamentul cu Utrogestan, Vitamina E si acid folic. Mi-a promis doctorul ca e ultimul tratament care il fac pentru fixarea sarcinii. De analize, ce sa va zic, ca am uitat sa-l intreb pe ginecolog " eu cand fac analizele?" si apoi am fost la medicul de familie care mi-a scris o lista de analize , in numar de vreo...5 sau 7 sa zic, adica foarte putine. Eu locuiesc in Valcea si pe aici nu se face nici toxoplasmoza, ceea ce mi se pare o mare prostie si indiferenta, pentru ca este o analiza extrem de importanta. Eu am si pisic, si in perioada asta l-am mai dus la tzara, ca era in calduri. dar pisicul e vaccinat la timp si i-am dat toate medicamentele care sunt necesare, si se spune ca dac un pisoi e ingrijit, nu exista riscul de imbolnavire. Cam atat. Eu ma oftic doar ca mie nu mi se da sa fac toate analizele necesare, si nu stiu de ce nu mi le fac in Bucuresti, pentru ca vin acolo destul de des, poate chiar de 2 ori pe luna. Sper sa ma trezesc la realitate! Carmen [gravi] DPN 31 octombrie http://community.webshots.com/user/camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetelor! felicitari [bis][bis][bis]ileden [pup], te asteptam...ce bine ca o sa fim colege....sa ai sarcina usoara, sedere placuta la mamici de nov-dec si BB sanatos. lauramiu si eu iau utrogestan 2ov/zi si prenatale care contin acid folic, nu esti singura.mai fac si cate o fiola de gravibinon pe saptamana; eu in schimb nu prea am pofta de mancare...si m-a mai palit si un fel de raceala, fara alte simptome decat ca imi curge nasul, da' incontinuu...mi s-a inrosit de atata sters.si mai am si un soooomn si o leneee... [pup] aime
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitati ce am citit la mamici de septembrie-octombrie: "Referitor la ecograful tridimensional cu ajutorul caruia mi s-a spus sexul lui bebe la numai 9 saptamani: se afla la Centrul Medical Unirea, cu sediul in Str.George Enescu nr.12,Bucuresti, tel.2120569 sau 2126869.Nu stiu cat costa o ecografie, eu am facut-o pe asigurarea medicala...." Am inteles ca ar costa cam 1,5 mil. Ce ziceti, suna interesant? [cool]Pe mine una ma tenteaza de nu mai pot! Carmen [gravi] DPN 31 octombrie http://community.webshots.com/user/camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit de la dr. Mi-am vazut bebelusul.....In schimb nu mi-a facut nici o analiza ,peste 2 sapt. imi face.,ce ziceti, nu-i tarziu? Mi-a recomandat sa ma odihnesc cateva zile ,si mi-a dat si niste pastilute,de la serviciul prea obositor pe care-l am am avut durerile alea....Mi-a dat pt. vreo 10 zile pastilele, e bine sa iau atatea??? Dar stie dr. ce face,nu??!!
Am si-o poza cu bebe,l-am sunat pe sot si ce credeti ca-mi zice?!,,de abia astept sa vad si eu poza cu baiatul lui tata,,......vrea baiat!!!
Hannen, ti-am vazut papusica de fetita,o frumoasa,sa va traiasca! [gravi] in 5 saptamani si 4 zile ,DPN 28 Nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor! Ileden, felicitari si sarcina usoara ! Laura, nu esti singura care ia progesteron si acid folic. Si mie mi-a dat Duphaston 2/zi (sin cauza unor secretii maronii pe care le-am avut acum vreo saptamana) si acid folic asemenea. Eu o sa merg la control joi dupa-amiaza , la clinica de langa Giulesti , acolo imi e mai la indemana fiindca stau in Drumul Taberei.Dar la un moment dat ne intalnim noi.[;)]. La analize voi merge probabil dupa controlul de joi, sa vedem ce imi da de facut, in mare cam am idee ce e necesar de data trecuta . [pup] Roxana- 7 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, Duphaston trebuie sa iau pana in saptamana 12 (aproximativ pana la 3 luni, mi-a zis dr. )Intre timp nu am mai avut acele secretii , asa ca poate cand merg la control se schimba tratamentul (adica poate scap de pastile), mai ales ca din cauza lor cam retin apa, nu exagerat, dar totusi dimineata parca am mainile putin umflate. Tie vad ca ti-a dat 3/zi, modul de administrare e altul , probabil stie dr. ce face, asa ca nu cred sa fie probleme. [pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neta fetele! ..cum va simtiti astazi! aime, utrogestan este tot un progestogen?..ca eu iau duphaston.. ..nu stiu ce sa ma mai fac cu scularile in toiul noptii..m-am trezit la ora 3 dimineata sa merg la baie si cu niste dureri de sani..dupa care la 6-7 iarasi ma trezesc..nu stiu ce sunt dereglarile astea..care o fi cauza? ..astept sa-mi mai povestiti cum va simtiti azi! pupici [bb]4 sapt si 2 zile/ DNP 18 noi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...