Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Secretie lactata dupa 1 an de intrerupere?


Recommended Posts

Fetelor, am o problema. Astazi am observat ca daca strang putin sanul imi curge lapte. Eu nu mai alaptez de 1 an, bebe nu a papat laptic de la mine decat 2 saptamani. Voi ati mai auzit asa ceva? Nu cred ca sunt insarcinata, desi o sa-mi fac un test. Carmen si bb Calin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu mai am putin lapte, cu toate ca l-am intarcat de anul trecut din octombrie, deci sunt aproape sase luni. Sper sa se termine odata si odata. Stie cineva ce complicatii pot sa apara daca se mentine secretia lactata? Daca nu se opreste de la sine ce trebuie facut? Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns. Eu am fost la ginecolog si a zis sa nu-mi fac griji, ca teoretic poate sa apara acest fenomen la 2 ani dupa ce ai intarcat. Se intampla mai rar asta e sigur. Atata timp cat curge lapte si nu altceva dubios si mai ales din ambii sani, cica e OK. M-a trimis sa-mi fac radiografie de sea turceasca (la cap, ceva cu hipofiza) dar mai astept poate imi trece. Totusi nu cred ca e ceva grav. Eu m-am speriat ca sunt insarcinata,dar nu sunt, parca nu mai am energie acum pentru inca un[copil]. Va pup. Carmen si bb Calin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a oprit lactatia de abia dupa 3 ani dupa ce am oprit alaptarea (mi-am alaptat copilul 1 an). Deci mi s-a oprit cand fetita mea avea 4 ani. Am incercat cu medicamente, dar nu s-a intamplat nimic. Cand mi s-a oprit lactatia am ramas si insarcinata cu al doilea pentru ca prolactina a revenit la limite normale. Hipofiza controleaza nivelul de prolactina din sange si de aceea te-a pus sa faci o radiografie. Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei (4 ani) si a Mariei din burtica (27+ saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...