Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (2)


Recommended Posts

Neata fetele, Mihaela si la mine tot o bulinuta s-a vazut, iar dna doctor nu a putut decat sa presupuna ca e bebelus, se pare ca la 19-20 de zile de la conceptie cu un ecograf obisnuit nu se poate vedea mai mult. Cu greata stau bine, imi vine sa vars din cand in cand dar nu finalizez[:D], iar daca mananc putin sau beau apa chiar imi dispare senzatia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neata burtici! Noi astazi implinim 6 saptamani [bis][bis][bis] De ieri m-au napadit greturile, abia am putut manca ceva... Sanii stau sa explodeze (spre fericirea sotului [:I])si am inceput sa dorm din ce in ce mai mult. Ce parere aveti sa facem o lista cu medicii si spitalul la care suntem fiecare (macar pt fetele din RO), poate ne mai consultam cu una-alta... Cris [gravi]6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Buna ziua viitoare mamici si burticutze![gravi] Eu sunt o viitoare fericita matusica,(Madachan este sora mea) Ma primiti si pe mine din cand in cand in vizita pe la voi?![bis] Ca-mi place tare mult la voi,sunteti foarte unite si bune prietene,va citesc de mult,dar mi-a fost [:I] sa intrevin. Va doresc multa sanatate si bebelushi cat mai frumosi si sanatosi[bb] O sarcina usoara la toate [flo][flo][flo] [:X] Sorina. "If you respect others,they will respect you!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aime
rezultatul la testul de sange l-am primit in aceeasi zi, mai exact dupa 2.5 ore care bineinteles ca mi s-au parut 2.5 saptamani. ...si referitor la outul din cuib...poate sa fie un semn, important e sa fie cum iti doresti tu [pup] aime
Neata' [biz] Azi m-am hotarat sa ma duc sa fac un test de sange, numai ca nu stiu incotro sa o apuc. Am citit despre el, dar nu stiu unde se poate face...eu presupun ca la medicul ginecolog, nu? Tu unde l-ai facut Aime? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am fost si eu la moasele mele.Am vazut pe bb si i-am vazut si inimioara cum "pilpia".Dupa calcule ar trebui sa am 7 saptamani dar eco arata 8,din cauza ca bb e mai mare[bis][bis] Le-am zis ca beau acid folic si calciu si ca la prima sarcina nu am stiut ,iar ele au zis ca nu este nevoie de absolut nimic ,mai bine sa nu beau nici o pastila.Si cica dupa ce mai creste bb sa nu mai iau nici calciu ca i se intaresc oasele prea tare si o sa-mi fie greu la nastere. Sunt asa fericita.[bis][bis] Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorina, esti bine venita! Hannen, ma bucur asa mult pt tine, cred ca a fost superb sa vezi inimioara batand... Ellina, eu am facut testul de sange bHCG (beta HCG) la Medsana intr-o vineri dimineata si pana seara am avut rezultatul. Astazi sincer nu stiu unde il poti face si oricum nu cred ca lucreaza vreun laborator. Uite, nu m-am uitat daca esti din Bucuresti, dar daca da, du-te luni la prima ora la Medsana si fa-ti analiza. La ora 19.00 o sa ai rezultatul. Cate saptamani de la UM ai tu? Bafta! Cris [gravi] 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Trinity
Ellina, eu am facut testul de sange bHCG (beta HCG) la Medsana intr-o vineri dimineata si pana seara am avut rezultatul. Astazi sincer nu stiu unde il poti face si oricum nu cred ca lucreaza vreun laborator. Uite, nu m-am uitat daca esti din Bucuresti, dar daca da, du-te luni la prima ora la Medsana si fa-ti analiza. La ora 19.00 o sa ai rezultatul. Cate saptamani de la UM ai tu?
I'm so happy [gravi] Mi-am dat seama ca abia luni am sa gasesc un centru unde se pot face analize si bineinteles pentru ca nu am avut rabdare....am facut inca un test de sarcina. A iesit pozitiv, in sfarsit a doua liniuta...deci pot spune ca sunt insarcinata [gravi] aproape in patru saptamani. URAAAAAAAAAA! Maine se implinesc 4 saptamini de la UM. Multumesc pentru sfaturi! Eu sunt din Iasi. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

`neata burtici!! Cum va simtiti azi? [cool] Eu mai tot timpul am ,,un nod in gat,, dar la asta se rezuma toata greata mea[:D]
Sorina-Alexa, esti bine venita printre noi![dual]
Ellina,felicitari ,sarcina usoara iti doresc si bebe sanatos si frumos[bb]
Eu am uitat sa iau o zi acid folic, banuiesc ca nu-i nici o problema,nu?[?] [gravi] in 6 saptamani ,DPN 28 Nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, dragi burtici. Imi pare rau de cele carora le este rau, eu ma simt in continuare bine. Ieri noi am implinit 10 saptamani de la UM si ma tot intreb cat o fi crescut bebeul meu. Peste 2 saptamani o sa fac un ecograf, mor de curiozitate. Sper sa fie totul in regula. Of,Of...ce somn imi eeeee Carmen [gravi] DPN 31 octombrie http://community.webshots.com/user/camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...