Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "Stop Tutun"


Recommended Posts

Anda[pup]! Eu itzi urez succes si imi doresc sa ma las si eu odata. Eu cred ca nu voi reusi sa ma las asa, deodata, ci treptat! Si chiar vad ca le-am mai rarit ! Am zile cand nu fumez mai mult de 10 tzigari[cool], dar am si zile nasoale cand fumez aproape 2 pachete. La mine vad ca factorul psihologic e foarte puternic. Atunci cand ma simt intimidata de cineva, cand am un stress, cand ma enervez si nu am chef sa ma cert, atunci recurg la tzigari. Cu cat problema e mai mare cu atat fumez mai mult!!![detectiv] De cate ori imi propun sa ma las, de atatea ori trebuie sa intervina ceva![V] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
furni, bine zis :))) mah fetele, e a doua zi de nefumat dar am nishte senzatii de mi se face frica... ma doare capul, ametesc, transpir, ba mi-e cald, ba mi-e frig, si mi-e greata rau de tot. ce sa fie? asa se manifesta? cit poa sa tina nenorocirea asta? remedii, ceva? ...ma gindesc la ceaiuri, calmante...orice numai tutun nu :)) anda & bb edi http://users.pcnet.ro/scpcnet/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, si eu m-am lasat de fumat de aproape o luna. Prin aceleasi faze am trecut si eu. Eu am mai incercat anul trecut si m-a tinut doar o saptamana. Acum m-am ajutat de medicamente si am trecut relativ usor peste prima saptamana (aia e cea mai grea si statistic fumatorii care nu merg pana la capat se reapuca dupa primele 7 zile). Sincer, cand ma vedeam cum ma manifest fara tigari, efectiv ca un om drogat mi s-a facut scarba de mine ce-am putut sa ajung si m-am ambitionat si mai tare. Prima zi e cumplita, ti-ar fi mult mai usor daca in saptamana asta ai lua ceva medicamente. Succese depline in continuare[flo] Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, multumesc din suflet de incurajari. oana, asta e. scarba. si mie mi-e scarba profunda de ceea ce am ajuns si mai ales de cum reactionez. te implor spune-mi si mie ce medicamente. poate ma ajuta sa trec mai usor, caci este groaznic...dar nu imposibil. oricum este si mai trist ca atunci cind esti cu frica pina in maduva spinarii reusesti sa-ti pui problema renuntarii....dupa ce de atitea ori cind ai auzit ce dezastru face porcaria aia de tigara, ai reactionat ca strutul sau ai inventat motive sau ai zis pur si simplu ca nu ti se poate intimpla tie...asta aviz celor care inca nu s-au gindit serios la problema. multumiri once again si pupici anda & bb edi http://users.pcnet.ro/scpcnet/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, eu am luat de pe internet niste pastile Smoke Away se cheama. Am citit prospectul si avea in el numai chestii naturale care calmau simptomele. Luam cate 4 pastile de trei ori pe zi. Nu stiu cat sunt de populare, eu l-am intrebat pe un tip aici mare fumator cu ce s-a lasat si mi-a zis de ele. Trebuie sa existe si in Romania altceva in afara de Nicorette, orice suport cat de mic este binevenit decat deloc. Sa-ti zic cum ma simt eu acum la aproape o luna: din cand in cand imi aduc aminte de tigari si ma ia o caldura asa de mandrie ca m-am lasat. Am un cartus jumate de tigari in casa da' nu ma tenteaza. Uneori ma apuca o pofta de fumat chestie care tine cateva secunde. O prietena de familie ce s-a lasat acum un an zice ca si ea are uneori pofte din astea subite care trec la fel de subit. Cafeaua de dimineata la inceput intra cu noduri, acum e firesc asa. Cand fumam trageam de ea juma' de zi, acum intr-o ora e gata. In prima saptama am rontait in draci la bomboane pe bat[:D]. Succes in continuare[flo] Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 an si 6 luni m-am lasat de tigari...incercam sa am un bebe...inca m-ai incerc si dr m-a sfatuit sa ma las.... Usor de zis...greu de facut..... Am incercat orice...dar pana la urma singura metoda a fost aia..."de maine nu m-ai fumez".....au urmat stari nervoase, tuse...asta timp de vreo 2-3 luni...dupa care a fost mai bine.... In toata povestea asta , cu lasatul de tigari, un rol important il are si vointa...si cat de puternica esti tu sau viciul. [pup] AniS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 14 ani de fumat la greuuuuu, am reusit sa ma las de frica ,in momentul in care am racit la plamini si nu puteam respira deloc.M-am speriat asa de tare incit am deja 4 ani si parca nu am fumat niciodata.Daca ma credeti ma enerveaza mirosul mai tare acum , decit pe sotul meu care nu a fost si nu este fumator.Acum ma intreb cum m-a putut suporta fara sa-mi spuna nimic niciodata. Nu pot decit sa va felicit ptr.initiativa acolo unde exista si sa va tin pumnii celor care doresc sa o faca dar nu au reusit inca.[pk] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bidiloi
Dupa 14 ani de fumat la greuuuuu, am reusit sa ma las de frica ,in momentul in care am racit la plamini si nu puteam respira deloc.M-am speriat asa de tare incit am deja 4 ani si parca nu am fumat niciodata.Daca ma credeti ma enerveaza mirosul mai tare acum , decit pe sotul meu care nu a fost si nu este fumator.Acum ma intreb cum m-a putut suporta fara sa-mi spuna nimic niciodata. Nu pot decit sa va felicit ptr.initiativa acolo unde exista si sa va tin pumnii celor care doresc sa o faca dar nu au reusit inca.[pk] simona
Daaaa… mirosul acela suav pe care cineva il amintea persoanei iubite, incercand sa o faca sa se lase: “Draga mea, mirosi ca o scrumiera [^] !!!” DARAEL & Maria-Daria (5 saptamani) [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...