Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (2)


Recommended Posts

lauramiu, duphastonul este didrogesteron, iar utrogestanul este progesteron natural. ambele sunt ptr sustinere, diferenta e ca utrogestanul se administreaza si oral si vaginal. mie inainte de a ramane insarcinata imi dadea duphaston in faza luteala, desi stateam bine cu progesteronul, iar utrogestan mi-a dat acum timp de 2 sapt. ptr ca obtinand sarcina atat de greu, dr vrea sa fac un tratament profilactic de sustinere, indiferent ce spun analizele hormonale. Si eu o ascult ca stie ea ce spune...eu vreau sa fie sanatos BB-ul si mai ales sa nu am alte surprize. n-am avut scurgeri sau alte chestii...azi ma duc la dr si va mai povestesc... [pup] PS: laura sa stii ca si eu ma mai trezesc noaptea, la inceput mai des, acum parca mai rarut, dar dimineata as mai sta in pat aime
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata burtici! Vad ca ati fost harnicutze astazi... Eu am asa multa treaba la servici ca nu prea reusesc sa mai intru sa vad ce faceti. Si eu iau Utrogestan (3 pe zi) - pt ca la ecografie s-a vazut ca nu e f bine prinsa sarcina si Acid Folic 2 pe zi. Ileden - bine ai venit printre noi! [gravi] Laura - stiu cat de greu e cu abtinutul, mai ales ca si eu am tendinta de ingrasare. Trebuie sa tin etern dieta ca sa nu pun 1kg pe mine.[grasa] Iar in ce priveste mersul la baie si durerile de sani - sunt normale in aceasta perioada. Gandeste-te cum organismul nostru se modifica pentru bb si pentru a putea parcurge acest drum de 9 luni. Eu ieri am fost la cumparaturi pentru ca nu prea ma mai incap bluzitzele. Sa va spun? 80 B la sutien (de la 70 B acum 1 luna), iar majoritatea bluzelor/camasilor pe care le-am probat vin ca naiba pe mine, ca am un piept... Madchan - stiu cum e cu stressul la munca si am avut si eu niste dureri ciudate cand m-am suparat. Dar de acum mi-am propus sa fiu calma si sa nu mai las pe nimeni sa ma supere...[zz] Si eu ma lupt de cateva zile cu greturi mai accentuate si nesuferite. Astazi am fost la o sedinta cu un coleg care fumeaza si el, nestiind ca am burtica si-a aprins tigara. Cand am ajuns in birou mi-am simtit pielea si parul cum miroseau a fum si m-a luat o greata... Si cand te gandesti ca acum cateva saptamani trageam fum in mine ca disperata [jamaica] Va pup, Cris [gravi] 5 saptamani si 6 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, probleme cu somnul am si eu, nu ma duc la toaleta peste noapte dar la 6:30 am niste ochi mari de tot. Despre greata, numai de bine, daca beau un pic de apa imi trece. Simt insa toate mirosurile. Ma bucur ca nu imi fac rau parfumurile ca imi e tare drag de ele. Azi ma simt cam balonata si parca ma strang si pantalonii deja. Tare imi doresc sa ajung la eco si sa il vad ca e acolo si ca ii bate inimioara. Voi aveti emotii? Sau sunt eu super disperata... Ile [gravi] in 5 saptamani si 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut mamici de noiembrie-decembrie, am citit o parte din mesajele voastre si m-au atras sa devin membru. nu prea am cu cine sa vorbesc despre emotiile mele (inafara de sotul meu, dar nu e de ajuns ca pe el l-am innebunit[:D]). parintilor si surorii mele nu vreau sa le spun de sarcina pana nu ma asigur ca au de ce sa se bucure. asa ca v-am gasit pe voi [hia] [pup] dupa calculele mele as fi mamica pe 7 decembrie. sunt foarte stresata pentru ca mi-am facut 4 teste pana acum si mi-au iesit negative..inafara de ultimul care parca parca are o a 2-a liniuta - tare as vrea un microscop [:)] e cam devreme probabil, mai am vreo 3 zile pana cand ar trebui sa imi vina ciclul. pe 2 din testele pe care le-am facut scria ca se poate face de la 7 zile dupa conceptie - Blue Dream se chema. prima zi a ultimului ciclu a fost 29 feb 2004, deci ar fi trebuit sa iasa pozitiv :( am cateva din simptomele despre care ati discutat si voi: durere in abdomen (nu insuportabila, dar simt ca se intampla ceva acolo), tensiune in sani si mi s-au marit, intarit, sunt mai vascularizate, se vad venele. nu mai am rabdare sa astept pana duminica sa-mi fac testul..plus ca toate au iesit negative... vreeau bebe!!!!!!!! Bye. [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burtici care tin dieta: va rog spuneti-mi si mie de la ce alimente va abtineti, sau ce e mai bine sa mananci...mie mi-e foarte teama, eu toata viata am avut tendinte de ingrasare, si acum sunt la 1,70 si 71 kg. Ce sa fac sa nu o iau razna, v-am mai zis cred ca burtica mea arata de 4 luni, asa shunculitze am... Carmen [gravi] DPN 31 octombrie http://community.webshots.com/user/camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madachan, ma bucur ca esti bine...fetelor are dreptate Mada ...UN NU HOTARAT STRESULUI, ce parere aveti...sa fim niste [gravi] frumusele, calme, voioase si [8**] ptr ca si [copil] sa ne simta la fel. [pup] si va invit [yum] la o gustarica aime
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
sunt foarte stresata pentru ca mi-am facut 4 teste pana acum si mi-au iesit negative..inafara de ultimul care parca parca are o a 2-a liniuta - tare as vrea un microscop [:)]
Si eu tot teste blue dream am facut, si desi erau 15 zile de la conceptie liniuta era roz pal, dar testul de sange a confirmat cel mai bine, asa ca fa un test de sange ca sa nu te mai stresezi. Iti tin pumnii. aime
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..mai fetelor voi stiti ce fel de om eram eu inainte de a merge la homeopat!..doamne, cumplit de nervoasa si stresata.. ..va rog sa ma credeti ca in Ian am fost la dr homeopat si mi-a dat acele bulinute..nu am crezut ca ma vor ajuta asa de mult,nu mai zic de sarcina, sunt alt om..nu ma mai enervez aproape deloc..stresul nu mai exista..sunt cumplit de reconcilianta..de bunavoitoare..nici nu mai stiu ce sa va zic.. ..intr-un cuvant, sfatul meu este daca puteti si vreti,desigur, sa mergeti si la un homeopat..mi-a reglat sistemul nervos..nu mai visez morti si raniti :))[:D] nu va afecteaza sarcina nici un pic ba din contra va ajuta sa fiti mai sanatoase fara sa luati medicamente.. sigur este doar parera mea dar ce mi s-a intamplat mie intr-un timp asa de scurt dupa aceasta vizita la dr. este uimitor si merita sa incercati.. [bum][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot teste blue dream am facut, si desi erau 15 zile de la conceptie liniuta era roz pal, dar testul de sange a confirmat cel mai bine, asa ca fa un test de sange ca sa nu te mai stresezi. Iti tin pumnii. aime [/quote] Stii in cate zile obtii rezultatul unui test de sange? Ma gandesc ca nu il obtin pe loc...ca dureaza cateva zile...si tot as fii stresata.[bang] Mai incerc o data duminica si daca iese negativ ma programez. Ma gandesc ca e cam imosibil sa fiu asa de sigura ca sunt insarcinata si sa nu fiu.., nu? [:)] Am fost la un control de rutina inainte de conceptie si i-am spus doctoritei ca vreau sa fac un bebe...mi-a prescris acid folic...am facut testul Papanicolau (parca asa se chiama)...totul este in regula. Ciclul il am regulat. Totul e sa am rabdare...ceea ce nu am [q] Sper sa revin cu vesti bune in curand. P.S. La vreo 2 zile dupa ovulatie in cuibul parasit din copacul din fata blocului a aparut un ou...a 2-a zi al 2-lea si acum il pandesc in permanenta sa vad cand ies puii... nu radeti de mine[:)] Bye [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rezultatul la testul de sange l-am primit in aceeasi zi, mai exact dupa 2.5 ore care bineinteles ca mi s-au parut 2.5 saptamani. ...si referitor la outul din cuib...poate sa fie un semn, important e sa fie cum iti doresti tu [pup] aime
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...