Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de aug-sept 2003 (16)


Recommended Posts

Eu i-am dat lui Sergiu sirop de patlagina (ptr. tuse) si Ambroxol. Au avut efect ptr. ca i-a trecut destul de repede (ma rog, vreo saptamana...) Vad ca astia anunta ca se strica iar vremea [bang]. Acuma eu nu stiu ce sa mai cred si cu prognozele astea, ca imi dau toate planurile peste cap. Cristina, stiu si eu cum e cu "botezatul" numelui. Cand eram "fata mare" [:D] aveam un nume ciudatel si toti profesorii ma botezau in toate felurile. Asa ca ma bucur ca acum am un nume obisnuit. Si noi trebuie sa "securizam" tot ce inseamna fire, prize etc. Nu stiu cum naiba NUMAI SI NUMAI la firele de la televizor, combina etc se duce sa le traga. Danateule s-au deschis terasele [alcool][;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, eu cand citesc povestile si tragediile prin care trec alti parinti cu copiii lor......sunt de necrezut. cata putere trebuie sa ai ca sa treci peste toate problemele [:(] trebuie sa ne consideram norocoase ca avem copii asa frumosi si sanatosi......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Iata ca am revenit si eu dupa aprox 10 zile. Eu nu pot intra pe net decat de la munca,iar la munca am avut foarte mult de munca. Intre timp Mariei i-au iesit primii 2 dintisori (amandoi in acealasi timp). Cu mancare stam foarte bine, manca tot ce-i dau, i-am dat si iaurt, ficatel de pui. Mai nou, de cateva zile merge de-abusilea. Am vazut ca la un moment dat ati vorbit despre folosirea/nefolosirea premergatorului. Eu am pus-o pe Maria in premergator inca de la 6 luni, dar in reprize de cateva minute, acum nu sta mai mult de 1/2 ora pentru ca se plictiseste. Irinuca eu ies in parcul Dr. Taberei in week-end, mai sigur dupa ora 15,00 si mi-ar face placere sa ne intalnim in parc. La capitolul cazaturi: avem 2 cazaturi, prima la 6 luni si 1/2, sper sa ramanem asa. Cristinamti-am trimis un e-mail prin care te rog sa-mi spui si mie care este dimensiunea potrivita pentru pozele pe care doresc sa ti le trimit in vederea postarii lor pe site-ul bebelusilor de august.septembrie 2003. Aveti niste copii foarte frumosi si vreau si eu sa ma mandresc cu printesa mea, care este frumoasa de pica! Ce idee minunata ai avut critina cu imprimarea pe tricouri. Pana la urma ne intalnim de Pasti? Roxana si[copil]Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina ti-am trimis preturile. abia astept sa stau acasa... am inceput sa ma plictisesc la servici numai la gandul ca mai am o saptamana. Alexa iar a inceput sa tuseasca... cred ca e o viroza in aer... si pe zi ce trece madam e o smechera si jumatate. deci, pastele? cum facem cu intalneala? pupici, Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la un bb de sept 2003. (17.sept.2003) Se numeste Andrei Catalin Florea, locuieste in Pitesti - RO si ar vrea sa va cunoasca mai bine si sa faca parte din "clubul" vostru. Se poate? Daca da cui trebuie sa ma adresez si ce anume trebuie sa fac? Din martie sunt membru al acestui forum si de cand v-am descoperit am fost f incantata ca exista asa ceva. Ma numesc Nicoleta Florea si sunt din Pitesti, Jud Arges Romania. Mi-as dori f mult sa ma alatur voua. Astept cat mai repede un feed-back de la voi. Spuneti-mi ce trebuie si cum sa trimit poze cu bb. tocmai s-a trezit si trebuie sa merg la el. Pe curand![copil][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alive and kicking (la propriu, ma invinetzeshte Asli). Dar cum nu sta in loc una bucata secunda, nu pot scrie cu ea in bratze iar in timp ce doarme iar nu pot scrie pt ca doarme momentan in aceeasi camera cu calc (din cauza 'marilor' schimbari ce au loc in casa). Acum s-a constipat foarte rau, plange mult pana reuseste ceva cat o nuca mare si incredibil de tare. Cred ca e din cauza cerealelor de la Milupa. Le dau de doua zile si acum[bang][bang] N-am apucat deloc sa citesc ce ati mai scris decat pe sarite. Dar daca gasesc nitzel timp, incerc sa ma mai implic si eu. Pup http://community.webshots.com/user/yasmintarakci http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor care mi-au raspuns la intrebarea mea, le multumesc din suflet. Sunt si eu de acord cu Cristina, mai degraba mai nasc o data decat sa am de a face cu scosul unei masele. Macar prin nastere am mai trecut [:D]. Curaj Mihaela! Iuliana, Petra a gasit cutia cu servetele de muuuult. Doar ca nu prea am lasat-o, de groaza ca le baga in gura[bang] Loredana, hai nu fi asa speriata, a racit si ea sau a luat o viroza, eu stiu ca regula e sa fie vesela ... ca semn ca nu e nimic grav. O sa reusesti probabil sa ii dai si medicamentul dar nu stiu prin ce tehnica sa te sfatuiesc. Asta a mea mica lipaie orice ii dau dar de obicei sunt din astea dulci gen Ca sau picaturi ca Vigantol. Ne-a iesit si noua al doilea dintisor, era si culmea sa fim iepuras numai cu un dintisor de pasti. Mie mi s-a confirmat o intalnie super importanta tocmai de a doua zi de pasti, cand speram si eu sa fiu acasa! Asa ca, tare ma tem ca ne vedem tocmai de 1 mai (daca nu cumva o sa am niste filmari atunci[V]). Ma plang eu, dar am un proiect care, daca iese pana la urma, e suuuuper. Abia astept sa ma pot lauda! Sper.. In rest ca de obicei. Nu am timp de casa, nu am timp de cumparat cadouri pe pasti, e groaaaaaznic. Nu stiu de ce trebuie sa se aglomereze treburile asa de tare EXACT inainte de sarbatori. La fel am patit si de Craciun. http://community.webshots.com/user/sisi03
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristinamh Lisa e nascuta la spitalul Barmherzigen Bruder, Linz, Austria, pe data de 28 septembrie, la ora 16:12 min, dupa 14 ore de travaliu , a avut 2820 g si 49 cm. Sa treci si la noi datele pe sait... Multumi, esti o dulce ... Si vroiam sa te intreb ceva... am ascultat cantecele pentru copii, sunt superbe si Lisei ii plac mult... Dar nu pot asculta decat 4 dintre ele si am vazut ca acolo sunt trecute mai multe ... Sti tu oare de ce doar 4 pot asculta? Loredana [zana]si lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s]sarbatoritilor de astazi Oana Maria, Alexia Maria si Andrei Razvan, sa creasca mari si sanatosi. Ieri i-am dat Sarei puiut cu vegetale de la borcan si in sfarsit, a papat, dar am amestecat continutul, o data cu para si a doua oara cu banana, ca altfel nu manca. Oricum e un progres, ca puiut facut de mine nic nu vroia sa vada. Va pupam,Ancuta si [copil]Sara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...